Jump to content

stuki w silniku

Recommended Posts

Z takiego opisu to sie pewnie wiele rzeczy moglo stac.

Podjedz do mechanika niech oslucha czy to przypadkiem nie jest panewka?

Stukanie przyspiesza wraz z obrotami?

Koledzy mam problem, cos mi stuka z prawej stony silnika.Tak jakby cos chrobotalo i sie nasila. moze macie pomysl co moglo sie stac?Pozdrawiam

Nie da sie tego zdiagnozowac na odległość, proponuje jednak aby auta nie odpalac i laweta , do kogoś kto sie zna :cool: . Ja moge podjechać do Ciebie w tygodniu jak bede do Krakowa leciał, mam prawie po drodze, to moge to osłuchac :cool:

carfit, a co zrobic jak u mnie costam trochę postukuje w silniku ale jak jest zimny + po jakiejs minucie od odpalenia zaczyna trochę jakby na niebiesko kopcić i przez parę minut tak jest(taka niby para ale z odcieniem jednak olejowym). Przejmować się tym czy olać ? W sensie czy mogę to zostawić do przyszlego roku czy czempredzej gnac na serwis ? I czy w forkach my03 2.0 XT robi się coś takiego jak regulacja zaworów ?

Rozwiazanie z dosc grubej rury - ktorego wiekszosc uzytkownikow woli unikac, ale chyba najlepsze, bo najwiecej wyjasni.

Powodzenia

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 8:19 am ]

carfit, a co zrobic jak u mnie costam trochę postukuje w silniku ale jak jest zimny + po jakiejs minucie od odpalenia zaczyna trochę jakby na niebiesko kopcić i przez parę minut tak jest(taka niby para ale z odcieniem jednak olejowym). Przejmować się tym czy olać ? W sensie czy mogę to zostawić do przyszlego roku czy czempredzej gnac na serwis ? I czy w forkach my03 2.0 XT robi się coś takiego jak regulacja zaworów ?

A to nie jest tak, ze masz lekki piston slap i zanim sie wszystko rozgrzeje i tloki "nabrzmieja" przeciekajacy do komory spalania olej powoduje niebieskawy odcien?

A to nie jest tak, ze masz lekki piston slap i zanim sie wszystko rozgrzeje i tloki "nabrzmieja" przeciekajacy do komory spalania olej powoduje niebieskawy odcien?

Wiesz co - nie znam sie na tym ale moze tak być. Tyle ze wydaje mi się ze kiedyś stukalo ciszej i mniej kopcilo. Ale moze to tez dlatego ze bylo cieplej na dworze. Ale czyli generlanie przy zalozeniu ze to to to mogę z tym jezdzic, co ??

Ja bym raczej na Twoim miejscu podjechal do mechanika - lepiej wczesniej niz pozniej.

Ze Swarzedza chyba do Poznania nie masz daleko - a lepiej nie zrobic sobie wiekszego kuku.