Skocz do zawartości

Czy tak wyglada belka zderzaka przedniego?


Hipek

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem cos takiego na aledrogo

BELKA

u mnie belka wyglada jak na obrazku tutaj (element nr 8 ):

Obrazek

czy moge zastapic moja belke ta belka z pierwszego linku?

auto to wolnossace subaru impreza z 2000r

 

Zmierz na swojej belce rozstaw śrub na uchwytach (od jednego do drugiego) i jakie ma odsadzenie od budy na środku (bo to najdalszy punkt). Bo z tych rysunków to ja nic nie widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle jaja.

Z tego co ten koles pokazal na zdjeciu to wyglada jak OSLONA a nie sama belka zderzaka. Na twoim rysunku to czesc numer 1. Widac na niej niebieski kolor, zauwazyles? Takiego koloru bylo auto z ktorego ja zdjeli. Widac nawet kable do swiatel przeciwmgielnych. To nie to czego szukasz...

Mam nadzieje ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolniwe belka zderzaka przedniego to cienki metalowy pasek u gory zderzaka widoczny na zdjeciu i tez malowany pod kolor auta z 2 mocowaniami ktore wchodza w mocowania w budzie, z tego co wiem to kompatybilne z wszystkimi zderzak z turbo pasuje bez broblemu na belke z n/a a same mocowania nie ulegały w 95% raczej zmianom wiec powinna pasowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowcie sobie co chcecie ale to sa dwie zupelnie inne czesci. Po pierwsze na zdjeciu z niebieska belka jak patrzysz na mocowanie to wyglada tak jakby czegos brakowalo.

To tak jakby na zdjeciu 553t dopiero mial polozyc faktyczna belke pomiedzy rozwarcia tych mocowan w ksztalcie Y. Nie wiem czy to bedzie pasowalo czy nie ale to ma byc belka na ktora idzie energia z kolizji czolowej. Nawet jesli pasuje to nie zabezpieczy przodu auta i zniszczenia pojda na glowna rame samochodu zamiast na belke ktora sie wygnie nawet jak sie o nia oprzesz.

W US Spec STi ta belka jest duuzo potezniejsza, a mozna zamienic ja na belke JDM ktora jest w sumie rorka. Ale nie taka metalowa listewka jak ta niebieska czesc.

Co jest nie tak z Twoja belka?

 

edit

Dopatrzylem sie co jest nie tak z Twoja belka. Na zdjeciu http://img694.imageshack.us/i/img1457.jpg/ widac ze przy podstawie mocowania byla przygieta. Wez ja do warsztatu i niech wyprostuja. Nawet po wyprostowaniu bedzie duzo mocniejsza niz ta "nowa" belka. A jakiekolwiek spawy i tak nie beda widoczne bo sa za zderzakiem przeciez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie ta belka cos nie podoba dlatego jakos ostroznie do tego podchodze.

slusznie zauwazyles, ze moja ma wygiete mocowanie, co powoduje, ze zderzak odstaje od blotnika o kilka cm, blachar u ktorego bylem nie dal rady tego poprostowac taka to solidna konstrukcja :) ... chyba zmienie blacharza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blachar u ktorego bylem nie dal rady tego poprostowac taka to solidna konstrukcja :) ... chyba zmienie blacharza ;)

Ja bym nawet sie nie zastanawial tylko z miejsca poszedl do innego blacharza. Moim zdaniem to najlepsze wyjscie z tej sytuacji. A temu blacharzowi co sie poddal to nie dalbym sie dotknac do swojej kosiarki, o Subaru nie wspominajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy przy okazji może ktoś podpowiedzieć, jak zdemontować przedni zderzak (tę plastikową zewnętrzną, lakierowaną osłonę) w GT 99?

 

Ostatnio musnąłem dzika :oops: i zderzak sie odczepil minimalnie. Chce obejrzec czy nie ma zniszczen wiekszych pod spodem no i przyczepić go porządnie.

 

pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...