Jump to content

turbina w forku

adamusmax
 Share

Recommended Posts

chyba mi sie konczy turbina w forku - bo zaczyna puszczac dymka niebieskiego (tak mi sie wydaje) - i chyba nie trzyma cisnienia - bo laduje maks 0,47-0,48 Bar

pytanie czy w forku 170 KM byla taka sama jak w 177KM :?: chce wsadzic serie tylko zdrowa

pytanie czy w forku 170 KM byla taka sama jak w 177KM :?: chce wsadzic serie tylko zdrowa

Taka sama.

Załóż większą.

Zbyszek ma z GTka po 20 tyś. przebiegu, ta druga (tańsza :wink: ) jest zarezerwowana dla mnie. :cool:

- i chyba nie trzyma cisnienia - bo laduje maks 0,47-0,48 Bar

Ło Jezu, to dramatycznie mało. Adam, sprawdzałeś kompresję ? Czasami ładuje mniej (u Ciebie to mikroskopijnie wręcz) bo za mało gazów wylotowych, a za mało gazów bo zawory wydechowe podparte. Oby to nie to. Weż jakąś od GT-ka, niech Ci chłopaki skręcą na 0.6 br i bez remapu się obejdzie. Włożył byś tylko jakiś budzik EGT i tyle.

Pozdrawiam

Grzegorz

PS. Sometimes bywa, że aktuator do życii już jest i wcześniej otwiera WG, sprawdż jeszcze to.

bez diagnostyki z kompa to niewiele można wywróżyć. przede wszystkim trzeba sprawdzić czy ECU "chce" żeby ładowało czy nie. Jak chce a nie ładuje to solenoid, wastegate itd są prawdopodobne, jak nie chce to masa innych rzeczy.

nie chcę się kłócić, ale poza trybem, który opisujesz (zawieszenie działania algorytmów turbo-dynamiki) jest jeszcze totalne wyłączenie turbiny przez otwarcie zaworku znanego jako solenoid.

wówczas będzie jeszcze mniej... czego nikomu nie życzę :smile:

Jak rozbieralem ostatnio takiego to byla TD04L - taka jak w Imprezie

taka też jest w forku

tylko ze w tamtych latach tylko s/tb mialy taka, reszta miala TF035HM. Ale s/tb ma tez inny silnik (glowice) takie jak byly w imprezie.

Roznice sa takie:

S/tb ma silnik z imprezy, turbo TD04L i komputer z oznaczeniami sti ( choc zdazaly sie inne)

ma automatyczna klime

elektrycznie skladane lusterka

nie posiada spryskiwaczy przednich światel.

radio 2 din

inna skrzynia biegów - czesto automat

reszta jest identyczna