Skocz do zawartości

turbina w forku


adamusmax

Rekomendowane odpowiedzi

chyba mi sie konczy turbina w forku - bo zaczyna puszczac dymka niebieskiego (tak mi sie wydaje) - i chyba nie trzyma cisnienia - bo laduje maks 0,47-0,48 Bar

 

pytanie czy w forku 170 KM byla taka sama jak w 177KM :?: chce wsadzic serie tylko zdrowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i chyba nie trzyma cisnienia - bo laduje maks 0,47-0,48 Bar

 

Ło Jezu, to dramatycznie mało. Adam, sprawdzałeś kompresję ? Czasami ładuje mniej (u Ciebie to mikroskopijnie wręcz) bo za mało gazów wylotowych, a za mało gazów bo zawory wydechowe podparte. Oby to nie to. Weż jakąś od GT-ka, niech Ci chłopaki skręcą na 0.6 br i bez remapu się obejdzie. Włożył byś tylko jakiś budzik EGT i tyle.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Sometimes bywa, że aktuator do życii już jest i wcześniej otwiera WG, sprawdż jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez diagnostyki z kompa to niewiele można wywróżyć. przede wszystkim trzeba sprawdzić czy ECU "chce" żeby ładowało czy nie. Jak chce a nie ładuje to solenoid, wastegate itd są prawdopodobne, jak nie chce to masa innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się kłócić, ale poza trybem, który opisujesz (zawieszenie działania algorytmów turbo-dynamiki) jest jeszcze totalne wyłączenie turbiny przez otwarcie zaworku znanego jako solenoid.

wówczas będzie jeszcze mniej... czego nikomu nie życzę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice sa takie:

S/tb ma silnik z imprezy, turbo TD04L i komputer z oznaczeniami sti ( choc zdazaly sie inne)

ma automatyczna klime

elektrycznie skladane lusterka

nie posiada spryskiwaczy przednich światel.

radio 2 din

inna skrzynia biegów - czesto automat

reszta jest identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...