Skocz do zawartości

Czym bym jeździł, gdyby na świecie nie było Subaru.....


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

testarossa, F40, diablo, jaguar xj 220,
klasyki :twisted:

 

Misiek_Jr, dużo tych samochodów to ja znam, tylko ciekawi mnie innych zdanie, ponieważ zastanawiam się na ile pokrywa to się z moimi motoryzacyjnymi upodobaniami :P;)

 

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 1:33 am ]

branoc :wink:

Branoc ;):lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - bardzo fajna lista kultowych samochodów się nam robi ;)

 

albo innymi słowy...lista starych parchów ;)

 

jakoś nikt nie pisze, o samochodach aktualnie produkowanych...Volvo S80, czy innego typu Mercedeso-BMW wynalazki...dobrze o Forum świadczy :D

 

Co masz przeciwko MB ?

 

mb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW z rajdowych klasyków to oczywista oczywistość Audi Quattro mi się podoba (dźwięk silnika bezbłędny).

 

Ze współczesnych samochodów podoba mi się Aston DB9, ale to poza zasięgiem oczywiście :roll: Tak naprawdę jest to mój ulubiony pośród "super samochodów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL napisał/a:

 

jakoś nikt nie pisze, o samochodach aktualnie produkowanych...Volvo S80, czy innego typu Mercedeso-BMW wynalazki...dobrze o Forum świadczy :D

 

 

Co masz przeciwko MB ?

 

przeciw starym Mercom, zupełnie nic...dziś widziałem coupe na W123 zrobione (sybolu nie znam) i był piekny

 

Jednak patrząc na obecną ofertę dealerów...patrzę, patrzę i nic nie widzę ;)

oczywiście mając budżet nie widzę, bo weryfikując oferty i stan konta...lepiej nie weryfikować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra...Scirocco nowe; nawet białe może być ;)

Gdy oglądałem GT-ki dla siebie, jeden ze sprzedających właśnie zmieniał auto na nowe Scirocco (dlatego sprzedawał w miarę ładnego GT-ka).

Co jest w tych nowych scirocco, bo jakoś nie rozumiem - nie twierdzę, że są złe... ale...? czy jest w nich coś szczególnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, "Mazdy 323 GT-R i GT-Ae znana jest jako samochód bardzo łatwy w tuningu, dzięki czemu bez wymiany oryginalnych elementów mechanicznych silnika zdolna jest przekroczyć moce 300 KM." Za wikipedia

 

Ta... chyba nie liczac seryjnej skrzyni biegow, ktora ostrzejszej jazdy przy takiej mocy nie przezyje.

A mocnych i relatywnie tanich zamiennikow nie ma z tego co pamietam.

 

Ogolnie samochod fajny - ale dosc mocno egzotyczny. Zwlaszcza w temacie serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłoby mnie stać, to chciałbym kiedyś mieć Porsche 911. Nie musi być nowe. :wink:

 

porsche911m.th.jpg

 

Inna propozycja (także przy założeniu, że $ nie stanowi problemu) - Maserati.

Z większych samochodów Range Rover. Z bardziej budżetowych opcji - jakiś fajny starszy Jaguar.

 

Generalnie szukałbym zawsze czegoś unikalnego i wyjątkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego by było :)

W zasięgu finansowym przeciętnego właściciela Subaru oczywiście bo pewnie nikt nie pogardziłby czerwonym Ferrari, Lambo czy innym autem tej klasy.

 

Z nowych furek to pomyślałbym o Alfie (a jakże) w którejś z wersji Q4 lub po przeróbkach w Autodelcie, o jakimś japończyku - najprawdopodobniej EVO, Mazda - któryś z MPSów, Civic też mógłby być. Ogólnie pewnie któryś z hot-hatchy by mi podpasował :D Bardzo pasuje mi też Pontiac G8 tyle, że znika razem z całą marką...

 

Ze starszych? HF oczywiście! Porządnie odrestaurowana Alfa 155Q4. Pewnie więcej by się znalazło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał Ktoś do czynienia z Mazdą 3 MPS ?

 

wczoraj "niechcacy" ogladalem i... wyglada troche jak nowa Impreza :razz: Ladnie wykonana, z bajerami (audio Bose wymiata), ale jakosc samych materialow srednia :roll: I dlaczego w topowym modelu dzwignia hamulca recznego nie jest obszyta skora?! Ja sie pytam? :wink:

 

Jak jezdzi jeszcze nie wiem, ale ceny, znizki i oferty maja zaskakujaco dobre :mrgreen:

 

a wracajac do tematu aut z charakterem:

 

Pug 206 GTi 180

BMW e39

Jaguar XJR

Hartge H7

Mazda MX-5

Fiat Coupe (serio! :mrgreen: )

 

...sprawdzone, charakter maja, mozna liczyc na wiadra :razz:

 

a potencjalna lista jest dluuuga :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny to sen, w którym wyglądam przez okno, żeby spojrzeć na swoje cacuszko i ku moim zdumionym oczom nabiega mnie myśl - TO NIE JEST SUBARU!!!!

 

Jako zagorzały fan marki od dawien dawna, osoba, która nie wyobraża sobie życia bez Subaraka na podwórku, pytam was i sam siebie, które samochody tak naprawdę są w stanie oddać trochę tego co daje nam Subaru....

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest już sporo aut, które technicznie kładą Subaru, ale czy są samochody, z których po krótkiej przejażdżce, wysiadamy i mówimy: "Ależ to auto ma charakter!!!!" .

 

No właśnie... Czy są takie samochody ??

Osobiście myślałem początkowo nad Audi RS4 starszej generacji (brałem pod uwagę zakres cenowy zbliżony do kwoty, za który kupiłem swoje Subaru), ale suma summarum Audi to prezesowóz i kanapa.... Mazda RX-8 to zupełnie inna bajka.... trzeba kręcić ją na astronomiczne obroty, żeby wogóle ruszyć z miejsca....

 

pomóżcie rozważaniom :roll: :wink:

 

Pozwolę sobie wtrącić cwoje 3 grosze. Rozumiem, że lubisz auta które mają to coś...są nastawione na dawanie przyjemności z jazdy. No więc godna rozpatrzenia jest Alfa Romeo. 156 GTA nie ma co prawda Q4 ale jeździ jak na ośkę fantastycznie. 155 Q4 2.0 Turbo za to ma wszystko to co powoduje że się kierowcy micha cieszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż ...odpowiedź prosta i trudna....co może zastąpić brzmienie.....napęd S-AWD....wyważenie....bezpośredni układ kierowniczy...tę twardość i bezawaryjność

na pewno tych cech NIE mają:

 

-wszystkie ścierwa z USA....awaryjne...totalny brak zawieszenia...ewentualnie brzmienie

-włoskie cooltowe ścierwa....nowe są OK(poza zasięgiem cenowym)....stare....kosztowne ,częste naprawy...alfa(awaryjność poza normą)

-żadnych awaryjnych wynalazków angolańskich typu Jaguar.....reszta może i niezła ale drożyzna

 

możliwe że zblizają się do ideału:

-jakieś Audi quattro z V8......Nissan GT-R(kilkuletni :mrgreen: )-brak brzmienia :sad:

-oczywiście jedyne auto zbliżone do subaru....911 4S...starsze już za rozsądne pieniądze....bezawaryjne....sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF Integrale

 

AUDI Quattro

 

Nissan Sunny GTi-R (pomimo wyglądu :lol: )

 

Jest tego trochę. To jeżeli miałbym jeździć tym, czym bym chciał. Jeśli EVO, to tylko VI.

 

Ale rozsądek podpowiedziałby pewnie: toyota... Może taka celica GT-four, ST czy coś takiego. Tak czy inaczej wybór byłby chyba trafiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w obszarze aut legaco- i imprezopodobnych jest jeszcze jakiś wybór, to w klasie SUV nie ma niczego, co mogłoby jakoś konkurować. Może MB GLX albo Hyundai Santa Fe. Ale są to drogie, wielkie i ciężkie żłopy. W sumie żaden inny SUV nie przypadł nam do gustu. Volvo czy Mercedes to w rzeczywistości drogie limuzyny, w których nie czulibyśmy się dobrze. BMW odpada ze względów cenowych i "ideologicznych". Tiguan, Quashqai, CR-V to takie miejskie toczydełka. Może ewentualnie X-Trail.

 

No i nikt nie powiedziałby czegoś takiego, o czym nam usłużnie "doniesiono" (w pracy Żony się wszyscy prześcigają pod względem aut):

Bogusi nikt nie przebije...

Jak z reklamy - bezcenne. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...