Skocz do zawartości

lampy przednie WRX STI'03


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Macie pomysł na skuteczniejsze działanie reflektorów w SI MY'03 ??

Pół godziny temu przywiozłem swojego STI :cool: z drugiego krańca Polski i powiem szczerze , że podróż w ciemnościach i deszczu nie należała do najprzyjemniejszych.

Czy polecacie montaż jakiś halogenów z homologacją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo porysowane szkło reflektora, zastanawiam się nad rozwiązaniem :

- kupno nowych reflektorów (2tys.zł) i pozostanie przy normalnych żarówkach,

- zakup przetwornicy i przeróbka na ksenon (800zł tylko czy mam sens przy "wypiaskowanym" szkle).

:?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo porysowane szkło reflektora

Trzecim rozwiązaniem jest wypolerowanie szkieł. Robiłem to w moin hałku i efekt jest rewelacyjny.Ty masz tylko wypiaskowane, ja miałem głębokie rysy po dzwonku. Zapłaciłem grosze. Jak by co to w Jasienicy jest warsztat, który zajmuje się spawaniem plastiku i również robi polerkę.

Warto jeszcze sprawdzić zwykłe ustawienia reflektorów, również pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POnieważ zabrudzenie szkła jest od wewnątrz mam jeszcze dwa pytania dotyczące lamp przednich w SI MY03 :

- czy są rozbieralne (wyczytałem , że nie ale chcę się upewnić),

- jak zidentyfikować pochodzenie lamp (EU/US, GB) z drugiej ręki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeloł! Właśnie borykam się z tym problemem w moim samochodzie. oraz na tym forum: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=3&t=3382

Odradzam kit ksenonowy. Mam coś takiego zamontowane po poprzednim właścicielu i fatalnie działa. Chyba lepiej egzamin zdadzą porządne żarówki. Co do polerowania plastikowych kloszy robię to sam ale z chęcią komuś to zlecę. Co to był za zakład gdzie to wypolerowali? Mam na myśli jakiego typu zakład/firma?

 

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 10:22 am ]

nie wiem czemu link nie działa... wejdź na kreskę i sprawdź dział techniczny, wątek założony przeze mnie - ten sam nick.

 

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 10:30 am ]

a lampy są rozbieralne... odpowiednim sposobem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kit ksenonowy.

 

tzn. założenie przetwornicy i żarówek ksenon w starych kloszu ??

Dyzio polerował w firmie która klei zderzaki ale rozmawiałem z lakiernkiem i nie widzi przeszkód, tyle że moje są spaskudzone od wewnątrz. Nie jest to para a jakiś nalot :shock:

a lampy są rozbieralne... odpowiednim sposobem

takie też odniosłem wrażenie ale wpisy na forum mnie zmyliły :grin:

 

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 1:05 pm ]

Jak zidentyfikować pochodzenie lamp (EU/US, GB) z drugiej ręki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. U mnie są założone przetwornice i żarniki ksenonowe i poza tym, że fajnie wyglądają to nic poza tym niestety. Walczę z tym, czy wygram - nie wiem. Czyli, że na polerowanie z zewnątrz dać to po prostu do lakiernika tak?

 

Od środka też miałem nalot - taki żółto beżowo syfiaty. Żeby dostać się do środka musisz wymontować lampę, wyjąć wszelkie żarówki, gniazda i co tylko się da a następnie włożyć do piekarnika :grin: W tym celu nagrzej piekarnik do temp 97C i włóż reflektor na blasze na ok. 20 minut. Możesz oczywiście dodać soli i pieprzu do smaku :wink: Po ok 20 minutach w rękawiczkach (bo się poparzysz) i z płaskim śrubokrętem albo nożem zacznij oddzielać klosz od obudowy. Jeśli lampa będzie dostatecznie rozgrzana klej będzie miał konsystencję butaprenu a zatrzaski trzymające będą plastyczne i ich nie połamiesz.

 

NALOT NALEŻY ZESZLIFOWAĆ drobniuteńkim papierem ściernym na mokro. Potem na wiertarkę nałożyłem polerkę i tą zieloną pastę polerską (taki zzielony kamień). nalot usunąłem ale mimo 2h polerowania powierzchnia wewnętrzna jeszcze nie jest zadowalająca. Dalej będe eksperymentował w poniedziałek z pastą do polerowania szkła. No a zewnętrzną powierzchnie wypoleruje mi lakiernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz żarnik? Kombinuję przy tych lampach i w sumie łatwiej byłoby zrobić coś z instalacją już istniejącą niż teraz dochodzić co miał autor na myśli żeby znowu założyć żarówki. Czy zmieniałeś tylko kable i żarnik z gniazdem czy kombinowałeś też coś z odbłyśnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz żarnik? Kombinuję przy tych lampach i w sumie łatwiej byłoby zrobić coś z instalacją już istniejącą niż teraz dochodzić co miał autor na myśli żeby znowu założyć żarówki. Czy zmieniałeś tylko kable i żarnik z gniazdem czy kombinowałeś też coś z odbłyśnikami?

nie pamietam juz dokładnie bo zakładałem rok temu , ale nie jakies kawiory :mrgreen: lepszejsza chinszczyzna :smile: .Przymiezalem sie do zestawu Philipsa ale ponoc taka sama wytrzymałość jak china.... Tyle ze wazne jest 4300K. powyżej 6000K to wyglada a nie swieci.

Mam juz rok i jak na razie bez usterek. A co do spryskiwaczy :evil: wersje US nie maja i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj do wymiany żarówek i zastałem niemiłą :?: niespodziankę.

dsc00087net.jpg

poprzedni właściciel uprzedzał mnie o "jakiś" przeróbkach ale ponieważ przetwornicy nie znalazłem sądziłem, że są tam tylko jakieś mega żarówki.

Notabene żarówki te dają błękitne światło, które w takie mgliste dni są o d**** rozbić. Czy może to być przeróbka na 100W ??

Pewno czeka mnie wizyta u elektryka i montaż nowych gniazd H1 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to normalny żarnik ksenonowy. Ja zdecydowałem jednak poeksperymentować z ksenonami zanim przerobię je z powrotem na zwykłe żarówki. Tak czy inaczej muszę wymienić lampy bo moje to szrot. Byłem dzisiaj w sewisie subaru i pytałem ile kosztują. Pan odpowiedział: 7900! Netto! Jedna sztuka ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto-Reiski ASO Subaru Bydgoszcz. Lampa do STi 2004 US.

 

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 5:13 pm ]

Ja na twoim miejscu założyłbym jak najzimniejsze żarniki. Podobno najlepiej świecą. Ja mam 6000 świecą fatalnie i zesmażyły mi klosze.

 

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 5:36 pm ]

dzwoniłem do wrocka. Tam jest jeszcze drożej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...