Jump to content

Drganie na niskich obrotach + 3 kontrolki

Beart
 Share

Recommended Posts

Witam

Od 2 dni jestem posiadaczem Subaru Legacy 2,5 AWD 2004 rok, automat.Samochod prezentuje nastepujace objawy:

1.Na niskich obrotach wyczuwa się nie naturalne drganie tak jak by ten silnik miał ustawione za niskie obroty i przygasał.

2.Świecą się 3 kontrolki :Check engine, ESP-kontrolka mówiąca że esp nie działa,Cruise-kontrolka mówiąca że cruise nie działa.Przy czym Check engine i ESP świeci non stop a cruise mryga.Gościu od którego kupowałem auto wspomniał o czymś takim że nieraz mu sie zapalają te kontrolki ale to tak np. zapalą mu się na 2 tygodnie później ma 2 miesiące spokoju i znowu się zapalą- zawsze 3 naraz.Jak testowałem samochód to oczywiście wszystko było ok ale zaraz po kupnie się zapaliły.Moja teoria czyli teoria laika jest taka że może jest jakieś przebicie w wiązce elektrycznej.Reasumując od czego zacząć analizę problemu ? Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Beart

Reasumując od czego zacząć analizę problemu ?

Podłączyć Subaru Select Monitor i zobaczyć co się dzieje.

To, że zapalaja się trzy naraz nie oznacza różnych awarii.

ESP i CC zapalają się czasem przy Check'u.

Podłączyć Subaru Select Monitor i zobaczyć co się dzieje.

To, że zapalaja się trzy naraz nie oznacza różnych awarii.

Całkowicie się zgadzam . :!: Proponuję podjechać do serwisu z palącą się choinką , bo tej awarii komputer może nie zapamiętać po zgaśnięciu lampek .

U mnie nie ma ESP, ale przy zapalonym checku zawsze mruga CC, co oznacza, że po prostu tempomat nie działa w takiej sytuacji.

Trzeba sprawdzić co to za błąd.

• 1 year later...
1.Na niskich obrotach wyczuwa się nie naturalne drganie tak jak by ten silnik miał ustawione za niskie obroty i przygasał.

Jedz do dobrego elektryka ktroy Ci sprawdzi kable i swiece u mnie mial kabel przebicie i auto pracowalo nie równo . . .

Świecą się 3 kontrolki :Check engine, ESP-kontrolka mówiąca że esp nie działa,Cruise-kontrolka mówiąca że cruise nie działa.Przy czym Check engine i ESP świeci non stop a cruise mryga.

I kolego drogi u mnie wlasnie w\w kable od swiec byly problemem ktory powodowal zaswiecanie sie kontrolek.

Po wymianie kabli i swiec auto pracuje rowno i bledy nie pojawily sie po wykasowaniu.

Blad jaki u mnie sie pojawial to sonda lambda za katalizatorem wykrywala zla mieszanke.

Check engine i cruise przewaznie swieca sie razem.

• 6 months later...
Odgrzeje kotleta, poniewaz nie moge znalezc watku o tych kontrolkach. Z jakich powodów mogą sie zapalać?

Z pierdyliona różnych powodów. Aby dowiedzieć się trzeba podłączyć komputer (np. SSM) i sprawdzić jaki jest powód checka.

Niby katalizator, ale to tego nie mam pewności. Można samemu diagnozować łącząc dwie wtyczki i odczytując kody błędów, ale nei znalazłem tej drugiej ;)

nie znalazles, bo to chyba nie w tym modelu laczy sie wtyczki ;)

-- 17 lip 2011, o 23:17 --

Niby katalizator, ale to tego nie mam pewności. Można samemu diagnozować łącząc dwie wtyczki i odczytując kody błędów, ale nei znalazłem tej drugiej ;)

nie znalazles, bo to chyba nie w tym modelu laczy sie wtyczki ;)