Jump to content

CEL żyje własnym życiem, możliwe?

gourmet
 Share

Recommended Posts

Czy w niebitym i nietopionym Forysiu Check Engine Light może być wrażliwy np. na kombinację bardzo wilgotnego powietrza i niskiej temperatury i zapalać się/gasnąć wg uznania?

Jechałem wczoraj wieczorem i dzisiaj rankiem, było b. wilgotno i chłodno - CEL on. Jechałem w południe - słonecznie i cieplej - CEL off. :cry: W obu przypadkach bez widzialnej/słyszalnej różnicy w pracy silnika.

Na CEL nie , ale na jakieś ustrojstwo które go zapala to już tak . Może coś się kończy i powoduje zapalanie się CEL . Może tylko trzeba poprawić jakieś złącze , bo jest lużne i dostała się tam woda ? Musisz to zdiagnozować w ASO - jest szansa , że komputer zapamiętał błąd . Jedż do ASO !

Na CEL nie , ale na jakieś ustrojstwo które go zapala to już tak . Może coś się kończy i powoduje zapalanie się CEL . Może tylko trzeba poprawić jakieś złącze , bo jest lużne i dostała się tam woda ? Musisz to zdiagnozować w ASO - jest szansa , że komputer zapamiętał błąd . Jedż do ASO !

Nie, żebym się reklamował, ale do mnie ma za miedzę,...i klient mój, ma lpg.

zaproszenie przyjmuję niech się tylko CEL zapali , a jak się nie zapali, to i tak wkrótce pora na przegląd LPG - po 20.000 km, nieprawdaż?

Przeglądy ważna żecz (co 15 tys dla ścisłości). Jeżeli nie odłączysz akumulatora, to i bez CEL dowiem się, co było jak się zapalił.

jako...apropo gazu wysylałem do ciebie maila czyżby nie dotarł? bo nie dostałem odpowiedzi?

Nie wiem, ukrywam się.

Mam 117 sms-ów nie odebranych i z 70 odebranych rozmów tel. na koncie dzisiaj. Do poczty boję się wieczorem zaglądać, a w dzień nie mam czasu.

Zaraz sprawdzę.

rzeglądy ważna żecz (co 15 tys dla ścisłości). Jeżeli nie odłączysz akumulatora, to i bez CEL dowiem się, co było jak się zapalił.
ja juz wiem :shock: , zaprogramowałeś go, żeby po przejechaniu 15 tysięcy zamrugał krótko-długo-długo-długo krótko-długo-krótko długo-krótko-długo długo-długo-długo i od nowa :mrgreen::mrgreen:

rzeglądy ważna żecz (co 15 tys dla ścisłości). Jeżeli nie odłączysz akumulatora, to i bez CEL dowiem się, co było jak się zapalił.
ja juz wiem :shock: , zaprogramowałeś go, żeby po przejechaniu 15 tysięcy zamrugał krótko-długo-długo-długo krótko-długo-krótko długo-krótko-długo długo-długo-długo i od nowa :mrgreen::mrgreen:

Trzeba jakoś zadbać o te auta moich Klientów :mrgreen:

Znaczy się zmusić właścicieli do odwiedzin, regularnych.

Pozdrawiam,