Skocz do zawartości

impreza 2.0T 99r - nie wchodzi pierwszy bieg.


Darek_GT

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dzisiajszej jazdy próbowałem zrzucić bieg z trzeciego na pierwszy z miedzygazem. (Prędkość była dobra , ale troche za mało gazu)

Delikatnie cos zazgrzytalo, więc zamiast 1 wrzuciłem 2. Przejechalem pozniej ok 2 kilometrow normalnie ruszając z 1 i zmieniając biegi. Nic nie zgrzytalo, skrzynia chodzila dobrze - nic nadzwyczajnego. Kiedy po zatrzymaniu cofnąłem i chcialem wrzucić jedynkę okazało się że lewarek nie wsuwa się w miejsce 1szego biegu. Wszystkie inne biegi działają i wczodzą bez zarzutu. Co mogło się stać? jakieś sugestie?

 

synchronizator? Czy wtedy by poprostu zgrzytało ale wchodziło?

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto na kanał i w pierwszej kolejności sprawdź czy coś się nie poluzowało na dźwigni zmiany biegów jeżeli tam jest ok to może synchro sie przyblokowało spróbuj ruszyć z dwójki i jak sie będzie toczył spróbuj na jedynke jeżeli to nie pomoże to będzie robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam bardzo podobny problem....jedynka nie wchodzi nawet kiedy samochód się toczy, tylko na pełnym zatrzymaniu, czuć wyraźny opór kiedy chcę ją wrzucić. Czy to też będą widełki ? Czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, gt [podobnie jak i wrx mają z tym problem na początku jest wszystko ok z czasem jest to narastający problem ale to synchro sie wydziera i nie działa prawidłowo

A nie da się zamienić tego np. z innego modelu ? Bo mnie to zaczyna wku.... jak przy 20km/h nie da się wrzucić jedynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...