Jump to content

impreza 2.0T 99r - nie wchodzi pierwszy bieg.

Darek_GT
 Share

Recommended Posts

Podczas dzisiajszej jazdy próbowałem zrzucić bieg z trzeciego na pierwszy z miedzygazem. (Prędkość była dobra , ale troche za mało gazu)

Delikatnie cos zazgrzytalo, więc zamiast 1 wrzuciłem 2. Przejechalem pozniej ok 2 kilometrow normalnie ruszając z 1 i zmieniając biegi. Nic nie zgrzytalo, skrzynia chodzila dobrze - nic nadzwyczajnego. Kiedy po zatrzymaniu cofnąłem i chcialem wrzucić jedynkę okazało się że lewarek nie wsuwa się w miejsce 1szego biegu. Wszystkie inne biegi działają i wczodzą bez zarzutu. Co mogło się stać? jakieś sugestie?

synchronizator? Czy wtedy by poprostu zgrzytało ale wchodziło?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Darek

auto na kanał i w pierwszej kolejności sprawdź czy coś się nie poluzowało na dźwigni zmiany biegów jeżeli tam jest ok to może synchro sie przyblokowało spróbuj ruszyć z dwójki i jak sie będzie toczył spróbuj na jedynke jeżeli to nie pomoże to będzie robota

• 2 weeks later...

Mam bardzo podobny problem....jedynka nie wchodzi nawet kiedy samochód się toczy, tylko na pełnym zatrzymaniu, czuć wyraźny opór kiedy chcę ją wrzucić. Czy to też będą widełki ? Czy może coś innego ?

ariel, gt [podobnie jak i wrx mają z tym problem na początku jest wszystko ok z czasem jest to narastający problem ale to synchro sie wydziera i nie działa prawidłowo

A nie da się zamienić tego np. z innego modelu ? Bo mnie to zaczyna wku.... jak przy 20km/h nie da się wrzucić jedynki :)

z tego co mi wiadomo pozostaje tylko wymiana dyfra i skrzyni na STI , można jeszcze wymienić wkład ale to drogi gips
Dzięki za info :)