Skocz do zawartości

Montaż spojlera tylnej klapy


wojru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zakupiłem oryginalny spojler wrx (niski) i przymierzam się do jego montażu na tylnej klapie.

Mam pytanie, jak najlepiej wymierzyć otwory montażowe, żeby był prawidłowo zamontowany.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest znalezienie takiego samego WRXa i odpisane odległości np. od rantu klapy bagażnika itp. Jeśli nie masz takiej możliwość to zmierz spoiler zwracając uwagę na miejsca które można przewiercić w klapie. Jak już go ustawisz to odrysuj sobie te miejsca które będą wiercone tak abyś miał taką samą odległość od początku klapy do boku spoilera i tak samo z drugiej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zakupiłem oryginalny spojler wrx (niski) i przymierzam się do jego montażu na tylnej klapie.

Mam pytanie, jak najlepiej wymierzyć otwory montażowe, żeby był prawidłowo zamontowany.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

zrób sobie szablon z kartonu i na jego podstawie wywiercasz otwory, musisz jeszcze masę uszczelniająca, aby woda nie ciekła do bagażnika. a najlepiej to znajdz firme która juz to robiła i im zapłac i miej spokój, bo moze sie okazać że bedziesz miał wiecej dziur w klapie jak w serze szwajcarskim :twisted:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z carfitem !!! Średniej klasy blachrz ogarnie to w 2 godziny za pare zł, maja na to triki ktorych my nie znamy.

A jak jednak chcesz sam to pomysł z kartonem najlepiej sie sprawdza,choć odrazu pewnie nie wyjdzie potem tylko wzor na klape i dziurki.

Warto miejsca po wierceniach zabezpieczyc cynkiem w spreyu, no i masa uszczelniajaca (bardzo dobra jest budowlana taka szara sudala co wyglada zapakowany durzy pasztet, lub klej do szyb samochodowych, uszczelnia i zapobiega wibracja spoilera -wada nie ruszysz go jak przymocujesz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi, szablon z kartonu zrobiłem juz wcześniej.

Patrząc od wewnątrz klapy widać cztery otwory w wytłoczeniach (miejsce gdzie przykręcany jest spojler), wg załączonego zdjęcia śruby od spojlera są tam umiesczone centralnie, Początkowo myślałem o wywierceniu najpierw małym wiertłem w środku tych otworów, ponownym przymierzeniu spojlera i wywierceniu otworów pod gwinty śrub spojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myślałem o wywierceniu najpierw małym wiertłem w środku tych otworów, ponownym przymierzeniu spojlera i wywierceniu otworów pod gwinty śrub spojlera.
Mniej więcej tak zrobiłem u siebie. Zbytnio nie powinieneś się pomylić, jak złapiesz błąd to max 3-5 mm, a tyle to możesz poprawić rozwiercając otwór. Spokojnie dasz sobie radę sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam jak zdemontować z klapy spojler ten co jet na górze nad szybom ( klejony po długości) żeby nie uszkodzić lakieru

 

Kolego szanowny, witamy na Forum i zapraszamy najpierw do działu:

 

viewtopic.php?f=1&t=101962&p=1156183&hilit=tu+si%C4%99+witamy#p1156183

 

A potem, do odpalenia na swym kompie np. firefoxa, który pomaga w eliminacji błędów ortograficznych :mrgreen: (nad szybom :arrow: nad szybą).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zdemontować z klapy spojler ten co jet na górze nad szybom ( klejony po długości) żeby nie uszkodzić lakieru

 

Sądzę, że prościej będzie zmienić samochód, jeżeli ten spojler wyjechał z fabryki (tzn. w STI MY06-07), niż do zdemontować :mrgreen:

 

... jeżeli masz WRXa to spojler był elementem tuningu optycznego :) Optymalnie byłoby wtedy zapytać poprzedniego właściciela, bo powinien być wiercony ... ale równie dobrze mógł być klejony (tzn. że raczej kiedyś odpadnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Sorry za odkop ale lepiej chyba odkopać niż zakładać nowy, podobny wątek...

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada dokładne wytyczne dotyczące montażu naleśnika w Hawku?

Nie chcę robić tego na oko, a nie mam u kogo podejrzeć na żywo.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunon górnik :mrgreen:

To jest prosta operacja, którą wykonałem samodzielnie bez instrukcji zaraz po zakupie samochodu ;) Naleśnik z tego co pamietam to tylko 4 otwory więc można zamontować go bez problemu bez szczegółowej instrukcji. Hawka już sprzedałem i zdjeć ani wymiarów tutaj Ci nie podam, ale sadze że spokojnie to sam ogarniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parapetem jest znacznie więcej zabawy, ale naleśnik to łatwizna  ;)

 

 

Po prostu zależy mi na tym żeby zgadzało się co do mm z oryginałem

Oryginał R i RC był bez naleśnika :P  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parapetem jest znacznie więcej zabawy, ale naleśnik to łatwizna  ;)

 

 

Po prostu zależy mi na tym żeby zgadzało się co do mm z oryginałem

Oryginał R i RC był bez naleśnika :P  

Miałem na myśli oryginał, w którym on występował ;)

 

OK. zrobię to za pomoca szablonu. Dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...