Skocz do zawartości

Olej do skrzyni i dyfra


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w grudniu muszę zrobić przegląd i chcę wymienić olej w skrzyni i dyfrze, to mam pytanie jaki olej zastosować tzn jakie lepkości i ile wchodzi. Marki preferowane to Mobil, Shell i ew. Castrol - za Motula podziękuję gdyż nie jestem podatny na ich marketing :wink: .

Chodzi oczywiście o moje STi MY05 EU - skrzynia z DCCD (ma to podobno znaczenie przy doborze oleju)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za Motula podziękuję gdyż nie jestem podatny na ich marketing

chodzi właśnie o to, że ich marketingu nie ma wcale. i dostępność (poza internetem) też słaba, tylko dla zdecydowanych.

 

tez sie nieco zdziwilem czytajac zdanie o marketingu. do tej pory jedyna reklama Motula jaka widzialem byla naklejka na mojej furze :mrgreen: a mowiac powaznie to z moich obserwacji wynika, ze najwieksza sila marketingowa tej francuskiej marki sa jej uzytkownicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nieco zdziwilem czytajac zdanie o marketingu. do tej pory jedyna reklama Motula jaka widzialem byla naklejka na mojej furze :mrgreen: a mowiac powaznie to z moich obserwacji wynika, ze najwieksza sila marketingowa tej francuskiej marki sa jej uzytkownicy ;)

Po to dałem na końcu :wink: - nie jestem po prostu zafascynowany tą marką i już. Dobra kończymy o "marketingu" Motula i wracamy do meritum :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nieco zdziwilem czytajac zdanie o marketingu. do tej pory jedyna reklama Motula jaka widzialem byla naklejka na mojej furze :mrgreen: a mowiac powaznie to z moich obserwacji wynika, ze najwieksza sila marketingowa tej francuskiej marki sa jej uzytkownicy ;)

Po to dałem na końcu :wink: - nie jestem po prostu zafascynowany tą marką i już. Dobra kończymy o "marketingu" Motula i wracamy do meritum :razz:

 

Jesli z jakiegoś niewiadomo jakiego, powodu nie chcesz zalewac Motula , do do skrzyni z DCCD zalej Castrola SAF-X bedzie i dobrze i politycznie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli z jakiegoś niewiadomo jakiego, powodu nie chcesz zalewac Motula , do do skrzyni z DCCD zalej Castrola SAF-X bedzie i dobrze i politycznie :twisted:

A te słynne oleje Shella? Lepkość rozumiem że 75W90 ? Ten Castrol to SAF-X czy XO? No a jakbym jednak chciał Motula to jaki? A może jakiś Mobil tylko który ? No i do dyfra to samo co do skrzyni?

Duzo pytań ale pomuki bendom :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli z jakiegoś niewiadomo jakiego, powodu nie chcesz zalewac Motula , do do skrzyni z DCCD zalej Castrola SAF-X bedzie i dobrze i politycznie :twisted:

A te słynne oleje Shella? Lepkość rozumiem że 75W90 ? Ten Castrol to SAF-X czy XO? No a jakbym jednak chciał Motula to jaki? A może jakiś Mobil tylko który ? No i do dyfra to samo co do skrzyni?

Duzo pytań ale pomuki bendom :mrgreen:

 

lukass, co ja mam Ci powiedzieć :evil: jak powiem taki i taki , to zaraz tu wyskoczą kruki i wrony i bedą swoje udowadniać :mrgreen: Lej co chcesz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, co ja mam Ci powiedzieć :evil: jak powiem taki i taki , to zaraz tu wyskoczą kruki i wrony i bedą swoje udowadniać :mrgreen:

Olać te kruki i wrony, jak możesz to napisz z marek które podałem jakie oleje i tyle. Decyzję podejmę sam, myslę że wszystkie mają w miarę porównywalne parametry. Chciałbym żeby ten wątek był taką jasną wskazówką także dla innych że do skrzyni i dyfra wlewamy olej o takich a nie innych parametrach i u producenta "x" nazywa się tak, a u producenta "y" siak i już. Tym którzy mają udowadniać że olej producenta "x" jest rzekomo lepszy od "y" z góry dziękuję za udział w tym wątku. Po prostu krótka i zwięzła informacja:

Shell - skrzynia z DCCD - olej taki,

Shell - bez DCCD - olej siaki

Mobil......itd

 

Myślę że takie info przyda się w przyszłości nie tylko mi i moze nawet bedzie można dodać to do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbij nie-ASO do przeglądarki tu teraz marketingiem pantoflowym szarpnie ale tam znajdziesz motula do swojej DCCD chłopaki wiedzą co lać ja niedługo do swojego GT też będe lał a ceny są zbliżone. subaru rekomenduje bo umowy z shel podpisał a koledzy z 4t na codzień te wuzki rychtują i z ich wiedzą moja to pikuś no może być pan pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Shella i Mobila i dostałem poniższe odpowiedzi:

Shell zaleca zarówno do skrzyni i dyfra Shell Spirax ASX 75W-90,

a Mobil tez do obydwu Mobilube 1 SHC 75W90

Moze ktos potwierdzic czy będzie to ok do skrzyni z DCCD i dyfra :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Shella i Mobila i dostałem poniższe odpowiedzi:

Shell zaleca zarówno do skrzyni i dyfra Shell Spirax ASX 75W-90,

a Mobil tez do obydwu Mobilube 1 SHC 75W90

Moze ktos potwierdzic czy będzie to ok do skrzyni z DCCD i dyfra :?:

Ktoś na forum zalał Spirax i później płakał.

Ja sobie zalałem polecany tu i ówdzie SL80W90 od Shella i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell zaleca zarówno do skrzyni i dyfra Shell Spirax ASX 75W-90
lukas olej o którym mówisz tzn. Shell jest ok, nikt z nikim umowy nie podpisywał.Sprawdzaliśmy wiele produktów i to jest jedna z najlepszych opcji.Bez marketingu :smile: .
Ktoś na forum zalał Spirax i później płakał.

Ja sobie zalałem polecany tu i ówdzie SL80W90 od Shella i jest OK.

Ja sobie zalałem polecany tu i ówdzie SL80W90 od Shella i jest OK.

I taki jest własciwy...

Niezupełnie spójny obraz się z tego rysuje dla przeciętnego czytacza, czyli np. mnie :mrgreen: .

 

Pokusi się ktoś o wyjaśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester napisał/a:

Ja sobie zalałem polecany tu i ówdzie SL80W90 od Shella i jest OK.

 

I taki jest własciwy...

AK

Ale to chyba do 5MT z GT-ka, a do 6MT z STi z tego co się dowiedzoałem min w ASO to ma iść 75W90. Chyba że cos pokićkałem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...