Skocz do zawartości

Samochodowy odstraszacz zwierząt


Sikor

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak finalnie zaprzyjaźniony mechanik odradził mi podpinanie podejrzanych urządzeń po akumulator.

Kolega ma takie cuś, roboczo nazywamy to "świerszcz" (bo "cyka"). Problem z podgryzaczami zniknął, wad nie zauważył... No, może poza tym, że psy za tym świerszczem ponoć nie przepadają, jakieś takie częstotliwości dźwięku.

Swoją drogą wybredne te gryzonie: u mnie stoją dwie imprezy na podwórku, jedna już ma kompletnie zmasakrowaną osłonę (tę od wewnętrznej strony maski), drugiej nawet nie tknęły.

Aha, jeśli chodzi o kable: koleżance przegryzły nowiuteńkie kable zapłonowe w maździe 323. Mechanik wsadził nowe kable w osłonki, tzw peszele i spokój, już nie tknęły. Może to jest jakieś rozwiązanie, choć na przewody chłodnicy to nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A 100% pewności to tylko szczelny garaż.

Też tak myślałem-ale weszły przez wentylację ale coś je przepłoszyło bo tylko nadgryzły( zatkałem kratkę i mam spokój)

ale jak stałem na dworze raz na noc to przegryzły całkowicie wszystkie kable- teraz mam taki sposób że posiadam 2 komplet :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? Moze mial na myśli podpinanie bez zabezpieczenia??? Czym motywował opinię?

 

Postraszył mnie, że mi się auto może od tego spalić :evil:

Dodatkowo stwierdził, że akumulator z tym długo nie pożyje :???:

 

Może nie chciało mu się po prostu montować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postraszył mnie, że mi się auto może od tego spalić :evil:

Dodatkowo stwierdził, że akumulator z tym długo nie pożyje :???:

Może nie chciało mu się po prostu montować :roll:

Coz, moje gwizdki maja certyfikaty bezpieczenstwa, producent jest znany... Wiec ryzyko pozaru wydaje mi sie niewielkie (zeby bylo jasne: nie handluje nimi :razz: ).

Zreszta gdyby bylo cos na rzeczy, to chyba ASO (nie tylko polskie) pierwsze przestalyby je montowac.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta gdyby bylo cos na rzeczy, to chyba ASO (nie tylko polskie) pierwsze przestalyby je montowac.

 

No niestety ASO nie chciało mi go zamontować (nie pytało nawet jakiego to producenta i czy ma certyfikaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy.

 

Coś przegryzło mi kiedyś dawno kable od sondy lambda w Peugeocie, ale był to jednostkowy przypadek ataku na tamto auto, który się więcej nie powtórzył (obyło się bez "odstraszaczy").

 

Liczę, że i tak będzie tym razem.

Materiał okazał się niejadalny i zwierzątko da sobie spokój :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...