Skocz do zawartości

Filtr przeciwpylkowy


ravski

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy na tym foto gdzie podałem wcześniej gdzie znajduje się dokładnie nagrzewnica abym mógł ją przeczyścić .

Dodatkowe pytanie skoro powietrze dostaje się z przodu szyby czołowej czy tam też można jakoś udrożnić  wlot ?


Panowie a gdzie można kupić tą zaślepkę potrzebną do zaślepienia miejsca które się wycięło za schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://allegro.pl/filtr-kabinowy-ashika-subaru-forester-impreza-fv-i5093642049.html 

bedzie dobry?

 

na ebaju wyszukalem po numerze ze pasuje do starszych imprez i forkow wiec niby powinien

czy ktos pamieta moze wymiary?

trzeba zrobic moda bo jak ktos wczesniej pisal deska ciagle cala zapylona a zupelnie nie wpadlem na pomysl ze to kwestia filtra


a i sam proces oczyszczania nagrzewnicy tez moglby ktos opisac :)

skoro juz tam bede to nie zaszkodzi i tym sie zajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Czesc, czy moze ktokolwiek wie, czy idzie znalezc instrukcje dorobienia filtra gdzie indziej, jak link do subiegal.com? niestety link jest juz nie aktywny, z checia porzezbie ale wytyczne by sie przydaly. Moze ktos zapisal zdjecia wczesniej? dzieki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nie jest potrzebna. Pod schowkiem znajdziesz zaślepkę o wymiarach większych niz poprzeczne wymiary filtra-strzelam

3 cm / 20cm. .W zasadzie będzie to zaślepką gdy to wytniesz dremelem albo lutownicą. wyrównasz otwór ,najlepiej dorobisz nową zaślepkę ,uszczelkę i zamknięcie wg własnego uznania .

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, wybaczcie za pozna odpowiedz, mam problem z kontem tu na forum, jednym slowem za kazdym razem musze resetowac haslo - tyle z ot.

 

Wracajac do tematu, zanim zaczne cokolwiek, czy mozecie mi podpowiedziec, czy ja mam wersje z filtrem czy nie? Wyglada jak zaslepka ale sie zastanawiam. Odkrecalem w nocy, nie mialem juz czasu na dalsze krecenie lezac do gory nogami :) Dzieki! 

 

https://files.fm/u/erun3h4t

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mits napisał:

Witajcie, wybaczcie za pozna odpowiedz, mam problem z kontem tu na forum, jednym slowem za kazdym razem musze resetowac haslo - tyle z ot.

 

Wracajac do tematu, zanim zaczne cokolwiek, czy mozecie mi podpowiedziec, czy ja mam wersje z filtrem czy nie? Wyglada jak zaslepka ale sie zastanawiam. Odkrecalem w nocy, nie mialem juz czasu na dalsze krecenie lezac do gory nogami :) Dzieki! 

 

https://files.fm/u/erun3h4t

U mnie tak wyglądała wersja bez filtra. Wyciąłem zaślepkę, umiejscowiłem filtr i... Nie czuć różnicy. Mam nadzieję, że skoro nie paruje mniej we wnętrzu, to chociaż w lecie będzie mniej pyłków się przedostawać.

Chyba, że oem filtry Subaru są tak słabe :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2019 o 18:20, Elvisiak napisał:

Wyciąłem zaślepkę, umiejscowiłem filtr i... Nie czuć różnicy.

A jaką chciałeś poczuć różnicę? Zacznie się sezon pylenia to zobaczysz, że mniej pyłków, liści i innego badziewia będzie lecieć z nawiewów.

 

W dniu 4.02.2019 o 14:55, mits napisał:

czy ja mam wersje z filtrem czy nie? Wyglada jak zaslepka ale sie zastanawiam.

Nie masz filtra. Zaślepka jest metalowa i trzeba sobie dokupić ->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Schwefel napisał:

A jaką chciałeś poczuć różnicę? Zacznie się sezon pylenia to zobaczysz, że mniej pyłków, liści i innego badziewia będzie lecieć z nawiewów. 

Miałem nadzieję, że szyby będą mniej parowały w zimie. Jednak na to radą są wyrównanie temperatur wnętrze auta-zewnątrz auta; suszenie dywaników i jednak też wentylacja w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, bo bez filtra jest pełen przelot i "syfy" jak wlatują tak wylatują nawiewami, a w momencie montażu filtra robi się bariera, dlatego po montażu trzeba regularnie wymieniać.

Na szybkie odparowanie szyb tylko klima, a na przeciwdziałanie parowaniu tak jak piszesz, wentylacja i usuwanie wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki za pomoc, wszystko jasne!

 

Wklejam link do manuala ze zdjęciami, może komuś się przyda. 

https://www.drive2.com/l/4822281/


Co do parowania szyb, czyszczę szyby od środka płynem przeciw parowaniu gogli / okularów i zdecydowanie działa. Płyny przeciw parowaniu szyb samochodowych są pewnie zrobione na tej samej bazie, ale nigdy ich nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.11.2009 o 19:21, Szczęka napisał:

Dzisiaj z pomocą nożyka do tapet i mini szlifierki wyciąłem zaślepione miejsce. Trochę się trzeba przy tym nagimnastykować, ale samo cięcie obudowy idzie już na szczęście łatwo. Wyczytałem gdzieś, że do wersji z klimą nie da rady zapakować filtra, bo przeszkadzają jakieś rurki. Rzeczywiście są tam takowe, ale w niczym nie zawadzają. Filterek wchodzi w gniazdo bez mydła. Od dołu uszczelniłem obudowę paskiem z gąbki i zabezpieczyłem filtr przed wysunięciem się blaszką wkręconą w fabryczne otwory.

A żebyście widzieli ile liści i igieł było nawbijane w nagrzewnicę! Wydłubałem tego dosłownie kilka garści. Teraz mnie nie dziwi dlaczego szyby parowały. Mam nadzieję, że tylko to było przyczyną.

Proponuję uważać z wycinaniem miejsca na filtr bo w moim przypadku przechodzą tędy rurki aluminiowe od parownika. Impreza 97r.

Ogólnie to wyciągnąłem cały nawiew z parownikiem i go wyczyściłem. Wiąże się to ze spuszczeniem gazu z klimy.

Ps. Teraz to klima chłodzi jak zimne piwko xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...