Skocz do zawartości

Filtr przeciwpylkowy


ravski

Rekomendowane odpowiedzi

tak ;-)

rozwiniesz ? :roll:

proszę bardzo: co roku na wiosnę wymieniam filtr przeciwpyłkowy ... odkręcam schowek, odpinam zaślepkę, wyjmuję stary filtr, wkładam nowy, zapinam zaślepkę, przykręcam schowek ... i już ;-)

cała operacja nie trwa dużej jak 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanko czy w modelu `99 N/A znajduje sie filtr przeciwpylkowy kabinowy bo szukam szukam i cos nie widze go???

 

Poszukaj pod schowkiem po stronie pasażera, wg instrukcji, lub "zrób to sam" jak na załączonych zdjęciach:

 

http://www.subiegal.com/thecars/impreza ... filter.htm

 

:D niezła historia z tym filtrem, ja właśnie kupiłem i szukałem i szukałem i szukałem aż filtr oddałem do sklepu, wie ktoś może czy wersja GL 1996 też posiada filtr w tym miejscu??bo mam oryginalnego manuala do auta i nie ma w nim słowa o filtrze kabinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja troche odgrzeje kotleta...kupilem filtr.. jutro mechanikom przyniose zdjęcia gdzie to trzeba ciąć ,żeby go wstawić ale problem jest taki , że po otwarciu opakowania okazało się ,że w pudełku sa 2 filtry...jeden ma kształt prostokąta a drugi jest jakby scięty z jednej strony...jak to jest czy te auta miały 2 filtfy kabinowe??? impreza 97 115km

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

swoją drobgą sztrasznie drogi ten filtr kabinowy, 88zł knecht z węglem, zakładam duzo wieksze do innych aut typu bmw, audi itp , które są zdecydowanie wieksze i są duzo tańsze szoook! pzdr i zdziwiłem sie czytając ze w starszych imprach nie montowali filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie podnoszę temat  :) Impreza GC końcówka 99 w dowodzie 2000 sedan N/A   trzeba wycinać czy jest miejsce na filtr ? Strasznie szybko mi parują szyby od środka tzn muszę je przynajmniej raz w tygodniu myć .

 

Jeszcze nie rozkręcałem schowka dlatego pytanie do Was :)

 

- jaki filtr kupić

- czy w tym modelu już było wszystko przygotowane  czy trzeba ciąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro niby 3 opcje

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=subaru+impreza+gc+filtr+kabinowy&bmatch=seng-v6-sm-1-default-1209

 

Rozumiem że jak zdemontuję schowek to zobaczę czy jest filtr czy go nie ma  ?

Czy od razu jest bez problemowy dostęp do nagrzewnicy bo czytam w Waszych postach że można przeczyścić .

 

Jak wklepuję w YT  informacje na temat filtra to są dwie opcje albo jest umieszczony poziomo albo pionowo .

 

http://i458.photobucket.com/albums/qq310/iggy-320/ed669d60.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu :)  Gdzie kupić ten "kit" ( zaślepkę ) którą należy założyć po wycięciu miejsca na filtr ?

 

Czy to normalne : odpalam auto , nawiew na 2 i ruszam , auto się nagrzewa  do odpowiedniej temperatury ale dopiero po ok 4/5 min zaczyna docierać ciepło do środka auta  .

Może warto coś przeczyścić ?  którędy dociera powietrze do nadmuchów w aucie ? Jak się do tego zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu które pokazałes nie widac tego miejsca do cięcia na filtr bo musisz patrzeć od dołu na ta czarną puszkę kwadratową (po prawo od napisu na bocznej ściance). Jak na szybie osadza Ci się takie coś jak by tłuste to możliwe że masz nieszczelmość w układzie nagrzewnicy i dmucha płynem chłodniczym. Powietrze dostaje się do ogrzewania kratką na dole szyby przedniej.

Ja zawsze najpierw jadę na max zimnym nawiewie bo szybiciej się nagrzewa. Jak przełączysz na ciepło to ciepły płyn musi przelecieć obieg żeby trafić do nagrzewnicy więc to normalne że po chwoli zaczyna dopiero lecieć ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady .

Auto stało cały weekend nie ruszane  i dziś szyby od środa były lekko brudne a na kierownica i zegary lekko wilgotne , Zatem obstawiam że gdzieś dostaje się  powietrze z zewnątrz . Teraz gdzie szukać ?  :)  Podłoga cała zdrowa , czytałem że gdzieś w okolicach przedniej szyby może być nie szczelność ale wszystko  jest ok . Może gdzieś szyba nie dochodzi do uszczelki i trzeba poprawić . Macie jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...