Skocz do zawartości

Impreza 2.0 GX 2003 - obroty tylko do 6.200, da się więcej??


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

IRAZU i MałySTI - 2.0 N/A 160 w hawkeye'u ma na 100% obrotomierz z czerwonym polem od 7.500 rpm i tak odcina.

I są to moje obserwacje poczynione na własnym samochodzie, a nie zasłyszane od kolegi, którego szwagier kiedyś w autobusie podsłuchał rozmowę dwóch mężczyzn, z których jeden - pomimo tego, że sam deklarował się jako miłośnik Skody a Fabii w szczególności - odwiedził niegdyś salon egzotycznej marki "Suburubu" i tam w folderze reklamowym widział obrotomierz Imprezy 2.0 N/A wyskalowany do 9 krpm, na którym czerwone pole zaczynało się od 7,5 krpm :mrgreen:

Więc IRAZU mylisz się, MałySTI nie mylisz się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko jedną linijkę i nic z niej nie zrozumiałeś bo nie chciałeś .

Gdyby kogoś interesowało , to mam 2,5 silnik i obrotomierz jest czerwony przy 6 200 rpm . Nie sądzę aby impreza miała odcinkę na 7 500 rpm .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby impreza miała odcinkę na 7 500 rpm .

A ja właśnie sądzę, że wszystko zrozumiałem. W szczególności w kontekście tego, że temat dotyczy 2.0 N/A :roll:

PS: A ta moja historyjka nie miała na celu obrazić nikogo - po prostu miałem wenę :cool: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem , że sądzę . Nie pisałem jednoznacznie , bo coś tam usłyszałem . Tak jestem miłośnikiem skody , a subaru jest moim marzeniem , bo ktoś mi opowiadał , że to fajne auto jest . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna dwulitrówka nie ma AVLS.

Czyli, można powiedzieć, że 2.0 i 2.5 różnią się dość znacznie, chyba na korzyść wersji EU. :wink:

 

Na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Impreza napisali coś takiego:

In 2005, Subaru made their AVCS standard on all engines used in the Impreza.

Ale postawię swoje paznokcie, że w US-spec N/A siedzi AVLS, czyli 2 profile na wałku.

 

Ale ja tylko teoretyk jestem w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MałySTI nie mylisz się
No to miło mi a tak serio to byłem pewien bo mam zamiar kupić taki samochód :) to troszkę się interesuję :mrgreen:

Hawkeye N/A to przewaga głosu rozsądku nad głosem serca (pff, ale mi filozoficznie wyszło :lol: ), ale ja takie rozwiązanie mogę tylko pochwalić :!: Jeździ się bardzo fajnie, a na STI przyjdzie czas :wink:

Powodzenia w polowaniu na dobry egzemplarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawkeye N/A to przewaga głosu rozsądku nad głosem serca (pff, ale mi filozoficznie wyszło ), ale ja takie rozwiązanie mogę tylko pochwalić Jeździ się bardzo fajnie, a na STI przyjdzie czas

Powodzenia w polowaniu na dobry egzemplarz!

No właśnie słyszałem że hawki N/A dają rady więc poszukuję. Dzięki pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...