Skocz do zawartości

Schemat montażu Turbo timera Blitz DCIV DTT lub HKS Type 1


Doktorek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem tylko czy doktorek ma wiązkę do tego, bo to co wkleiłeś pokazuje tylko jak zgrać z alarmem.

Tego to i ja nie wiem, bo opis jest lakoniczny ;) Trochę Ty wkleiłeś, trochę ja.. jakiś materiał się z tego się zbierze.

W sumie jeśli Doktorek posiada wiązkę to podłączenie jest proste. Z tego co kojarzę to wiązka HKS'a pasuje zarówno do Blitz'a jak i HKS'a. I jest sporo tańsza od tej firmowanej przez Blitz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za kompletne info,forum to forum :) chce zamontować TT i w zależności od dostępności schematow miałem podjąć decyzje czy HKS czy Blitz bo oba mi odpowiadają no a teraz jescze doszla opcja apexi.A co do wiązki to bedzie hksa pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się zastanawiam nad zakupem Blitz'a DTTX do GT (to chyba jeden z tych co to ładnie wchodzą w miejsce popielniczki ?). Powiedzcie, na ile poważnie można traktować w TT takie dodatkowe funkcje jak np. wskaźnik doładowania? Czy jest to normalna alternatywa dla klasycznego wskaźnika czy tylko bajer?

 

I jak to będzie z wiązką do GT, bo z tego co widziałem, to są dedykowane do WRX 02- tylko chyba...

 

Chodzi mi dokładnie o taki model:

 

blitz-TXseries.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to będzie z wiązką do GT, bo z tego co widziałem, to są dedykowane do WRX 02- tylko chyba...

 

Nie musisz mieć wiązki dedykowanej , montaż jest dosć prosty, i sprawny elektryk bez problemów Ci to podłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, dzięki za info. A jak to wygląda w praktyce z wykorzystaniem dodatkowych możłiwości takiego urządzenia (pomiar prędkości i oczywiście doładowania)? Sprawny elektryk też będzie wiedział jak sie za to zabrać? ;)

 

Polecałbym hks type0 głównie ze względu na wielkość, bo ten Blitz jest wielkości radia :wink: Uważam, że tt służy do odliczania, a dodatkowe funkcje utrudniają tylko obsługę . Jeśli chcesz "fullbajerowy", to hks type1 też jest malutki, ma pomiar doładowania, prędkości, obrotów, stoper i wbudowany expres do kawy. Natomiast zwróć uwagę na fakt, że każdy tt ma ultra mały wyświetlacz i zczytywanie podanych wartości podczas jazdy, jest równie ryzykowne jak czytanie gazety. Nie wiem jaka jest precyzja wskazywanych wartości, natomiast do kontroli doładowania polecam tradycyjny zegar. Co do wiązki to cena nie jest jakaś kosmiczna i jeżeli sam zakładasz to ułatwia zadanie. Jeśli znajdziesz kumatego elektryka to po pierwsze gratuluje -ja nie znalazłem takiego w 3mieście, po drugie poradzi sobie spokojnie bez tej wiązki.Z reguły elektrycy nie ogarniają tematu tt, a jak ogarniają to twierdzą, że nie da się go zgrać z seryjnym alarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kumaty elektryk ?? nie robcie jaj:) w niedzielne popoludnie z wujkiem google i instrukcja po japonsku, w 2 godziny sobie sam poradzilem. bez harness'a oczywiscie. wystarczy umiec odczytac miernik, i poszczegolne cyfry i liczby z japonskiego bohomazolca, i ta dam 8) fakt ze byl to type 0 ale przypuszczam ze z type 1 podobnie. trzeba tylko troche wiecej kabelkow poszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...