Jump to content
Przemeq

Audio w subaru

Recommended Posts

Mam nietypowe pytanie: otóż gdy mam włączony prąd to antenka ładnie mi odbiera radio i super gra, ale przy zapalonym silniku odbiór jest duzo gorszy i pełen skrzekow... I jak nacisnę przycisk spryskiwacza to w głośnikach słychać jego odgłos... Jakies pomysły o co chodzi?

a coś było zmieniane w instalacji? masz wzmacniacz, czy na samym radiu?

Na samym radiu bez wzmacniacza. Z braku przelotki uciąłem kostkę od anteny i zlutowałem z kablem antenowym pasującym do radia... Zastanawiam się czy w antenie czasem masa nie musi być bo w kablu wewnątrz był przewód antenowy (ten który zlutowałem by grało) ale na zawnątrz był też miedziany oplot, i go zostawiłem. Głośniki mam nie subarowe tylko swoje własne włożone, bez tweeterów, wpięte do radia bezpośrednio kablem audio

Edited by Kontrey

Wygląda na to, że masz odpowiedź.

Na samym radiu bez wzmacniacza. Z braku przelotki uciąłem kostkę od anteny i zlutowałem z kablem antenowym pasującym do radia... Zastanawiam się czy w antenie czasem masa nie musi być bo w kablu wewnątrz był przewód antenowy (ten który zlutowałem by grało) ale na zawnątrz był też miedziany oplot, i go zostawiłem. Głośniki mam nie subarowe tylko swoje własne włożone, bez tweeterów, wpięte do radia bezpośrednio kablem audio

Ten oplot to ekran, przylutuj go do masy, jego zadanie to właśnie izolować kabel od zakłóceń. Taka klatka Fraday'a czy jakoś tak się to pisało ;)

• Upvote 1

Ten oplot to ekran, przylutuj go do masy, jego zadanie to właśnie izolować kabel od zakłóceń. Taka klatka Fraday'a czy jakoś tak się to pisało ;)

No i dzięki. Masz plusa

Mam nietypowe pytanie: otóż gdy mam włączony prąd to antenka ładnie mi odbiera radio i super gra, ale przy zapalonym silniku odbiór jest duzo gorszy i pełen skrzekow... I jak nacisnę przycisk spryskiwacza to w głośnikach słychać jego odgłos... Jakies pomysły o co chodzi?

masz w zapalniczce jakiś zasilacz komórek lub coś takiego?

Ma

masz w zapalniczce jakiś zasilacz komórek lub coś takiego?

Mam zasilacz do usb, właśnie

witam wszystkich,mam pytanie ..mam impreze z 2007 r z oryginalnym radiem przy którym chciałbym zostać,ale jest mało funkcjonalne na dzisiejsze warunki,czy ktoś miał dołożoną do tego radia zmieniarkę cyfrową,chciałbym ją umieścić w bagażniku?

Ja w 06 RC dołożyłem kawałek kabelka z mini "Jackiem" na końcu. Dowolny odtwarzacz MP3, telefon... wszystko gra. Nie łatwiej w dobie pamięci półprzewodnikowych ?

Witam,

Miesiąc temu sprowadziłem SF IV z US, niestety nie miałem szczęścia do fabrycznego nagłośnienia HK. Najpierw okazało się, że nie ma karty SD a po zdobyciu używanej ( karty europejskiej) nie grają głośnik. Kilka tygodni temu przy zakładaniu nowej tylnej lampy mój mechanik zwrócił mi uwagę, że w lewym tylnym boczku bagażnika są jakieś luźne przewody które na jego oko powinny być podłączone do jakiejś "kości" ( lub urządzenia) ale wtedy to zbagatelizowałem. Być może to jest przyczyną braku fonii. Macie jakieś pomysły?

Te kable z tylu sa prawdopodobnie do podlaczenia swiatel w przyczepie.

Ja w 06 RC dołożyłem kawałek kabelka z mini "Jackiem" na końcu. Dowolny odtwarzacz MP3, telefon... wszystko gra. Nie łatwiej w dobie pamięci półprzewodnikowych ?

a czy w nowszych Subaru (2004 ->) da się dorobić czytnik USB czy SD pozostając przy oryginalnym radiu? Legaś IV czy OBK III to będzie pewnie następca mojego, a wolałbym uniknąć wożenia stosu CD. Chciałbym mieć też możliwość sterowania z poziomu radia raczej niż z telefonu czy odtwarzacza mp3.

Edited by nrb

zależy jaką wersję trafisz, z jakim radiem. Są adaptery emulujące zmieniarkę CD, ale generalnie nie jest prosto moim zdaniem doprowadzić to radio do używalności.

Ja osobiście zrezygnowałem z kombinowania i jako osoba lubująca się raczej w możliwościach multimedialnych, zamontowałem w schowku radio Alpine, które oczywiście wszystkie bajery ma. Przede wszystkim gra znacznie lepiej, trzeba jednak pamiętać, że zmieniłem też głośniki. (nowe głośniki podpinałem pod oba radia i różnica jest gigantyczna). Jeśli chodzi o sterownie, to do schowka nie mam zamiaru zaglądać, w tym tygodniu montuje sterowanie z kierownicy. 

Tak, te kable są do haka ( sprawdziłem to dzisiaj). Radio niestety nie grało z powodu karty SD; po ponownym podłączeniu klem do akumulatora powinienem załadować karę z /US a nie europejską.

Czy ktoś zamontował u siebie sprzęt Erisin i może podzielić się opinią ?

Dostałem już jedną od izotoma, może jest więcej użytkowników.

Celuję w taki oto kombajn:

http://www.ebay.co.uk/itm/7-Universal-Quad-Core-2Din-Android-4-4-4-Car-Stereo-GPS-WiFi-DAB-DTV-IN-3053EN-/201496678648?hash=item2eea2350f8:g:TbgAAOSwHaBWikM~

Czy ktoś zamontował u siebie sprzęt Erisin i może podzielić się opinią ? Dostałem już jedną od izotoma, może jest więcej użytkowników. Celuję w taki oto kombajn: http://www.ebay.co.u...bgAAOSwHaBWikM~

Daruj sobie kolego chińskie wynalazki bo to wogóle nie gra poszukaj firmowego radia Alpine, Kenwood albo Pioneer i napewno będzie to grało oczywiście trzeba zapłacić więcej ale warto. Uwierz mi w car audio siedzę od dobrych kilku lat zapraszam na forum http://www.strefacaraudio.pl jestem tam od kilku lat możesz się dowiedzieć sporo na temat CA

Edited by Luki_wrx_prodrive

Dzięki, znalazłem wiele opinii, które jednak nie zachęcają do zakupu tego typu sprzętu.

Poczytam sobie to forum.

no to są radia pokroju i typu Peying sama nazwa odrzuca od kupna bo zalatuje to tandetą :) nie jednej osobie odradziłem za co mi potem dziękował że posłuchał dobrej rady

Czy ktoś przerabiał już instalację radia niefabrycznego w Foresterze/WRX/STi MY15?

Moim obecnym kandydatem do zakupu jest Parrot Asteroid Smart.

Chciałbym zachować sterowanie z kierownicy, podobno niezbędny jest moduł za 350 pln ?

Moim obecnym kandydatem do zakupu jest Parrot Asteroid Smart.

Parrot ma zamkniętego androida z okresu średniowiecza (2.3) i działa tylko na aplikacjach z Asteroid Market.

Ma fenomenalny system głośnomówiący, ale resztą możesz być lekko rozczarowany ;)

działa tylko na aplikacjach z Asteroid Market.

można doinstalować niektóre apk samodzielnie ale ogólnie to już faktycznie wiekowy sprzęt 

miał się pokazać nowy Parrot ale niestety wycofali się z tego 

http://www.cnet.com/roadshow/news/parrot-cancels-android-powered-rnb6-car-stereo/

Czy ktoś przerabiał już wymiane fabrycznych głośników w XT MY14 na coś lepszego.?

W przednich drzwiach siedzi głośnik 5x7 (owal)   Wśród renomowanych firm jest raczej mały wybór. Widzę, że na aledrogo są dostępne dystanse z przejściem na 16,5cm ale wolałbym trzymać się oryginalnych rozmiarów.

Edited by jamesbondzio

Czy możliwe jest że po zmianie oryginalnego radia stacja będzie pokazywała inny zakres obrazu z kamery (OEMowej) ?

@jamesbondzio - jeśli ma grać sensownie to jednak lepiej zmienić rozmiar głośników i zrobić zgodnie ze sztuką co przecież wiesz jak powinno być - wygłuszenie etc...

Fakt faktem, że system w Parrocie jest stary ale podobno niezawodny.

Jest to najlepsza cenowo alternatywa do "chińczyków",  jaką znalazłem.