Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

todob, jak już chcesz wymieniać to może załóż radio niefabryczne z dobrą mocą wyjściową i mp3? zaoszczędzisz na wzmacniaczu, zmienisz głośniki i będzie przyzwoicie :wink: a jak jeszcze drzwi wygłuszysz to w ogóle :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capricorn wychodzisz z błędnego założenia, że źródło załatwi sprawę, moim zdaniem podstawa do zmian każdego fabrycznego nagłośnienia to wygłuszenie drzwi, w żaden sposób tak tanim kosztem nie można poprawić brzmienia. Druga sprawa to głośniki - to od nich zależy co usłyszysz, a na samym końcu pozostaje źródło i okablowanie. Oczywiście efekt końcowy będzie tak dobry jak najsłabszy element. Wzmacniacz o lepszych parametrach niż fabryczne radio nie kosztuje 100zł a budżetowe instalacje wykonuje się często w oparciu o fabryczne radio i lepsze głośniki i jako podstawa wygłuszenie drzwi. Głośniki do fabrycznego radia nie powinny mieć więcej niż 130mm wtedy radio sobie poradzi.

Sherif z subem daj sobie spokój kasę dołóż do głośników i kup np. takie

http://allegro.pl/item709372522_focal_1 ... _bora.html albo takie

http://allegro.pl/item698709778_dls_b5a ... r_dls.html

Sherif jak w przyszłości będziesz chciał lepiej to wymienisz radio i dołożysz wzmacniacz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99, pierwszy link nie bangla :razz:

capricorn nie wychodzi z założenia które podajesz.. chyba.. :razz

jasne, że wygłuszenie.. ale fabryczne tekturowe głośniki nie dają rady i to jest fakt.. fabryczny tekturowy sub też nie daje :roll: :razz: a jak chcesz założyć lepsze głośniki to już radio ich nie napędzi i pojawia się temat wzmaka.. a jak już wzmak to i kable warto poprawić.. i tak wychodzi cały temat :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99, pierwszy link nie bangla :razz:

capricorn nie wychodzi z założenia które podajesz.. chyba.. :razz

jasne, że wygłuszenie.. ale fabryczne tekturowe głośniki nie dają rady i to jest fakt.. fabryczny tekturowy sub też nie daje :roll: :razz: a jak chcesz założyć lepsze głośniki to już radio ich nie napędzi i pojawia się temat wzmaka.. a jak już wzmak to i kable warto poprawić.. i tak wychodzi cały temat :razz:

 

Slesz zapewniam Cię że ta zabawa nie ma końca... bo jak piszesz " wzmak" to i konektory a jak zestaw dwudrożny to i drugi "wzmak" a jak drugi wzmak to i trzeci do suba, a jak jest sub to się zaczyna problem z procesorem a jak jest procesor to potrzeba więcej konektorów i źródło które obsłuży procesor. Sam przerabiałem temat na dużą skalę z Genesisem, Gorlichem, Mundorfem, P9 i uwierz mi nigdy nie byłem zadowolony a jak posłuchałem u Arka Pruszczyńskiego Aurorę ze sprzętem wartym kilkaset tysięcy zrozumiałem, że to się nigdy nie kończy. W obecnym aucie mam tylko przód na zwykłym radiu i też daje radę, wzmacniacze leżą w garażu i czekają na lepsze czasy.

A tu rozmawiamy o budżetowym rozwiązaniu czyli wygłuszenie + lepsze głośniki. Taki zestaw z pewnością nie jest dla audiofila ale poprawa do fabrycznego wyposażenia będzie kolosalna.

Pogadaj z Liskiem ile kasy kosztuje porządne Car-audio.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu rozmawiamy o budżetowym rozwiązaniu czyli wygłuszenie + lepsze głośniki. Taki zestaw z pewnością nie jest dla audiofila ale poprawa do fabrycznego wyposażenia będzie kolosalna.

Pogadaj z Liskiem ile kasy kosztuje porządne Car-audio.

 

Pozdrawiam

 

w gruncie rzeczy to się zgadzam..

tyko, że jak już się grzebie to trzeba z sensem.. chyba.. wygłuszenie to jest 5 paczek, głośniki drugie pięć.. i jak już ktoś ładuje 1000 to jeszcze 5 nie rujnuje.. zwłaszcza jak się dużo jeździ i muzyka drażni jak jej nie słychać..

:razz:

oczywiście taki zestaw też ma braki :roll: studnia bez dna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli audio w Subaru jest tak zle jak piszecie, to jego poprawienie powinno byc tanie i proste.

 

W końcu raz się z tobą nie zgodzę :twisted: Poprawienie jest proste, ale powiedzmy średnio-ekonomiczne (wygłuszenie matą + głośnik). Subaru tak skonstruowało drzwi (co się zdarza i Fiatu, Nissan itd), że zamontowanie głośnika nie było chyba z żadnym akustykiem dogadane. Umiejscowienie (a co najważniejsze - stworzenie odpowiednich warunków pracy (komory itd)) to sprawa kluczowa. Chcąc poprawić fabryczne audio musimy te warunki stworzyć, a nie tylko wsadzić dobry głośnik. Źródło audio w Subaru też jest liche - radyjko ma bardzo słabą skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim aucie niechwalac sie zestaw za ok 40 tys PLN , gra on od 2,5 roku.W poprzednich autach tez nie załowalem na naglosnienie.To jest fajna zabawa ale do czasu az wpada sie w horendalne koszty i dlubanie auta (czesto nieodwracalne).ZAWSZE mozna zrobic cos lepiej,dac drozszy kabel,kondensator,glosniki dac inne i tysiac pincet innych [moderator czuwa] ale czesto ich zmiana ma wymiar wylacznie psychologiczny ,ze zrobilo sie wszystko co sie moglo.

Auto jest na tyle specyficznym srodowiskiem akustycznym gdzie dosc czesto zmiany sprzetu na lepszy (czy duzo lepszy) nie zawsze daja odpowiednio slyszalno/odczuwalne zmiany w stosunku np do ceny nowych urzadzen. WIem to z własnym doswiadczen gdzie przy sprzecie o super szczegolowosci (Gorlich + Scan Speak) przyjemnosc sluchania byla dobra ale ilosc dzwiekow przytlaczala i czesto chirurgiczna precyzja niepozwala poprostu posluchac muzyki nie skupiajac sie na detalach realizatorsko-studyjnych. Obecnie przy zmiane glosnikow na VIfa jest mniej szczegolowo ale o wiele spokojniej i przyjemniej i nie slysze kazdego pierdniecia w studio:)

Sluchalem wymieniona przez Barta Aurore ,fakt ze gralo to kosmicznie, kosztowalo tyle co nowe Legacy ale mozna zadac pytanie "PO CO"?:) Obecnie jestem na etapie rozsprzedazy swojego sprzetu i powrotu do fabrycznego radia +ew maly wzmacniacz i tyle. Poprostu jakos mi sie odechcialo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacje masz automatyczna czy manualna?

Automatyczną :smile:

I generalnie to nie chcę niczego że tak powiem drogiego a jedynie prztzwoicie posłucchać sobie AC/DC Piorun i DEEP PURPLE a żonka ABBY a synek Puszek Okruszek....ot co :mrgreen:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek a co z Twoimi Gorlichami - też zauważyłem że w prawych drzwiach membrama jest zdecydowanie wysunięta, Arek jakoś Ci to naprawił??

A propos fabrycznego radia i pary dobrych głośników zawsze się dziwiłem, że Arek* ma w swoim aucie tylko takie? :razz:

 

Pozdrawiam

 

Barek

 

Dla niewtajemniczonych

*Arkadiusz Pruszczyński to współzałożyciel słynnej grupy PROA TEAM która przygotowywuje samochody na konkursy Sound Off, konstruktor przetworników ( głośników), kolumn domowych, właściciel firmy która produkuje samochody DEMO dla producentów z branży Car Audio.

 

[ Dodano: Wto Sie 11, 2009 11:51 am ]

tak sie zapytam...

glosniki infinity 6520cs... jaki wzmacniacz byscie polecili??

 

Głośniki mają wysoką skuteczność powinny grać nawet nieźle na zwykłym radio, jeśli koniecznie upierasz się przy wzmacniaczu to poszukaj czegoś używanego na allegro

np.

http://allegro.pl/item706304279_helix_h ... _stan.html

z pewnością Cię zadowoli a i cena przyzwoita

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capricorn

No szkoda ale poprostu mam juz "dosc" ,czas na jakies zmiany. Do Rzeszowa sie nie wybieram,ostatni raz byłem tam na moich ostatnich "zadowach" w 2005 i wiecej nie zamierzam jechac. Moze podskocze do Legnicy bo mam blisko i szybko A4 z Wrocka

 

Bart99

Moje Gorlichy od ponad roku odpoczywaja na polce ,mam plan zbudowac kiedys na nich zestaw 3 drozny (SS R2904 ,10 i 16cm Gorlich).Aktualnie w aucie gra Vifa. Z ta membrana nic nie zrobisz, nie ma mozliwosci wymiany samego zawieszenia,membrana jest za delikatna i nie da sie jej odkleic od gumy zawieszenia bo rozerwiesz ja.Jak glosnik gra dobrze to bym sie nie martwil, jak bedzie problem to telefon do Arka i bedziecie myslec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek ja z Gorlich'ów i ScanSpeaka zrobiłem domowe skrzynki, choć to w jakimś sensie prowizorka ( ciągle eksperymentuję z pojemnością i zwrotnicą, więc jest czysty MDF) to mam z tym duuużo zabawy :), jak uda mi się pozbyć niechcianej cechy gorlich'ów które robią sekcję każdej realizacji muzycznej :evil: , to skończę obudowy wrzucę foty i zaproszę na odsłuch :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mają wysoką skuteczność powinny grać nawet nieźle na zwykłym radio, jeśli koniecznie upierasz się przy wzmacniaczu to poszukaj czegoś używanego na allegro

np.

http://allegro.pl/item706304279_helix_h ... _stan.html

z pewnością Cię zadowoli a i cena przyzwoita

Pozdrawiam

 

bo i graja... :) tylko jak mocniej podglosnie to niestety juz wchodzi przestrowanie ze wzmacniacza radiowego...

a co myslisz o u-Dimension μ-Jr. 4-300 ??

albo infinity 475a ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o DLS:)

 

Oczywiście :) Ale ze mnie gapa ;)

 

Jestem mocno na kupnie czegoś średnio mocnego monoblock - tak by rozruszyć trochę bagażnik (ewentualny zakup mocnej skrzynki również wchodzi w grę). Nie jestem audiofilem (mam po perkusji uszkodzony słuch), ale minimum przywoitości w jakości musi być.

 

Alpine Imprint'a też bym chętnie przygarnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz o u-Dimension μ-Jr. 4-300 ??

I Miejsce w teście wzmacniaczy 4-kanałowych w cenie do 1000 zł magazynu GT 6-7/2006 - http://u-dimension.pl/gfx/static/files/ ... ACZY_2.pdf

 

poczytaj i sam zdecyduj... najlepiej jeśli będziesz mógł posłuchać, firma zacna i pewnie knota nie wypuści a 55W na kanał w zupełności wystarczy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno na kupnie czegoś średnio mocnego monoblock

poszukaj cyfrowego monobloka - w średnich pieniądzach kupisz wzmacniacz na przyzwoitym poziomie z mocą oscylującą w okolicy 1kW, dobierz do tego solidny 30cm głośnik i będziesz miał masaż pleców :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Sie 12, 2009 10:58 am ]

a co myslisz o infinity?? troszke mocniejszy bo cenowo to podobnie sie ksztaltuje...

Nie mam zdania o infiniti , u-dimension to wyższa półka a 55W starczy a jak będzie mało to sobie zmostkujesz i będzie 180W ( rozwalisz każde 16-tki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...