Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam krótkie pytanko - czy ktoś z Was ma może doświadczenie z demontażem tego pseudoaluminiowego plastiku na konsoli centralnej?
Tak.

krótkie pytanie, krótka odpowiedź :razz:

Ok, rozwinę. Zdejmowałem w Forku. Tu są wszystkie informacje i zdjęcia w języku language: http://www.scoobymods.com/forums/showthread.php?t=7238
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoc666, nie mam tam żadnych drucików, taka antena jest w forku, ale w OBKu jest chyba tak jak Raga napisał, a może w tylnej szybie :roll: . Moja jest tak brudna, że nie widać :twisted: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam krótkie pytanko - czy ktoś z Was ma może doświadczenie z demontażem tego pseudoaluminiowego plastiku na konsoli centralnej?
Tak.

krótkie pytanie, krótka odpowiedź :razz:

Ok, rozwinę. Zdejmowałem w Forku. Tu są wszystkie informacje i zdjęcia w języku language: http://www.scoobymods.com/forums/showthread.php?t=7238

 

ok wielkie dzięki za pomoc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga tak mi się wydaje że ta antena jest wysuwana :smile: , wnioskuje to po dziwnym przycisku na panelu (taki jakby z anteną) po tym że ręcznie ni w zab nie moge tej anteny wysunąć i po tym że radio praktycznie w ogóle nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zamontowałem w GTku głosniki 16,5cm firmy Hertz. Srednie i wysokie tony.

Kupiłem także dystanse z mdfu. Aby udalo sie zamontować boczek, musiałem dość mocno podciąć dystans od dołu, ale wszystko pasuje tip-top.

 

Wczesniej wygłuszyłem drzwi- matami zakleiłem otwory i wysmarowałem wewnetrzne poszycie drzwi jakas pasta do wygluszeń....

 

Raga-juz wiem co miałeś na mysli mowiąc rezonans :) cały boczek drży :lol:

 

Jak kupowałem GTka myslalem ze sie nie bede dotykal audio w tym samochodzie.... potem stwierdzilem ze wymienie glosniki z przodu.... teraz juz wiem ze bede musiał i tak zamontowac wzmaka i skrzynke z poprzedniego samochodu :) ehhh no chyba ze znajde backboxa afterburnera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the.wolf, ;) polecam te pasty uszczelniające wygłuszające na wszelkie kołki itd :) no i broń boże nic nie wolno wozić w kieszeniach bocznych :D

 

Mi z kolei rozeszły się elegancko kick-bassy w drzwiach (tylko niskie tony, bo średnie i wysokie mam w słupku) i musiałem je przykręcić ( w sensie ustawień audio a nie faktycnzego przytwierdzenia :P ), bo pukały - nie wiem czy uderzają w maskownicę oryginalną czy co :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky, radio mam kilkuletniego pionka deh6800.

wzmaka jeszcze nie mam podlaczonego ale na polce lezy Aplina V12 5 kanałów. 4x50+1x150 Bardzo przyzwoicie gra, dla mnie wystarcząco.

Raga, z tą pasta do niezły pomysł, wysmaruje kołki ale to chyba jak bedzie juz ciepło...

 

 

BTW zastanawiałem sie na wymianą przewodów głosnikowych ale fabrycznie do Hertza od pseudo zwrotnic i tak ida cienitukie wiec to sie mija z celem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fabrycznie do Hertza od pseudo zwrotnic i tak ida cienitukie wiec to sie mija z celem....

 

Ma zwrotnice 2 kanałowe Infinity - może nie jakieś super hiper wypasy, ale Infinity to już nie jakiś szmelc :) Mogę się ich pzobyć, bo mam zwrotnice 3 drożne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Polecam

Zestaw głośników przód Morel,wygłuszone dzwi,wzmacniacz.

Gra KAWIOROWO

 

Jakie te Morele zalożyleś i jaki wzmacniacz? Wlaśnie się przymierzam do zrobienia przodu na Morela Tempo 6, kuszą mnie jeszcze Dotechami Ovation 6 ale te są już prawie dwa razy droższe i nie wiem czy uslyszę różnicę..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gzyp1, pod jaki wzmacniacz i jakie radio??

 

Radio zostawiam serię, nie chcę robić rewolucji, wzmacniacz jeszcze nie wiem jaki ale chętnie poslucham rady. Generalnie to slucham stosunkowo cicho np. jazz, poezja śpiewana (zaraz mi się pewnieoberwie, że psuję wizerunek marki :mrgreen: ) więc zależy mi na jakości dzwięku niż maksymalnj mocy. Planuję zrobić tylko przód więc 2-kanalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy takiej muzyce zawsze poczujesz różnicę pomiędzy przetwornikami. Co do wzmacniacza to ja bym na twoim miejscu poszukał czegoś naprawdę dobrego Audison, Genesis, Steg ale może być dla Ciebie za cyfrowy.

 

Dzięki za garść informacji, pewnie skończę na Dotechach ale w zestawie z JL Audio, ceny przyzwoitych Audisonów czy Genesisów mnie nieco przerosły. Grunt to dobre głośniki a różnica dzwięku między Tempo a Dotech jest.... uderzająca nawet dla takiego lamera jak ja :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu katowania uszu przymierzam się do podmianki głośników w forku my09

mam standard bez navi z subem i 6 głośnikami, zastanawiam się co z tym można zrobić aby jak najmniej dłubać przy aucie

myślałem żeby zostawić seryjne radio, wyciszyć drzwi i pytanie co z głośnikami.

czy sa jakieś które będą pasować idealnie bez przeróbek dystansów itp? i czy jest sens takie montować? co z twiterami ? czy standardowy sub można pobudzić wymieniając głośnik ? to co jest w serii strasznie buczy...

 

Muzyki słucham różnej zależnie od nastroju, sytuacji na drodze i ewentualnej potrzeby szybkiego przemieszczania się tudzież wpisów do konfesjonału :twisted:

zatem głównie Jazz, troche heavy metal, trochę rocka i na ostrych bitach kończąc.

zależy mi głównie na jakości i neutralności dźwięku nie lubię nie naturalnego brzmienia ale nie gardzę miękkim basikiem.

 

No i na koniec co na to pani Gwarancja?

I gdzie zrobić co by nie narobić... :wink:

 

 

bede wdzięczny za uwagi i sugestie

 

pozdro

>N<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co z tym można zrobić aby jak najmniej dłubać przy aucie

myślałem żeby zostawić seryjne radio, wyciszyć drzwi i pytanie co z głośnikami.

czy sa jakieś które będą pasować idealnie bez przeróbek dystansów itp? i czy jest sens takie montować? co z twiterami ?

w mojej poprzedniej imprezie dalem do wygluszenia drzwi firmie zajmujacej sie montazem sprzetu grajacego, oni tez polecili mi glosniki systemowe.... nie marudzili , ze cos nie pasuje, po prostu zalozyli :razz:

wiec moze zamiast samemu kombinowac i sie meczyc, zlecic i miec spokoj?

powiem jedno: wczesniej bylem do wygluszania nastawiony dosc sceptycznie, bylem sklonny wrecz wstawic wzmacniacz i tube, ale po konsultacjach z instalatorami, wygluszylem, (zamiast wzmaka i tuby) do tego glosniki vifa (podobno dobre, nie znam sie) i gralo naprawde niesamowicie... dlatego w obecnym aucie tez sie wyglusze :wink:

czy standardowy sub można pobudzić wymieniając głośnik ?

IMHO nie warto.... za duzo babrania.... :wink:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy standardowy sub można pobudzić wymieniając głośnik ?

 

to chyba jest sub spod fotela :wink:

nie ma szans - sub MUSI mieć przestrzeń, żeby brzmieć - poduszka tego nie załatwi w żaden sposób

ale dobre, dynamiczne głośniki ze wzmakiem powinny załatwić sprawę nawet bez ruszania tego subwoofera

wymiana głośników chyba nie jest ingerencją w instalację?

wygłuszenie też chyba nie?

jak zostawisz oryginalne radio to może nie będzie tak źle? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu katowania uszu przymierzam się do podmianki głośników w forku my09

mam standard bez navi z subem i 6 głośnikami, zastanawiam się co z tym można zrobić aby jak najmniej dłubać przy aucie

myślałem żeby zostawić seryjne radio, wyciszyć drzwi i pytanie co z głośnikami.

czy sa jakieś które będą pasować idealnie bez przeróbek dystansów itp? i czy jest sens takie montować? co z twiterami ? czy standardowy sub można pobudzić wymieniając głośnik ? to co jest w serii strasznie buczy...

 

 

 

No i na koniec co na to pani Gwarancja?

I gdzie zrobić co by nie narobić... :wink:

pozdro

>N<

 

Radio seria może zostać, choć jest takie sobie, głośniki - weź zestaw: woofer + tweeter, mocowanie do dystansów ma za zadanie odizolować głośnik od drzwi = lepsze brzmienie i kosztuje grosze więc warto!

 

Jak dołożysz tylko głośniki to IMO ingerencja żadna. Jeśli pójdziesz we wzmacniacz to oznacza dodatkowe zasilanie z aku, więc może być uznane jako ingerencja w elektrykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...