Jump to content

Audio w subaru

Recommended Posts

@Tinuviel, @yaroz  - dziękuję, skutecznie mnie utwierdziliście w przekonaniu, że pewnie 2DINowego Kenwooda z przyciskami sobie odkupię :D:D:D
Pozdro!

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Audio w moim OBK już prawie skończone, więc zbieramy wszystko do kupy.   Poniżej pierwszy post ze zdjęciami:       Tak jak obiecałem poprzednio, poniżej fotorelacja z przygotowania powierzch

Krótka fotorelacja - może komuś pomoże.   Usunąłem fabryczną wadę mojego auta czyli fabryczne audio. Zainstalowałem SONY XAV-AX100 2din. Nowoczesność zagościła w postaci Apple Carplay i

No więc ja wczoraj po ponad 3 miesiącach oczekiwania na dostawę ( jakies problemy z produkcją ) zamontowałem swoją stację na Androidzie zamiast oryginalnej jednostki. Trochę się obawiałem że 4 rd

Posted Images

Pytanko. Bo pojawiła się fajna alternatywa dla ramki/radia 2din. Czy radio McIntosh jest p&p? Pomijam inne fale radiowe. Ale wszystko inne. Głośniki, kable etc. Oraz... Czy ktoś miał okazję słyszeć kenwooda i Mcintosha? W sensie, czy ktoś je porównywał? Czy przy zmianie samego radia to jednak za wiele nie zmieni 

W dniu 22.07.2020 o 22:52, Danko napisał:

Pytanko. Bo pojawiła się fajna alternatywa dla ramki/radia 2din. Czy radio McIntosh jest p&p? Pomijam inne fale radiowe. Ale wszystko inne. Głośniki, kable etc. Oraz... Czy ktoś miał okazję słyszeć kenwooda i Mcintosha? W sensie, czy ktoś je porównywał? Czy przy zmianie samego radia to jednak za wiele nie zmieni 

Ktoś pisał w dziale Sprzedam chyba, że ten McIntosh pokazuje swoje pazury dopiero z dedykowanym wzmacniaczem, bez niego będzie grał tak samo jak Kenwood prawdopodobnie. Ale to info do weryfikacji. ;) 

Edited by Orear

Męczy mnie już zestaw głośnomówiący w Foresterze SJ. Czy za fatalną jakość odpowiedzialna jest jednostka centralna czy może wiszący pod sufitem mikrofonik ? Da się to jakoś poprawić nie wymieniając całej jednostki ? 

• 4 weeks later...

Elo Melo - pytanko - Legwan IV polift. Ma ktoś schemat radia, od czego jest każdy kabelek itp? 

W dniu 20.07.2020 o 16:45, skwaro napisał:

To może inaczej, ile trzeba zapłacić za w miarę sensowne radio 2 Din z obsługą Android Auto bezprzewodowo i żeby jakoś grało i dało się go sterować z kierownicy jak seryjne? W temacie car audio jestem kompletnym lamerem i chętnie posłucham rad co zrobić, żeby było dobrze :)

Może to Ci pomoże. Możesz rozważyć zakup takiego adaptera jak opisałem również do Forestera. Sterowanie w samej kierownicy pewnie jest podobnie rozwiązane ale obstawiam, że nie będzie konieczności wcinania się w wiązkę .

Czy ktoś już przeszczepiał JDM radio McIntosh do europejskiego Legacy IV polifta? I ma może rozpisane, jakie piny gdzie przepiąć w kostce głównej? 

• 4 weeks later...

Legacy BH

Chyba czas na wymianę radia - brakuje mi możliwości słuchania z bluetooth

Co polecacie ?

2 din czy zostać przy 1din?

Warunek konieczny to czytanie CD (lubie czasem puścić sobie coś z płyty)

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Legacy BH

Co polecacie ?

Ja mam 2DIN Pioneera MVH-G210BT i sprawuje się dobrze, tylko że ma wbudowany mikrofon i nie zbiera niestety dobrze rozmów. Są jakieś wersje z napędem CD tylko musiałbyś poszukać :) 

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Co polecacie ?

:icon_arrow: PW

4 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Legacy BH

Co polecacie ?

Ja znalazłem ciekawe rozwiązanie. Kupiłem na allegro zmieniarkę do Subaru/Kenwood. W zasadzie jest to jakby emulator zmieniarki.

Małe pudełeczko z wejściem na usb. Wpina się to w gniazdo zmieniarki z tyłu radia. Później odtwarza Mp3 z pendriva.

Minusem jest cena trochę wygórowana bo coś 260zł.

32 minuty temu, Gamsiu napisał:

Ja znalazłem ciekawe rozwiązanie. Kupiłem na allegro zmieniarkę do Subaru/Kenwood. W zasadzie jest to jakby emulator zmieniarki.

Małe pudełeczko z wejściem na usb. Wpina się to w gniazdo zmieniarki z tyłu radia. Później odtwarza Mp3 z pendriva.

Mam nie ori radio. A w 3gen zmieniarki chyba nie było

7 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Mam nie ori radio. A w 3gen zmieniarki chyba nie było

W ori radiu 2DIN w BH (czarne z kasetą i CD) jest po kolei:

RADIO

CD

TAPE 

CHR - czyli disc CHANGER, zamierzam to eksplorować jakimś emulatorem :)

21 minut temu, Fala napisał:

W ori radiu 2DIN w BH (czarne z kasetą i CD) jest po kolei:

RADIO

CD

TAPE 

CHR - czyli disc CHANGER, zamierzam to eksplorować jakimś emulatorem :)

Mam wersje gl czyli radio 1 din (zmienione na panasonica x- lat  temu)

Szukam radia które uciagnie też subwoofer w bagażniku.

W dniu 2.10.2020 o 21:57, niebieskiultras napisał:

Szukam radia które uciagnie też subwoofer w bagażniku.

Samo radio nie uciągnie żadnego subwoofera. Chyba, że masz aktywny, ale w sumie to sprowadza się do tego, co napisałem wcześniej. 

9 godzin temu, anakinsky napisał:

Samo radio nie uciągnie żadnego subwoofera. Chyba, że masz aktywny, ale w sumie to sprowadza się do tego, co napisałem wcześniej. 

Mam subwoofer ze wzmakiem.

260zł to wygórowana cena? To jest bardzo przystępną cena :)
Czy jest jakaś opcja, żeby do fabrycznego radia w Foresterze SG podpiąć się po bluetooth? Chodzi i streaming radia internetowego. Czy tylko wymiana radia?
WEFA. Lepsza od GromAudio a do tego 3 razy tańsza :)
  • Upvote 1
49 minut temu, LosioDriver napisał:

260zł to wygórowana cena? emoji16.pngemoji16.png To jest bardzo przystępną cena :)

I tak i nie ;) Emulator wygląda troche na taki aliexpress za 10$. Płaci się za gwarancję działania z kenwoodem, gwarancję, fakturę od PL firmy, ładne pudełko. Nie wyświetla nazw utworów/tagów to duży minus. Napisałem o nim na forum, bo mogę go polecić jako fajna alternatywę do odmłodzenia radia. Kupiłbym go drugi raz bez wahania ale czuję niedosyt ;)  Gdyby w tej cenie wyświetlał nazwy utworów to bym nie miał zastrzeżeń ;)

I tak i nie Emulator wygląda troche na taki aliexpress za 10$. Płaci się za gwarancję działania z kenwoodem, gwarancję, fakturę od PL firmy, ładne pudełko. Nie wyświetla nazw utworów/tagów to duży minus. Napisałem o nim na forum, bo mogę go polecić jako fajna alternatywę do odmłodzenia radia. Kupiłbym go drugi raz bez wahania ale czuję niedosyt   Gdyby w tej cenie wyświetlał nazwy utworów to bym nie miał zastrzeżeń

To urządzenie mogłoby wyświetlać nazwy utworów, ale to radio w Subaru na to nie pozwala. Z płyt też nie wyświetlają nazwy utworów. Grom tak samo nie wyświetla nazwy utworów.
8 minut temu, LosioDriver napisał:
15 minut temu, Gamsiu napisał:

To urządzenie mogłoby wyświetlać nazwy utworów, ale to radio w Subaru na to nie pozwala. Z płyt też nie wyświetlają nazwy utworów. Grom tak samo nie wyświetla nazwy utworów.

Mam model WEFA WF 606.

Doczytałem, że ma też bluetooth :o

To jednak coraz bardziej wart swojej ceny ;)

Tak właściwie to nie mam radia tylko dużą navi Kenwood. Myślałem, że navi cokolwiek wyświetli.

Mam model WEFA WF 606.
Doczytałem, że ma też bluetooth
To jednak coraz bardziej wart swojej ceny
Tak właściwie to nie mam radia tylko dużą navi Kenwood. Myślałem, że navi cokolwiek wyświetli.
Ma AUX, Bluetooth i USB. Do tego możesz odbierać i odrzucać połączenia z kierownicy lub przyciskami radia.

Tego wyświetlania tytułów albo tego kto dzwoni też mi brakuje... ale to już jak mówiłem... wina radia... po prostu radio nie przyjmuje tej informacji :(
12 godzin temu, LosioDriver napisał:

Ma AUX, Bluetooth i USB. Do tego możesz odbierać i odrzucać połączenia z kierownicy lub przyciskami radia.

Tego wyświetlania tytułów albo tego kto dzwoni też mi brakuje... ale to już jak mówiłem... wina radia... po prostu radio nie przyjmuje tej informacji :(

Tylko, że na przykład u mnie jakość rozmów jest do niczego, a mikrofon dodany do zestawu słabo zbiera. Generalnie rozmawiać przez to mogę jedynie podczas postoju. 

Godzinę temu, Orear napisał:

Tylko, że na przykład u mnie jakość rozmów jest do niczego, a mikrofon dodany do zestawu słabo zbiera. Generalnie rozmawiać przez to mogę jedynie podczas postoju. 

Słabo zbiera? To u mnie zbiera właśnie za mocno i musiałem go trochę zakleić :D Było słychać wszystko co się dzieje w aucie :D

Może w zależności od partii były różne mikrofony...

Edited by LosioDriver
W dniu 10.10.2020 o 12:13, Orear napisał:

gdzie masz mikrofon?