Skocz do zawartości
Przemeq

Audio w subaru

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Sebastian32 napisał:

Zdemontowałem dziś fabryczne radio bo kupilem wreszcie pasujaca ramkę 2din i za tym wszystkim znalazlem dwie zwrotnice glosnikowe do ktorych idzie sygnal z zewnetrzego wzmacniacza ktory z kolei podpiety jest pod wyjscia glośnikowe chyba. Chce to wszystko usunac , zrobic od nowa samemu ale nie bardzo wiem co zostawic , gdzie przeciac itd. Pomożecie?

131C6749-5922-484F-9D61-455541126665.jpeg

To nie są zwrotnice tylko pretworniki sygnału wysoko napięciowego na niskonapięciowy.

Jeżeli radio, które chcesz zamontować nie ma wyjść RCA to je zostaw i podepnij pod wyjscia głośnikowe. 

Jeżeli ma RCA to je wywal i chinche podepnij bezpośrednio do radia.

Edytowane przez Bonless

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Bonless napisał:

To nie są zwrotnice tylko pretworniki sygnału wysoko napięciowego na niskonapięciowy.

Jeżeli radio, które chcesz zamontować nie ma wyjść RCA to je zostaw i podepnij pod wyjscia głośnikowe. 

Jeżeli ma RCA to je wywal i chinche podepnij bezpośrednio do radia.

Dziekuje za odpowiedz. Juz je usunalem. Problem jest taki ze czesc kabli z orginalnej wiazki zostala przecieta przez poprzedniego instalatora i wlutowane inne prowadzace do tych przetwornikow. Teraz jest tak ze czesc przewodow z ori wiazki prowadzi do oryginalnej tej bialej wielopinowej kostki i nie zostaly przeciete a czesc jest przerwanych. Czy polutowac wg kolorow czy rozebrac wtyczke i powkladac na nowo?

Radio, moze kenwood7000dab.

Edytowane przez Sebastian32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz jak wyciągnąć piny z wtyczki lepiej to zrobić. Lutowanie to zawsze kolejny problematyczny punkt :)

Możliwe że pod wzmacniacz były podpięte tylko przednie głośniki a tylne były pod radiem. 

Edytowane przez powerhorse

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, powerhorse napisał:

Chcesz zostawić wzmacniacz i głośniki? Czy pozbyć się wszystkiego i podłączyć pod nowy radio? 

Wszystko od nowa. Najchetniej samemu. Na razie bez wzmaka, glosniki brzecza, ciekawe co pod tapicerka jest z wygluszeniem. Tak to wyglada.

90868914-EC6C-4FFF-9743-8EA0A8860D9C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj naprawić kostkę wypinajac piny. Wymaga to cierpliwości. Niestety wiazka będzie krótsza o kilka cm. 

Masz adapter fabrycznej kostki na kostkę radia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, powerhorse napisał:

Spróbuj naprawić kostkę wypinajac piny. Wymaga to cierpliwości. Niestety wiazka będzie krótsza o kilka cm. 

Masz adapter fabrycznej kostki na kostkę radia? 

Tak chyba spróbuje. Jeszcze nie mam radia. Chce to wszystko zdemontowac co bylo do tej pory, zdjac tapicerke drzwi, ocenic co jest do zrobienia, czy sa dystanse pod glosniki, stopien wytlumienia.

oczywiscie bede potrzebował taka zlaczke zeby sterowac radiem z kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W subaru jest chyba oldschoolowe sterowanie rezystancyjne więc adapter nie powinien być drogi.  Do tego pewnie przejściówka anteny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może pomóc - choć nie wiem jak jest w polifcie.

@powerhorse masz jakieś doświadczenie z tym adapterem/dekoderem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że potrzebujemy takiej wiązki

https://centrumaudio.pl/adaptery-do-sterowania-z-kierownicy/2217-interfejs-adapter-do-sterowania-z-kierownicy-subaru-forester-2007-2012-ctssu0012.html?search_query=subaru&results=6

Za sterowanie z kierownicy odpowiedzialna jest w moim aucie wiązka zakończona małą białą wtyczką. Idą do niej żółty i fioletowy kabelek jak u tego anglika w filmiku powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.03.2019 o 23:15, KaiM napisał:

Krótka fotorelacja - może komuś pomoże.

Usunąłem fabryczną wadę mojego auta czyli fabryczne audio. Zainstalowałem SONY XAV-AX100 2din.

Rowniez mam, polecam! Dla fanow plyt CD, jest wersja z odtwarzaczem (kosztem ekranu).

Dla mnie jednym z glownych argumentow byly fizyczne klawisze [nastepny/poprzedni] - nie mam sterowania z kierownicy i takie przyciski sa o wiele wygodniejsze w codziennym uzywaniu niz obsluga ekranu dotykowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi