Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, fiku napisał:

Witam, zamierzam wymienić głośniki w Foresterze SG.Jeden z oryginałów zaczyna buczeć.Mam więc prośbę o opinię czy to warto montować:

Z góry wielkie dzięki.

 

http://allegro.pl/excursion-sx-6c-glosniki-165mm-gratis-2-duze-maty-i6664702216.html

 

 

Warto. W porównaniu do oryginalnych paździerzy na pewno usłyszysz różnicę. Można rozpatrzeć jeszcze - oprócz zestawu Excursion - także uDimension oraz Audio System. Wszystkie trzy - to podobna jakość oraz poziom cenowy. Nooo, te dwa ostatnie będą trochę droższe ;)  Dwie maty 70x50 widzę w zestawie do którego link podałeś - będzie mało, trzeba będzie dokupić jeszcze dwie - trzy takie maty, żeby porządnie wygłuszyć przednie drzwi. No i na pewno dystansów będziesz potrzebował - nie zapomnij o nich. Wszystkie porządne woofery mają większe magnesy i mają większy wymiar na głębokość, od OEM - owych zabawek.

A jaki radioodtwarzacz? Jeszcze seria?

Gdybyś chciał @fiku obadać jak u mnie z przodu grają Audio System M165, to przypomnij na majowym, comiesięcznym spocie... Na jutrzejszym, kwietniowym - niestety będę nieobecny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam wymienić głośniki w Foresterze SG.Jeden z oryginałów zaczyna buczeć.Mam więc prośbę o opinię czy to warto montować:
Z góry wielkie dzięki.
 
[mention=19998]fiku[/mention] obadać jak u mnie z przodu grają Audio System M165, to przypomnij na majowym, comiesięcznym spocie... Na jutrzejszym, kwietniowym - niestety będę nieobecny. 
 
Dzięki Łukasz za informację.Na bank grają super, znając Twoje preferencje.Jednak budżet trochę przekraczają

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fiku napisał:

Dzięki Łukasz za informację.Na bank grają super, znając Twoje preferencje.Jednak budżet trochę przekraczająemoji17.png

 

Nie ma sprawy, polecam się ;) 

W cenie Excursion masz jeszcze @fiku  Audio System MX165 - trochę tańsza opcja od M165,  ale co do różnic między nimi się nie wypowiem.

Trzeba by porównać parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Drodzy,

 

Czy ktoś może polecić dobrą firmę zajmującą się montażem car audio w Warszawie? Dobrze, gdyby przy okazji ogarniali temat montażu czujników i kamery. Chciałbym kogoś sensownego, kto doradzi, odpowiedni stosunek cena / jakość i solidne wykonanie.

Z góry dziękuje za wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił BEMOCAR  , kiedyś tam chwile pomagałem (bo trudno to nazwać pracą) nie umiem pracować manualnie :) w każdym razie mają duże doświadczenie , ich auta przynajmniej kiedyś braly udział w konkursach, nawet pamiętam był taki czarny legac dobrze porobiony pod względem car audio ( chyba od momentu jak do niego wsiadłem rozpoczalem milosc do subaru )

Była tez wyflokowana w srodku impreza gt przez nich , no naprawdę fajne realizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie - jakie polecacie budżetowe tweetery do Forka SG? Dawno już wywaliłem seryjne głośniki i radio, drzwi są wygłuszone też już od dawna, tylko gwizdków mi brakuje. Nie miałem ich seryjnie, szukałem maskownic i w końcu znalazłem, tylko teraz pozostaje kwestia zamontowania pod nimi jakiś sensownych glośniczków właśnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Yanas napisał:

Panowie - jakie polecacie budżetowe tweetery do Forka SG? Dawno już wywaliłem seryjne głośniki i radio, drzwi są wygłuszone też już od dawna, tylko gwizdków mi brakuje. Nie miałem ich seryjnie, szukałem maskownic i w końcu znalazłem, tylko teraz pozostaje kwestia zamontowania pod nimi jakiś sensownych glośniczków właśnie..

Jak budżetowe, to mogą być Sinuslive NEO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2018 o 23:47, dr.elich napisał:
W dniu 10.08.2018 o 11:41, anakinsky napisał:
Jak budżetowe, to mogą być Sinuslive NEO. 

Kupiłem swego czasu tweetery Hertz od Ciebie. Jeszcze nie doczekały się montażu. Czy te Sinuslive NEO Twoim zdaniem grały lepiej?

Sinuslive założyłem, gdyż kupiłem je w zestawie odseparowanym. Hertze miały mniejszą moc i grały nieco inaczej. Wszystko zależy od tego, komu jaka barwa dźwięku się podoba. Sinuslive miały bardziej łagodniejszą barwę niż Hertze. Jeśli miałbym decydować na podstawie moich doświadczeń, to Hertze założyłbym jako zamiennik OEM pod samo radio, a Sinuslive są lepsze pod wzmacniacz.

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.04.2018 o 10:24, fiku napisał:

Witam, zamierzam wymienić głośniki w Foresterze SG.Jeden z oryginałów zaczyna buczeć.Mam więc prośbę o opinię czy to warto montować:

Z góry wielkie dzięki.

http://allegro.pl/excursion-sx-6c-glosniki-165mm-gratis-2-duze-maty-i6664702216.html

Zamontowałeś? 

Kupiłem SHX-6C. Ciekaw jestem jak twoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem temat audio. Drzwi wygłuszone, boczki pokryte 6mm pianką. Głośniki przekręcone na dystans z mdf'u, wybrałem excursion shx-6c, które zasila wzmak kenwood, subwoofer napędzany jest rocfkord fosgate monoblokiem. Całość gra bardzo przyjemnie i wkoncu czysto. Przez wygłuszenie zrobiło się jakby trochę ciszej w aucie. 

IMG_2156.thumb.jpg.0bbc77de2d369256c4d73349bb3cdf4a.jpgIMG_2160.thumb.jpg.356903b1ed8af3d918bc4a2eca8382d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

muszę wymienić głosniki w gietku, zjdąłem boczek i okazało się, że są 16cm- jeszcze oryginalne chyba.

Poszedłem do sklepu z wymontowanym koszem i oczywiście żaden głosnik się nie mieści, więc muszę coś dobrać.

Myślicie ze taki dystans z forka 97 podejdzie pod imprezę?

https://allegro.pl/dystanse-glosnikowe-mdf-subaru-forester-1997-2002-i6075694614.html#thumb/1

a może te:
https://multisort.pl/product/Dystans%3B-MDF%3B-165mm%3B-Subaru%3B-impregnowany,13409.html?gclid=Cj0KCQjwof3cBRD9ARIsAP8x70MNPhURm-z6d5xHmbB7mgpl6ViN68OmaEbbuUR5wU-RUlkd1aqfLcsaAkLPEALw_wcB

Edytowane przez Nurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prośba o pomoc.

Legacy 2001 rok z USA.

Miałem radio McIntosh PF-2343i-A , które z tyłu oprócz zwykłej kostki Subaru ma takie gniazdo umieszczone na przewodzie wychodzącym z tyłu radia :

 

gniazdo.thumb.png.81a1661007787144f94a3fc0f11311d1.png

 

Przewód ten idzie pod siedzenie pasażera do wzmacniacza (?) McIntosh EF-1080i-D , do którego również doprowadzona jest taka zielona prostokątna wtyczka :

 

wzmacniacz.thumb.png.5aeccf56d57d9c9f4f9c3b59f6dedf45.png

 

Wymieniłem radio na takie , które nie ma tego okrągłego gniazda i teraz we wszystkich głośnikach słychać buczenie.

Kiedy wypnę zieloną prostokątną kostkę ze wzmacniacza to buczenie ustępuje , ale przestają grać przednie głośniki.

 

Ktoś z Was ma pomysł jak to wszystko poskładać do kupy żeby grało jak trzeba na niefabrycznym sprzęcie ?

Pzdr

 

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2018 o 19:52, Nurek napisał:

Tak, ale ja potrzebuje do imprezy, stąd pytanie czy te od Forestera podejdą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Trzeba będzie zrobić jeden otwór w dystansie.

Edytowane przez hvdy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...