Skocz do zawartości

Na jakich rozmiarach opon i felg jeżdżą posiadacze GC8


SeQ

Rekomendowane odpowiedzi

w prawdzie nie sti ale opony 205/55/16 zawieszenie KYB - 30mm nic nie obciera.

Felga orginał z GT, na speedline MIM delikatnie przycierał tyl o nadkole na tych samych oponach.

RA Sti maja inne piasty z tego co pamietam moze kwestia odsadzenia jest inna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori felgi GT - 6 ramienne MY00 :

+ 205/50/16 (seryjny rozmiar) nic nie obciera,

+ 205/55/16 przy normalnej jeździe w 2 osoby nie obciera, przy 4 osobach dobija tył i obciera na nierównościach o nadkola,

+195/55/16 nic nie obciera.

 

Zawias seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie widac było przy padniętych sprężynach, że przód był zdecydowanie wyżej niż tyl; przy dobrze załadowanym bagażniku, cały tył siedział jak low rider , a przód zadarty, jakby kto silnik zabrał:)

 

Czwartek założył do GLa springi od WRXa 02 ;) jest teraz off road GL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz SEQ nie wiem czy u ciebie nie jest to kwestia przednich chlapaczy i one sobie czasami poobcieraja. jezdziłem na różnych oponach i nie było problemów nigdy z przodem z tyłem już gorzej bo albo obierała opona o AGX-a albo o rant błotnika. Ostatnio na deszczowych Pirelli P Zero 225-65-17 nic nie było słychać obcierania.... dzięki wydechowi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez chlapaków syfi się strasznie teraz dopiero widze jaka jest różnica :razz: Lepiej poka poka jak zamocowałeś przednie :mrgreen:

 

 

 

 

Jakie te felgi mają ET? No moja newno stoi troche wyżej może to też powód.

7J17,et 48.

Ty masz tam seryjny zawias ? Chciało by Ci się zmierzyć wysokość , np. od ziemi do błotnika :lol: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aczkolwiek nie spodziewalbym sie chyba roznic w nadkolach miedzy WRX STi GC8, a GT.

 

A 22B (też WRX, też STi i też GC8 :mrgreen: )? Nadkola podobnie jak błotniki są troszkę szersze. Akurat tak jest u mnie, jeżdżę na ATS 17" (nie wiem jakie maja ET) opona 235/45 (bo nie było 40) i z przodu nie mam żadnych problemów, z tyłu jak najbardziej :mrgreen: Na szczęście dobry młotek pomaga :) (zanim ktoś mnie oskarży o świętokradztwo, ze młotkiem Subaru i to GC8 :shock: to napomknę iż godziny tylu są policzone i będzie również poszerzony a'la 22B (sam przód tak trochę dziwnie wygląda poszerzony) .

 

O ile z ATS-ami był problem to z seryjną felgą WRX-a 225/45 nie było żadnych problemów z obcieraniem (mówię o tyle ale z przodu gdyby nie poszerzenie to pewnie też by był problem na ATS-ach). Zawias tył Kayaba AGX, przód unknown.

 

Może rzeczywiście to wina sprężyn, ja mam seryjne i TypeR stoi dosyć wysoko (w porównaniu ze znajomych GT-kami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez chlapaków syfi się strasznie teraz dopiero widze jaka jest różnica :razz: Lepiej poka poka jak zamocowałeś przednie :mrgreen:

 

Jutro jak chcesz cykne ci fote i wyśle.

 

Ty masz tam seryjny zawias ? Chciało by Ci się zmierzyć wysokość , np. od ziemi do błotnika :lol: :?:

 

Wiesz co ja mam AGX-a ale na seryjnej sprężynie z RA i szukam spreżyn niższych jakiegoś eibaha czy cuś. Jasne że zmierze tylko przestawie jutro auto przestawie auto i popatrze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak od ziemi do góry nadkola mam ok 67cm.

Zdjęcia jakies pocykałem ale całe g na nich widać. Chlapacze mam zamontowane tak: z boku tak od góry idą dwie śrubki i na dole w głębi jest jedna ale ona ma taki mały dystans - wałeczek ze 3cm żeby było w lini.

Jeżeli chodzi o sprężyny to wolałbym dostać twoje a tobie zamówić serie z GT. Zapytaj Marka ile by to kosztowało, a i dowiedz się co ty masz za sprężyny.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak od ziemi do góry nadkola mam ok 67cm.

:shock: u mnie 64cm przód i 65cm tył . więc chyba już wiadomo o co biega :cool:

 

 

Z tym chlapakiem to o to chodzi ?

http://www.rallyarmor.com/store/gc8_instructions/7.jpg

 

Nie wiem czy mi się uda cało wyjść z warsztatu jak Marasowi powiem,że chce coś tam wsadzić z Gteka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: u mnie 64cm przód i 65cm tył . więc chyba już wiadomo o co biega :cool:

 

3 cm różnicy myślisz że to o to chodzi?

 

Z tym chlapakiem to o to chodzi ?

http://www.rallyarmor.com/store/gc8_instructions/7.jpg

Tak i twm widzisz tą podkładke na dolnej srubie

 

Nie wiem czy mi się uda cało wyjść z warsztatu jak Marasowi powiem,że chce coś tam wsadzić z Gteka :lol:

 

Ja miałem u siebie jak przyjechała z UK jakiś badziewny betonowy gwint przez co obcierało na nadkolach, na tych srubach od gwintu, żadne felgi się nie mieściły więc kupiłem AGX-a i ten że Maras :mrgreen: zasadził tam spręzyny z GT. Działa to ok ale na wiosne mogłoby to auto być niższe. Na zime lepiej wyżej :wink:

Pomogłem? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...