Skocz do zawartości

Rodzaje zawodów i zasady jazdy na plejadach


aflinta

Rekomendowane odpowiedzi

Z radoscia ci oznajmiam, ze ja jade na trasie szosowej jako kierowca a moim pilotem bedzie rowniez kobieta :mrgreen: Zamierzamy sie dobrze bawic i nie bedziemy sie przejmowac, na ktorym miejscu sie znajdziemy w ostatecznej kwalifikacji. W koncu o dobra zabawe tu chodzi.

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

My też mieliśmy jechać i nie przejmować się miejscem, tylko że matematycznie wychodziło pierwsze miejsce w klasie kobiet-kierowców.

Śmiesznie wychodzi: Nikt się nie przejmuje ostateczną klasyfikacją, a walka będzie zacięta ( w klasyfikacji kobiet-kierowców) :wink:

 

Tak naprawdę do jeszcze nie wiem czy mama pojedzie, a ja nie wiem czy przekonywać - w końcu jedna załoga będzie miała wstawiennictwo u siły wyższej... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z radoscia ci oznajmiam, ze ja jade na trasie szosowej jako kierowca a moim pilotem bedzie rowniez kobieta

 

.... jeśli to o Moniqe chodzi to ona jest przekupiona przez ALEXa także nie zdziwie się jak wywiezie Cię na Słowacje .... że niby tak w książce drogowej napisali :mrgreen: ........

 

pozdr. matt :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aquarius to jak zaadoptujesz wodnego..slimaczka znaczy sie to mozesz smialo jechac na terenowa..pudlo wasze

Aquar, pomysl jest niezly. Jezeli Slimak domek na grzbiecie nosic potrafi, to i Forysia przez blota i strumienie przerzuci :twisted:

Tylko gdzie i jak montuje sie plyte pod.. slimaka? :mrgreen:

A co do udzialu pan (lub tez ich braku), to do zlotu troche czasu. Jeszcze sie zdazy z operacja zmiany plci albo operacja zmiany... w metryce :wink:

 

Po zobaczeniuj zdjęcia Dyrekcji w feresiu i w środku strumyka- faktycznie, trzeba skorupiaka przygarnąć.. :lol:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygarnij! Pewnikiem Twoja pilotka sie nim z przyjemnoscia zajmie, kiedy juz Monsieur Escargot uczynnie Forysia ponosi :twisted:

Wiesc o niej niesie, ze ma juz zgromadzone zapasy pilnikow, szpilek, drutow, walkow, gwozdzi, kadzi do wlewania wrzacego lakieru do gardla, lewarkow do unoszenia... opadnietej szczeki i innych sprzetow potrzebnych do rozmasowania slimakowych miesni nadszarpnietych podczas trasy terenowej :twisted:

Pozdrowienia dla wszystkich pilotow i ich kierownikow!

 

PS. Specjalne usciski (niekoniecznie w imadle) dla Slimaka 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten telefon to tak po 16 w poniedziałek ok :?: Krebelka chyba tez nic oficjalnie nie zgłaszała o zmianie trasy :shock: jak jakieś jeszcze się zmiany szykują to informować SIP droga oficjalną (najlepiej w godzinach popołudniowych 8) )

Charlie, Szymon dzwonil do SIP'u i informowal o zmianie trasy :)

 

 

Ja reż się chętnie przyłączę do kibicowania.... ooby jak najwyzej w klasyfikacji, w końcu kobietom też sie należy chwila sławy ;)

Dzieki Lucek, dzieki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyzej w klasyfikacji to ja moge byc jak w bedzie konkurencja: pilkarzyki albo kregle rotfl.gif

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jedna z rzeczy, która mnie bawi najbardziej w US - chłopaki, które kupują Forestera, Baję, OBK, to ogrzewają dom za pomocą pomp termicznych czy pieców na odpady drzewne, pływają canu na wiosła (coby środowiska nie splamić) i jedzą wyłącznie ekologiczną żywność... a jak w rurę dadzą, to dziura ozonowa urasta do rozmiarow kontynentu....

 

I czują się OK... :twisted:

 

No to ja jeszcze swoje trzy grosze... a co :)

 

1. Ogrzewanie domu za pomocą pompy termicznej lub odpadów drewna może być bardziej opłacalne (= mniej kosztować - bo dotacje, ulgi w podatkach, czy inna cholera) niż ogrzewanie olejem opałowym (z tego co wiem, piec olejowy to typowy sposób ogrzewania w USA).

 

2. Jeśli chodzi o różnice, to spalanie odpadów drewna czy oleju opałowego w podobnym stopniu przyczynia się do emisji CO2 (gaz cieplarniany - ale nie one powodują powstawanie dziury ozonowej). Zmniejszyć tą emisję może zamiana paliwa na gaz (większy udział wodoru w "produkcji" energii - zwłaszcza gdy piec jest typu "kondensacyjnego").

Spalanie odpadów drewna jest o tyle korzystniejsze dla środowiska, że zmniejsza się możliwości zanieczyszczenia wspomnianego środowiska ropą i substancjami ropopochodnymi na etapie wydobycia, transportu (surowców i produktów) i rafinacji.

(Poza tym drewno i jego pochodne są "źródłem odnawialnym".)

 

3. Również zastosowanie pompy ciepła obniża znacznie emisję CO2, choć też nie eliminuje jej całkowicie (system zasilany jest wprawdzie energią elektryczną - ale ten prąd pochodzi z elektrowni, która może być hydroelektrownią, może być jądrowa - ale też może być węglowa).

Dużą zaletą pompy ciepła jest to, że korzysta ona z ISTNIEJĄCEJ energii i tylko ją transportuje (stąd nazwa), na co idzie dużo mniej energii niż na jej wytwarzanie.

 

4. Kanu na wiosła to chyba bardziej dla frajdy niż dla "ekologii" (no bo to canoe nad wodę wiezie się w końcu Bachą... ;) - na tej samej zasadzie jak nie bierzemy przyczepy kampingowej i samochodu gdy mamy ochotę na PIESZĄ (czy rowerową) wycieczkę pod namiot... ??

 

5. "Ekologiczna" żywność to chyba jak wyżej: bardziej dla siebie, niż środowiska... ale nie jestem tego pewien (dodaję ten punkt tylko po to żeby mój wywód mądrzej wyglądał... ;))

 

6. Dziura ozonowa powstaje pod wpływem fluorowanych i chlorowanych węglowodorów (fluoro- i chlorohydrowęglowodory), które przedostają się do atmosfery - głównym ich źródłem są (były) stosowane wcześniej freony (czynniki chłodnicze w lodówkach i klimatyzatorach, gaz "spulchniający" przy produkcji pianek PU, gaz "pędny" w aerozolach - i 100 innych jeszcze zastosowań).

W większości freony te zostały wycofane z użycia, ale problemem jest to, że cząsteczki te do górnych warstw atmosfery (tam gdzie jest ozonosfera) wędrują bardzo długo (dziesiątki lat) i część z tego co wypuszczono kiedyś jeszcze nie dotarła do celu.

 

7. A że wielu ludzi -i to nie tylko w Ameryce- podchodzi do tematu na zasadzie:

Zamówiłem sobie diet-colę "w zestawie" (zamiast tej "kalorycznej") - to spokojnie mogę zeżreć BigMaca XXL i kilo frytów - się "wyrówna"...

...to już zupełnie inna bajka.... :))

 

Ten powyższy wywód to "tylko tak", dla jasności w kwestii dziury... :))

 

(BTW: Ciekawe kiedy FHI wypuści perwszą Imprezę z napędem hybrydowym? ;)))

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesc o niej niesie o zgromadzonych zapasach pilnikow, szpilek, drutow, walkow, gwozdzi, kadzi do wlewania wrzacego lakieru do gardla, lewarkow do unoszenia... opadnietej szczeki i innych sprzetow potrzebnych do rozmasowania slimakowych miesni nadszarpnietych podczas trasy terenowej :twisted:

PS. Specjalne usciski w imadle dla Slimaka 8) :D

 

To ja sie jeszcze zastanowiem, bo nie chcem wygladac mniej wiecej tak: :shock:

:D:D:D

I te obietnice duszenia... :wink:

Pozdrowienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

1. Ogrzewanie domu za pomocą pompy termicznej lub odpadów drewna może być bardziej opłacalne (= mniej kosztować - bo dotacje, ulgi w podatkach, czy inna cholera) niż ogrzewanie olejem opałowym (z tego co wiem, piec olejowy to typowy sposób ogrzewania w USA).

 

M.

 

IMHO dobrze to ujołeś "może" bo średno wydajnie się sprawuje pompa ciepła przy temperaturach powyżej 0 stopni +5, +8 stopni.... a wtedy też trzeba grzać...

sprawność w tym wypadku jest tym większa im niższa temp. dolnego źródła ciepła czyli niższa temp. otoczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO dobrze to ujołeś "może" bo średno wydajnie się sprawuje pompa ciepła przy temperaturach powyżej 0 stopni +5, +8 stopni.... a wtedy też trzeba grzać...

sprawność w tym wypadku jest tym większa im niższa temp. dolnego źródła ciepła czyli niższa temp. otoczenia...

 

Dlatego dobrym uzupełnieniem pompy cieplnej jest kominek z płaszczem wodnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak na razie opierając się na oficjalnej liście uczestników, mogę zauważyć, że tylko jedna z pań nie rzucała słów na wiatr i startuje na trasie szosowej... Ciekawe ile się zmieni do Plejad...

A gdzie masz napisane, ze to jest oficjalna lista, bo ja widze tylko liste z dopiskiem: "Uczestników, którzy wypełnili formularz zgłoszenia na zlot Plejad, prosimy o weryfikację miejsc zakwaterowań." Gdyby to byla oficjalna lista to mysle, ze zakwaterowanie nie znalazloby sie na niej, a predzej model samochodu. No ale moze ja sie nie znam.

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krebelka, przeanalizowałem całą sprawę. Wcześniej faktycznie nie zauważyłem:

Uczestników, którzy wypełnili formularz zgłoszenia na zlot Plejad, prosimy o weryfikację miejsc zakwaterowań.
, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś nie wypełnił formularza zgłoszeniowego to nie jest zgłoszony. Listę można chyba nazwać "Oficjalną listą osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy" ? Zastrzegłem też, że wszystko może się jeszcze zmienić (nowe osoby dojdą). Poza tym ktoś (L&M) mówił o poniedziałku... Na razie nic więcej na swoją obronę nie mogę wymyślić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę można chyba nazwać "Oficjalną listą osób, które wypełniły formularz zgłoszeniowy" ?

 

no i owszem, tutaj to sie zgadza... ja wypelnilem formularz zgloszeniowy, nadal wisze na liscie - a nie bede ani kierowca, ani pilotem :) hmmm... ale moze zaloze pilotke... :roll: :lol:

 

Pozdraffka

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogrzewanie domu za pomocą pompy termicznej lub odpadów drewna może być bardziej opłacalne (= mniej kosztować - bo dotacje, ulgi w podatkach, czy inna cholera) niż ogrzewanie olejem opałowym (z tego co wiem, piec olejowy to typowy sposób ogrzewania w USA).

 

IMHO dobrze to ujołeś "może" bo średno wydajnie się sprawuje pompa ciepła przy temperaturach powyżej 0 stopni +5, +8 stopni.... a wtedy też trzeba grzać...

sprawność w tym wypadku jest tym większa im niższa temp. dolnego źródła ciepła czyli niższa temp. otoczenia...

 

No.... chyba nie do końca tak.

1. Oczywiście, "opłacalność" była domysłem - choć domysłem opartym na racjonalnych przesłankach.

Wprawdzie w wielu dziedzinach "wiedzy ogólnej" większość Amerykanów to analfabeci, to jednak pisania na klawiaturze i podstaw bankowości uczą się już w przedszkolu.... no, może troszkę później ;))

Poważniej: trudno mi uwierzyć żeby na szerszą skalę przyjęło się w Ameryce coś, co w ICH REALIACH EKONOMICZNYCH jest droższe i bardziej kłoptliwe w obsłudze. Takie już one chytre i leniwe są, no! :)

 

2. Z zasad termodynamiki wynika że sprawność pompy ciepła jest tym MNIEJSZA im większa jest różnica temperatur - przy czym, z założenia temperatura zewnętrzna jest tą niższą (no bo jak by była wyższa to pompa ciepła nie byłaby potrzebna - wystarczyłoby otworzyć okna ;))

"Grzeje się" pomieszczenia właśnie wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno - też poniekąd "z założenia" ;)

Gdyby zaś na zewnątrz było naprawdę gorąco, to wtedy można by użyć pompy ciepła zainstalowanej ODWROTNIE (dla niepoznaki nazywanej klimatyzatorem - który TEŻ jest pompą ciepła, tyle że "odwrotnie" - czyli "z chaty na pole" :))

(Lodówka to też pompa ciepła, bajdełej.)

 

Nie wiem o co ci chodziło z tym +5 czy +8 stopni (że niby wtedy sprawność jest MNIEJSZA) - ??

Może chodziło o to, że stosowanie pompy ciepła przy tak małej różnicy temperatur (pomiędzy "wnętrzem" a "zewnętrzem") jest NIEOPŁACALNE w porówniu z "klasycznym" grzaniem?

(Mniejsza opłacalność instalowania tego ustrojstwa z tego powodu że początkowe WYŻSZE nakłady zwrócą się nie po -np.- 3, a dopiero po 12 latach?)

??

 

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, ty "łamago" jeden :mrgreen: Popraw formularz, żeby innych w błąd nie wprowadzać ( chyba, że to taka taktyka, a ty jedziesz z Kuzim).

 

Maruda, czasami mam wrażenie, że jeden z nas trafił nie na to forum, które chciał i coraz bardziej mi się wydaje, że nie o mnie tu chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw formularz, żeby innych w błąd nie wprowadzać ( chyba, że to taka taktyka, a ty jedziesz z Kuzim).

 

Witus, ja nie pracuje w SIPie, wiec nie ja odpowiadam za aktualnosc danych na stronie :) a dla jasnosci jade sobie w "babskiej" zalodze na tylnej kanapie :mrgreen:

 

Pzdr.

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruda, czasami mam wrażenie, że jeden z nas trafił nie na to forum, które chciał i coraz bardziej mi się wydaje, że nie o mnie tu chodzi :wink:

 

:))

Są wątki, i wątki... ;)

Kiedyś była już burza na forum o oftopiczność i wątki "niezupełnie na temat" - czy też wręcz "zupełnie nie na temat" :)

 

Trafiłem na forum, na które chciałem trafić (wola Boska i Forester to sprawiły, a ja się z tym pogodziłem :)

A ze dywagacje o pompach ciepła nie dotyczą Subaru? No cóż, podejrzewam że 90% wszystkich tekstów jest "nie na temat", I TAK MA BYĆ! (myśl, nie mojego autorstwa, kończąca wspomnianą wyżej dyskusję).

;)

 

Temat pomp ciepła "mnię troszkę" też tu nie pasuje, a pojawił się bo:

- Gal rzucił garść uwag n.t. Amerykanów, co robią dziurę ozonową;

- ja, widząc że informacje podane przez Gala są prawdziwe, lecz związek przyczynowo-skutkowy jest troszkę "obok", dorzuciłem swoje trzy grosze.

 

Dlaczego? Bo tu rzeczywiście mój charakter (zamiłowanie do poprawności informacji) wylazł na wierzch. (W pierś się biję... :)

Jak przeczytasz moje wcześniejsze (niekoniecznie z tego wątku) posty, to bez trudu zauważysz tą "przypadłość" - a także to, że mi też zdarzało się popełnić błędy i inni mnie poprawiali (za co jestem im wdzięczny).

 

Ale teraz zobacz co dalej: myślałem, że na tych moich trzech groszach (napisanych zresztą trochę z braku lepszego tematu... :)) się skończy - ale nie, inny forumowicz podjął kwestię.

A że argumenty, których użył w opozycji do podanych przeze mnie informacji wydały mi się nie do końca prawdziwe, więc poczułem się niejako zobligowany do udzielenia wyjaśnień.... DOKŁADNYCH ;))

I tyle :))

 

Pozdrawiam,

MARUDA :))

 

PS:

1. Lubię DZIELIĆ się wiedzą - trudno mi "przejść spokojnie" gdy widzę niepoprawne informacje - trudno, "ten typ już tak ma". ;))

2. Zawsze można skorzystać z opcji "ignoruj"... ;))

3. Żartuję, oczywiście :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a dla jasnosci jade sobie w "babskiej" zalodze na tylnej kanapie :mrgreen:

 

tym samym pragniemy poinformowac że w czwartek wieczorem w ośrodku Zacisze odbędzie sie wykład Prof. Szymona Pumexusa Szczęśliwusa "Jak sie dobrze ustawić..a właściwie usadzić".

Obecnośc obowiązkowa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wątki, i wątki... ;)

Kiedyś była już burza na forum o oftopiczność i wątki "niezupełnie na temat" - czy też wręcz "zupełnie nie na temat" :)

 

Nie musiałeś się, aż tak tłumaczyć, sam już kilka długich oftopów stworzyłem. Mnie chodziło o to, że to ciut śmiesznie wyglądało. Kilka postów wyglądało jak by ktoś je wyją z jakiegoś forum piecmajstrów. Szczególnie jeśli jest się laikiem w sprawach systemów grzewczych. Taki dość specjalistyczny oftop wyszedł.

 

PS:

1. Lubię DZIELIĆ się wiedzą - trudno mi "przejść spokojnie" gdy widzę niepoprawne informacje - trudno, "ten typ już tak ma". ;))

(...)

3. Żartuję, oczywiście :)

 

Nie widzę nic śmiesznego w dzieleniu się wiedzą :wink: (jeśli pkt.3 tyczył się tylko pkt.2 to nie pisz mi już długiego wyjaśnienia, ok ? :wink: ).

 

tym samym pragniemy poinformowac że w czwartek wieczorem w ośrodku Zacisze odbędzie sie wykład Prof. Szymona Pumexusa Szczęśliwusa "Jak sie dobrze ustawić..a właściwie usadzić".

Obecnośc obowiązkowa 8)

 

O której dokładnie, bo z wielką chęcią się wybiorę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...