Jump to content

Toya a Yato - różnice

Sławek1
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Na Forum bywa poruszany temat narzędzi samochodowych i występują narzędzia pod tymi "nazwami" a na kluczu dynamometrycznym z firmy "YATO" znalazłem napis na opakowaniu że wykonano go dla "TOYA". W związku z tym ma wątpliwość czy TOYA=YATO czy też YATO to jakaś wyższa półka TOYA. Z tego co wiem to TOYA to raczej sprzęt wysoce amatorski. :?:

Stan mojej wiedzy jest taki że Toya to nie jest Yato, ani odwrotnie :grin:

Toya to chińskie badziewie, nadające się głównie do niczego :mrgreen:

Yato - produkowane w Indiach to sprzęt średniej klasy. Używam tego i większosć narzędzi daje rade.

...i dlatego na opakowaniu narzędzi YATO widnieje napis "Wyprodukowano dla TOYA" :mrgreen:

No to w takim razie stan mojej wiedzy jest marny w tym temacie :sad:

Mam jednego Yato i jestem zadowolony, solidny klucz i się nie psuje mimo ciężkiej służby...(duży hydrauliczny do rur...) :grin: natomiast toya po obejrzeniu w różnych obi wraca zawsze na półkę.....badziew - jednorazówka....nie wiem, czy są spokrewnione, i mi to w zasadzie lata, ale Yato kupię sobie jeszcze, a toyę omijam szerokim łukiem.... :grin:

...i dlatego na opakowaniu narzędzi YATO widnieje napis "Wyprodukowano dla TOYA" :mrgreen:

No to w takim razie stan mojej wiedzy jest marny w tym temacie :sad:

Toya to też:

yato

vorel

power up

sthor

flo

A ja bede za rodzima produkcja, w koncu dobre bo Polskie. Choc wczoraj w zamieszkach w Warszawie nie bralem udzialu

Firma Bass, o jakosci moge poinformawac pozniej. Wizualnie wygladaja na porzadne.

I podpisuje sie obiema rekami pod tym co koledzy napisali NAPWENO YATO daje rade a Toya to shit.

co do jednego kolega miał racje yato to też chińszczyzna :-)

ale pokarzcie mi narzedzia które nie są wyprodukowane w azji??

yato mam używam i w 100% polecam tak samo jak np coval( dokładnie te same narzędzia tylko inne opakowanie)

yato dorównuje jakością np becie a jest co najmniej 2 razy tańsze

Bosch, SONY, Adidas, i milion innych renomowanych firm ucieka z produkcją do Chin, Indonezji, Rumunii i innych krajów gdzie produkcja jest tania, bo robol robi za darmo.....gorzej jest, jak jest to ich rodzima produkcja....takie coś potrafi spłatać figielka.... :smile:

Bosch, SONY, Adidas, i milion innych renomowanych firm ucieka z produkcją do Chin, Indonezji, Rumunii i innych krajów gdzie produkcja jest tania, bo robol robi za darmo.....gorzej jest, jak jest to ich rodzima produkcja....takie coś potrafi spłatać figielka.... :smile:

Często są to linie produkcyjne już mocno wysłużone i powinny być na złomie . Przy obecnej konkurencji nie opłacalna jest produkcja w Niemczech , ale Chinach jeszcze popracuje .

• 5 months later...

Odkopuję.

Znalazłem takie zestawy:

http://www.allegro.pl/item1024023469_profesjonalny_zestaw_narzedziowy_beta_25_el_1_2.html i

http://www.allegro.pl/item1025630991_beta_920b_c20_zestaw_kluczy_1_2_12kat_10_32.html .

Wydawałoby się, że takie same ale różnica w cenie spora. Ma ktoś koncepcję, czy ten tańszy to nie jest jakaś kupka owinięta w pozłotko ?

Odkopuję.

Znalazłem takie zestawy:

http://www.allegro.pl/item1024023469_profesjonalny_zestaw_narzedziowy_beta_25_el_1_2.html i

http://www.allegro.pl/item1025630991_beta_920b_c20_zestaw_kluczy_1_2_12kat_10_32.html .

Wydawałoby się, że takie same ale różnica w cenie spora. Ma ktoś koncepcję, czy ten tańszy to nie jest jakaś kupka owinięta w pozłotko ?

Leon, mieliśmy to w sklepie na wystawie. Te tańsze to chińszczyzna pełną gębą. Najgorszym punktem zestawu jest grzechotka, która rozlatuje się b.szybko. Kup Bahco, Proxxona, Betę lub Gedore-Carolus, to wszystko mniej więcej ta sama półka.