Skocz do zawartości

Zaciski od wrx


Gość IRAZU

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie jakich felg muszę szukać ? Mam do zamontowania zaciski i tarcze od wrx do swojego OBK . Wiem , że pasują seryjne GT , ale trudno namierzyć w dobrym stanie . Potrzebuję 16" , bo mam taki zapas i letnie po jednym sezonie .

Nie wiem jakie ET mam szukać i z jakiego jeszcze pasują . Muszę zmienić opony na zimowe . Chcę to zrobić za jednym zamachem i przy okazji moje felgi będą do sprzedania . Zaciski są 4 tłoczkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZ, compomotive, braid, seria gt/wrx, ats, speedline itp. raczej nie wszystkie wchodza, ale wiekszosc powinna. jak wkleisz foto konkretnego modelu to chlopaki na pewno powiedza ;) ET okolo 50, ale ja z powodzeniem jezdzilem na 16tce o szerokosci 7 cali, z ET 35 i opona 205/50 i bylo elegancko (w gtku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój angol stoi na sztukach zapasowych z foresterów, sądzę, że z ET 53, i Ty masz chyba też ok.50-55 w tej chwili, i takich możesz szukać, do max 45 moim zdaniem

 

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 12:35 am ]

No nie wiem jakie ET mają obecne felgi . Poza tym jedno ET - ile to jest w milimetrach ? Elek jaj mam takie felgi jak Twój angol .

 

ET jest w milimetrach, :arrow: www.opony.pl

 

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 12:36 am ]

OZ, compomotive, braid, seria gt/wrx, ats, speedline itp. raczej nie wszystkie wchodza, ale wiekszosc powinna. jak wkleisz foto konkretnego modelu to chlopaki na pewno powiedza ;) ET okolo 50, ale ja z powodzeniem jezdzilem na 16tce o szerokosci 7 cali, z ET 35 i opona 205/50 i bylo elegancko (w gtku)

 

ET 35 w GT tak, ale max do szerokości 7 cali i opona 205. załóż 8 cali i 215 i będzie obcierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam seryjne 215/60/16 i pewnie będą kłopoty z dobraniem . W następny czwartek mam być w ASO i mają mieć jakieś felgi . Nawet nie wiem co zamawiać aby przymierzyć . Dobra - coś muszę wymyślić , bo ostatni czas na wymianę opon . Próbowałem z ET 48 i nie weszły , bo miały grube żebra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU, Ja też będę próbował upchnąć WRX-owe hamulce do swojego Legacy pod taką felgę

http://img134.imageshack.us/img134/6985/alus.th.jpg

16"x6,5 ET55 ma ona dość wypukłe ramiona więc może się uda bez kombinacji a jak nie to dystansik wsadzę i już. Jak przymierzę to dam znać tylko najpierw muszę kupić dobry klucz bo ostatnio poległem w walce ze śrubą mocującą zacisk :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU, Ja też będę próbował upchnąć WRX-owe hamulce do swojego Legacy pod taką felgę

http://img134.imageshack....985/alus.th.jpg

16"x6,5 ET55 ma ona dość wypukłe ramiona więc może się uda bez kombinacji a jak nie to dystansik wsadzę i już. Jak przymierzę to dam znać tylko najpierw muszę kupić dobry klucz bo ostatnio poległem w walce ze śrubą mocującą zacisk :evil:

Dlatego ja sam się z tym nie bawię . W poniedziałek wymieniali mi w ASO Radom piastę tylną i parę innych rzeczy załatwili za 210 zł . Mnie zajęło by to cały dzień i musiał bym mieć kogoś do pomocy . Tobie też polecam to ASO . Zapytaj o ceny w Radomiu , a będziesz wolał jechać do nich zamiast brudzić się sam .

Daj znać jak zmieścisz te zaciski , bo dystanse , to dla mnie druciarstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

IRAZU, wczoraj dopiero robiłem przymiarkę, niestety zaciski nie wchodzą pod felgi. Na próbę podłożyłem podkładki miały niecałe 3mm i koło się kręciło nie obcierało. Piasta z przodu wystaję od tarczy ponad 9mm a z tyłu 7mm więc myślę, że dystanse 4mm/5mm można śmiało założyć.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem , że założyłem ten temat . Miałem zaciski dwutłoczkowe i oryginalne felgi 16" z ET 48 . Teraz przymierzyłem felgi 16" z ET 53 i wchodzą bez problemów na zaciski z wrx 2005 r.

 

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 7:15 pm ]

Poprzednio felgi miały 6,5" , a teraz mają 7" , choć nie wiem na ile to ma znaczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności jeszcze o coś zapytam. Czy ma jakieś znaczenie odstęp od zacisku do felgi, czy wystarczy, że mieści się w środku i swobodnie obraca?

Zaciski wrx mają inną konstrukcję i nie ma znaczenia ile jest luzu . Te dwutłoczkowe pracuję całe i przesuwają się więc może mieć toi znaczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności jeszcze o coś zapytam. Czy ma jakieś znaczenie odstęp od zacisku do felgi, czy wystarczy, że mieści się w środku i swobodnie obraca?

Zaciski wrx mają inną konstrukcję i nie ma znaczenia ile jest luzu . Te dwutłoczkowe pracuję całe i przesuwają się więc może mieć toi znaczenie .

To wiem, że pracują tylko tłoczki :wink: ale myślałem, że może jest jakieś minimum ze względu na coś tam ale jak jest to nie istotne to zakładam 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...