Jump to content

Podmiana audio z nowszego modelu

arekm
 Share

Recommended Posts

Witam!

Jest sobie temat 'audio w subaru', ale zrobil sie tam troche balagan, a i 'pomuka' tam nie dam wiec zapytam w nowym :)

Jest sobie Impreza 2003-2007. Jest sobie w niej oryginalne audio (2DIN, CD + kaseta). Koszmarnie brakuje mi tam czegos, co mp3 odtworzy. AUX IN nie zamontuje tam (badałem temat), wynalazki typu transmiter FM nie wchodza w gre (testowałem rozne kiedys - i niewiele to warte).

Mozna na allegro kupic jednostke z nowszego modelu:

- 2008

- 2009

- chyba 2008

Da sie to bez kombinowania zamontowac zamiast

standardowego zestawu z lat 03-07 ?

Radio ma byc fabryczne bo nie chce zeby szybko znalazło sobie miejsce w innym aucie bez uprzedniego wyrazenia zgody przeze mnie no i skoro auto subaru to i takie audio chce miec (nie dyskutujmy o tym :) )

arekm, ja mam w WRX'01 radio z wbudowaną zmieniarką 6CD z nowszego modelu, a właściwie widziałem takie coś w Foresterze 2007 i wszystko działa i pasuje bez problemu. ZTCP to kostka ze zdjęcia tego radia 2008 jest taka jak u mnie. IMO będzie pasować i działać. A nawet jak coś, to kostkę zawsze można w łatwy sposób przystosować.

Da sie to bez kombinowania zamontowac zamiast
powinno się dać
Radio ma byc fabryczne bo nie chce zeby szybko znalazło sobie miejsce w innym aucie bez uprzedniego wyrazenia zgody przeze mnie
fabryczne też znajdują nowych właścicieli (potem są wystawiane na allegro)

arekm, najprostsze rozwiązanie, które i tak nie pogorszy odbiór jakosciowy na fabrycznych głośnikach, to kaseta z kablem na mały jack. Jack do mp3 a kaseta do radia i elegancko słuchasz :)

arekm, ja mam w WRX'01 radio z wbudowaną zmieniarką 6CD z nowszego modelu, a właściwie widziałem takie coś w Foresterze 2007 i wszystko działa i pasuje bez problemu. ZTCP to kostka ze zdjęcia tego radia 2008 jest taka jak u mnie. IMO będzie pasować i działać. A nawet jak coś, to kostkę zawsze można w łatwy sposób przystosować.

A znajdziesz zdjęcie tej jednostki, jaką masz u siebie?

Raczej nie da sie bez ciecia i spawania.

Opisywalem juz gdzies na forum... ASO twierdzilo ze sie da... ASO 'czasem' sie myli. Do Imprezy z 2007 gdzie mam radio 1DIN+kuwetka kupilem radio z CD, zmieniarka i czytajace mp3 z Imprezy 2008. Nowe radio 2DIN, dziura 2DIN ale panel radio w nowych modelach jest circa 1,5 - 2 centymetry szerszy od samej dziury. Zatem zeby zalozyc nowe radio trzeba powiekszyc otwor w panelu.

Moze nie jest to skomplikowane, ale nie znalazlem czasu zeby sie za to zabrac. Adamus polecal mi jakas firme w Wawie, powiedzieli ze bulka z maslem... tylko ze ja w Wawie rzadko bywam. Przy okazji proponowali zeby wyprowadzic sygnal na zewnetrzny wzmacniacz, wytlumic drzwi i dac dobre glosniki.

Jesli chcesz to radio, to sprzedam za tyle ile kupilem - 600 PLN. Prawie nowe. Na wyswietlaczu jest rysa, ale przed sprzedaza ja wypoleruje. A... radio z US, wiec do ew. przestrojenia. Mnie to 'rybka', po ja radia nie slucham, chcialem wpakowac 6 plyt z mp3 i zapomniec o gimnastyce na trasie. W zamian dokladam wszystkie wtyczki, bo je tez zmienili pomiedzy modelami. Subaru juz wczesniej robilo doskonale samochody... teraz wprowadzaja 'ulepszenia', wrrr...

Samo urzadzonko bardzo fajne. Mialem takie w sluzbowej imprezie, zdecydowanie nie zamienilbym na jakiegos kolorowego swietlika ;) I najwazniejsze - nie kradna.

Jest sobie Impreza 2003-2007. Jest sobie w niej oryginalne audio (2DIN, CD + kaseta). Koszmarnie brakuje mi tam czegos, co mp3 odtworzy. AUX IN nie zamontuje tam

zamontujesz.... to radio to wynalazek kenwooda, ktory ma wbudowany sterownik zmieniarki - potrzebny tylko kabelek/adaptor, tu masz linka 'orientacynego'

http://cgi.ebay.co.uk/CT29KW01-KENWOOD- ... 3a510d3353