Skocz do zawartości

popiskiwanie


toja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauwazylem ze podczas zmiany biegow a dokladnie w momencie kiedy sprzeglo laczy sie z silnikiem jest slyszalne krotkie i dosc ciche popiskiwanie.Trwa tylko ta chwile kiedy sprzeglo jest zalaczane.Przebiel auta(legacy 08) 20 000km.Czy to juz sprzeglo do wymiany czy cos innego?Czy gwarancja to obejmuje?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zauwazylem ze podczas zmiany biegow a dokladnie w momencie kiedy sprzeglo laczy sie z silnikiem jest slyszalne krotkie i dosc ciche popiskiwanie.Trwa tylko ta chwile kiedy sprzeglo jest zalaczane.Przebiel auta(legacy 08) 20 000km.Czy to juz sprzeglo do wymiany czy cos innego?Czy gwarancja to obejmuje?

Dzieki za pomoc.

 

U mnie pomogło psiknięcie WD-40, tylko musisz znaleźć kogoś, kto wie, gdzie psiknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to znakiem popsutego sprzęgła, nie chce mi się wierzyć, żeby przy 20tkm już padło sprzęgło. Jak rozumiem, auto jest na gwarancji? Czy prywatny import? W jednym i drugim wypadku czeka Cię wizyta w ASO czy innym dowolnym warsztacie żeby na podnośniku, od dołu ktoś kumaty spojrzał i ewentualnie psiknął WD....sam nie psikaj, jak nie wiesz gdzie, bo tylko sobie mozesz przysporzyć kłopotów....(ślizgajace się sprzęgło...) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niespodzianka,dzisiaj wogóle nic nie piszczy i jest ok.Może to tylko chwilowe było :shock: poobserwuje i zobaczymy.Sam raczej nie bede psikał bo nie wiem gdzie.

Dzieki :smile:

Bo to był sygnał , że jest już dotarty i można upalać . Na cynę są pewnie wolne miejsca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mi w moim Legacy też coś piszczało /model z 2006/. Wymieniono mi na gwarancji dwumasowe koło zamachowe na jednomasowe. A przy okazji wymienią kompletne sprzegło. :smile:

 

bo sie inaczej nie da :lol:

 

Co do autora watku i piszczenia, sprawdz moze czy to nie sam pedal piszczy, tak mialem kiedys w innym samochodzie. W OBK potrafia piszczec dwumasy, jest to charaterystyczny pisk, podobny do slizgajacego sie paska i glownie piszczy w korkach podczas podjezdzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja zauważyłem ten objaw przy przebiegu 7 tyś. km i też mnie to zastanowiło, gdyż przebieg zbyt mały a egzmaplarz zbyt swieży... Dzięki za podjęcie tematu na forum. Muszę odwiedzić serwis.

 

Pozdro

 

 

Witam,

zauwazylem ze podczas zmiany biegow a dokladnie w momencie kiedy sprzeglo laczy sie z silnikiem jest slyszalne krotkie i dosc ciche popiskiwanie.Trwa tylko ta chwile kiedy sprzeglo jest zalaczane.Przebiel auta(legacy 08) 20 000km.Czy to juz sprzeglo do wymiany czy cos innego?Czy gwarancja to obejmuje?

Dzieki za pomoc.

 

U mnie pomogło psiknięcie WD-40, tylko musisz znaleźć kogoś, kto wie, gdzie psiknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...