Skocz do zawartości

róznice miedzy outbackiem a legacy 2003


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak mi sie zdaje że odpowiednie miejsce jak nie to prosze moda o przesuniecie gdzieś..

Wiec do sedna bo nieznalazlem w sumie konkretnych odpowiedzi jakie sa podstawowe roznice miedzy outbackiem a legacy 2003 rok chodzi mi o lecacy 2,5automat i outbacka H6, czy naped jest podobne (o kontrole trakcji i dystrybucje momentu) zawieszenie czym sie różnia.

 

Auto terotetycznie podobne, a jednak ....

Skrzynia wiem ze H6 ma 5 biegów a oprócz tego czym sie rożni (programy budowa).

Jak wypada awaryjność outbacka w porównaniu do legacy (i dostepność części)

H6 jest na łańcuchu i jakie sa podstawowe bolaczki motoru??

 

Bo zaczynam sie rozgladać za czymś nowym i wlasnie te 2 modele mnie interesują z nastawiem na outbacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pytam poważnie :twisted:

Czytajac po necie OBK np 5biegow wg forum 4biegi ponoc lepszy od tego w 2,5.

Bardziej interesuje mnie rozwiazanie napędu, chodzi mi o system rordziału momętu(VTD), trakcje (legacy ponoc nie da sie wyłaczyc ) System zarządzania moco silnika nie pamietam jak to sie zwało w H6 tylko to jest (VDC????)

Czy jedyna rozniaca w zawiasie to amory i spęzyny, bo czytalem o głebszych modyfikacjach(inna rama pomocnicza)?

A i wyposarzenie ponoc OBK norma to skora i fotele elektryczne klimatronik szklany dach2 częsciowy radio 2din,automat ??

 

Ale przeszukalem forum i praktycznie brak potwierdzenia tych info na forum i nie mialem do czynienia z H6 dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pytam poważnie :twisted:

Czytajac po necie OBK np 5biegow wg forum 4biegi ponoc lepszy od tego w 2,5.

Bardziej interesuje mnie rozwiazanie napędu, chodzi mi o system rordziału momętu(VTD), trakcje (legacy ponoc nie da sie wyłaczyc ) System zarządzania moco silnika nie pamietam jak to sie zwało w H6 tylko to jest (VDC????)

Czy jedyna rozniaca w zawiasie to amory i spęzyny, bo czytalem o głebszych modyfikacjach(inna rama pomocnicza)?

A i wyposarzenie ponoc OBK norma to skora i fotele elektryczne klimatronik szklany dach2 częsciowy radio 2din,automat ??

 

Ale przeszukalem forum i praktycznie brak potwierdzenia tych info na forum i nie mialem do czynienia z H6 dlatego pytam

 

a jakim roczniku myślisz ?

rzeczy, o których piszesz wchodziły po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 2003 OBK (mnie interesuje model 2002 -03 ostatnia seria przed nowy mmodelem)NiestetY nie mialem do czynienia z tym autam a interesuje mnie wersja H6. Wiem ze jakas modernizacja była po 2000-2001. Gdzies czytalem ze H6 ma opcje wyłaczenia trakcji, i inne przeniesienia napedu, automat 5 biegowy i ponoc inaczej działajaca trakcje.

Czy ktos mogl by napisac podstawowe rzeczy czym te auta sie roznia (modele 2002) legacy2,5 i outback (model H6) automaty. Bardziej roznice techniczne(silnik hamulce zawieszenie naped) a nie ze ma inne zderzaki :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie na allegro był H6 i facet wyraznie sie chawalił ze ma 5biegów dlatego to mnie zaciekawiło bo tez tak myslalem ... dyfry i ustawienie vdc w legasiu o obkjest takie samo z tego samego roku||

 

ps co to za wersja LLBean :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motonews.pl/subaru/news-64-o ... -kola.html

 

poprostu troche nieładu w info posiadam, dlatego pytam o roznice w napedzie i silniku miedzy legacy a outbackiem....

Widzialem vdc vdt w akcji i robi wrazenie zwlaszcza w kopnym terenia i podjazdach...ale nie mam pojecia w jakich modelach bylo w jakich nie a w jakich to byla opcja.

 

Aha mowa oczywiscie o A/T bo te najbardziej mnie ineresuja

 

Apal z tego co wyszperalem to ponoc wszystkie outbacki H6 3,0 maja vdc i vdt i w razie kaprysu funkcja off. Ale to jest zaciagniete info z stron UK. Ktos z forumowiczow moze to potwierdzic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal z tego co wyszperalem to ponoc wszystkie outbacki H6 3,0 maja vdc i vdt i w razie kaprysu funkcja off.

ja mam 2,5 MT, ale

Mój ma z systemów tylko ABS.

więc coś się tu nie zgadza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDC było w automatach . Nie ma znaczenia silnik . Ja mam 2000 r i hardcor ma 2000 r z silnikiem 2,5 więc mam porównanie . Mój ma VDC bo automat . W aucie hardcora nie ma VDC bo manual . Dziś w terenie kilka razy zapaliła mi się kontrolka z ślizgającym się samochodzikiem . U hardcora nawet nie ma tej kontrolki . Niestety nie da się tego wyłączyć z miejsca kierowcy . Może w H6 się da wyłączyć , ale tego nie pamiętam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego postał ten temat :twisted::twisted:

Z pozoru błache pytanie za ktore zostałem wysmiany :twisted::twisted: ale co do legacy kontra OBK moge zadac kilka jeszcze bo mam sporo rozbierznych info :???:

Nie zostałeś wyśmiany . Te tematy się przewijają ciągle , tylko że na niektóre sprawy nie zwracasz uwagi . Bardzo mało osób interesuje się OBK-ami i tyle . Nie miałem takich intencji , aby Cię wyśmiewać , myślałem , że wiesz i sobie żartujesz .

 

W automatach jest jeszcze kontrolka VDC OFF . Zapalona kontrolka oznacza odłączenie tylnego napędu i niedomaganie układu chłodzenia .

 

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 12:16 am ]

da się, precyzyjnym uderzeniem młotka.... :smile:

Wiedząc co o tym myślisz , na wszelki wypadek napisałem , że z miejsca kierowcy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa roznice miedzy OBK a legacy zawieszeniu?? Tylko amory i sprezyny czy ma jakos pancerniejsze elementy??

No i czy skrzynie i npedy roznia sie w tych autach tzn legacy i obk??

Szukam szczerze powiem OBK H6 ale tego jak na lekarsto nawet na zachodzie..... z braku laku legacy lub OBK 2,5 dlatego mnie roznice interesuja czy warto doplaca sporo wiecej za OBK 2,5 jak to nie jest H6 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa roznice miedzy OBK a legacy zawieszeniu?? Tylko amory i sprezyny czy ma jakos pancerniejsze elementy??

No i czy skrzynie i npedy roznia sie w tych autach tzn legacy i obk??

Szukam szczerze powiem OBK H6 ale tego jak na lekarsto nawet na zachodzie..... z braku laku legacy lub OBK 2,5 dlatego mnie roznice interesuja czy warto doplaca sporo wiecej za OBK 2,5 jak to nie jest H6 :twisted:

W tamtych rocznikach różnic cenowych nie widzę . Różnice w zawieszeniu są między kombi i sedan . OBK jest zawsze kombi i jest wyżej zawieszony , ma zawias samopoziomujący . Legacem nie jeżdziłem więc Ci nie będę zmyślał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa roznice miedzy OBK a legacy zawieszeniu?? Tylko amory i sprezyny czy ma jakos pancerniejsze elementy??

No i czy skrzynie i npedy roznia sie w tych autach tzn legacy i obk??

Szukam szczerze powiem OBK H6 ale tego jak na lekarsto nawet na zachodzie..... z braku laku legacy lub OBK 2,5 dlatego mnie roznice interesuja czy warto doplaca sporo wiecej za OBK 2,5 jak to nie jest H6 :twisted:

 

Trochę podsumowując.

- Legacy/OBK w EU do MY06 miały 4 biegowy AT z VDC. H6 były tylko AT z wyłączeniem Legacy SpecB gdzie był 6 MT

- 2.5 MT maja wiskozę z tylu i reduktor bez żadnych systemów. AT tego nie mają.

- w 2.5 MY02 zmiana silnika z DOHC na OHC lub odwrotnie. problemy z uszczelkami pod głowicą.

- OBK ma inne amortyzatory ( tył z systemem samopoziomowania ), sprężyny, elementy gumowe ( tuleje wahaczy itp. ) też są inne.

- LBean to limitowana wersja zdaje się z MY04. Dwukolorowe nadwozie i różne gadżety wewnątrz.

 

specyfikacje i fotki wersji ze stanów znajdziesz tutaj :

http://www.cars101.com/outback.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...