Skocz do zawartości

Backbox Ulter w Imprezie


ScorpioGemini

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewno coś dopasują.

 

Dzwoniłem, pytałem i nic nie dopasują.

Produkują tylko do Imprezy WRX, nie są pewni czy pasuje do GT. Powiedzieli mi tak, że ludzie kupują do GT i nie było zwrotów, ale nie wiem jak mocną zostały te tłumiki przerobione aby pasowały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko mocowanie (ten taki pręt na którym się podwiesza). Nie ma z tym wiele roboty ale spawacz jest konieczny.

 

Jeżeli tylko to, to nie ma o czym mówić, gorzej jak by rurę trzeba było np. skracać, lub inaczej puszczać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tłumik końcowy kupiony i już założony, już wszystko wiem i nie było tak kolorowo jak by się zdawało.

Na pewno nie pasuje P&P.

Trzeci wieszak który jest przyspawany do tłumika trzeba odcinać i spawać w innym miejscu.

Pierwszy i drugi wieszak te przy końcu tłumika też trzeba przerabiać chociaż są na opasce skręcanej to jednego trzeba było podgiąć a drugiego odciąć i przyspawać w lekko innym miejscu i dogiąć.

Rura za tłumikiem jest gięta troszkę inaczej jak oryginalna przez co idzie bardzo nisko auta pod mostem z boku. Jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie bo znając mnie wkurzałbym się później że obcieram ta rurą w co nie których miejscach. Aby trochę poprawić sytuacje trzeba odciąć flansze, obrócić tłumik o parę stopni w lewo i przyspawać flansze. wtedy rura jest troszkę wyżej, nie można dać jej całkiem wyżej bo wtedy zbliża się do mostu i by o niego pukała, aby było idealnie to trzeba by inaczej giąć tą rurę.

 

Sama puszka i końcówka pasuje, prezentuje się ok, a w porównaniu do seryjnego tłumika brzmi bajecznie. Zrobiłem dopiero parę km to jeszcze trudno mi coś więcej napisać o brzmieniu. Spodziewałem się lekko cichszego tłumika. Na luzie ładnie bulgota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zamontowałem Ultera w WRXie. I... od razu przyjemniej. Gada naprawdę miło, chociaż myślałem, że jak wymieniam tylko tył, to będzie ciszej. Ale wreszcie w pełni słychać bulgotanie boksera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrenica taka sama co center pipe chyba 3 cale muszę sprawdzić, co do dźwięku to nie mam nagrane, ale jak by sie uparł to możemy się zdzwonić i będzie on-line bo zanim ja to nagram i gdzieś wrzuce to trochę minie.

co do wydechu to cichy nie jest brzmi jak rasowy bokser jak sie rozgrzeje to i strzelić potrafi nie jak N gupa ale popyrkuje, jak szukasz rasowego wydech to jest to jeśli zaś neutrala to raczej poszukaj coś innego z boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
sprawdzałem i na wylocie mam 8,5cm czyli 3,35 cala :cry: więc coś mi sie pomyliło

tu jest link do wydechu

http://yfrog.us/jy201001270003z

 

mam pytanie do tego wydechu: to jest kompletnie seryjny wydech tylko bez tylnego tłumika? Jeśli tak to brzmi przepięknie. A co w takiej sytuacji z remapem? Trzeba robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat i zadam to samo pytanie cogieta, czy to jest totalnie seryjny układ wydechowy, tyle, że zamiast tłumika końcowego jest po prostu rura? Jak z głośnością (legalnością) takiego rozwiązania? Pytam, bo naprawdę brzmi zacnie i jest to pewnie dość tanie rozwiązanie (ile kosztuje wykonanie czegoś takiego?).

z góry dzięki za info ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...