Skocz do zawartości

Temp oleju


bohun

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji:

czy wskaźnik temp. oleju auto-gauge jest ok?

mówi się, że autogauge mierzacy boost mocno przekłamuje.

chcę sobie kupić zegarki i nie wiem, czy np EGT i temp.oleju można by wziąć AG a np boost jakiś kawior.

 

powiem Ci tak ja miałem AG(boost, oil temp, egt, water temp), Greddy(egt, boost), jakiś dziwny mi nie znany(boost) i teraz mam OMORI(boost, oil temp) i ten ostatni zestaw wymiata, jest najlepszy :)

AG pokazuje czasami ok, na poczatku całkiem ok ale po pewnym czasie co chce :(

 

Jedyna termopara jaka mi siadła to była oryginalna Stewart Warner (od adamósowych gaugesów). To nigdy nie jest wina termopary tylko jej zamontowania a dokładnie długości czujnika jaka wystaje w przekroju kolektora. Jak jest wysunięta więcej niż 10 mm to się każda ujara, a jak wystaje około 2-3 mm to nawet AG daje radę 1,5 roku się jara i się jeszcze nie ujarała. AG rulez

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

być może jest tak jak mówisz, nie wiem ile u mnie wystaje ale w/g mnie wszystko zależy od tego ile kilometrów robisz, piszesz 15roku?? ale ile to jest?? ja Ci napisze tak mi AG padł po 2miesiącach ale to było 12kkm. Greddy padł po 1,5roku ale to było 60kkm.

tak czy siak dla mnie egt jest bez sensu do jazdy na co dzień:

1) jak masz wszystko dobrze wystrojone to po co patrzeć że jest egt ok??

2) jak pokaże więcej czy mniej to co?? zepsuło sie?? denerwować sie że silnik popłynie?? bez sensu jak dla mnie.

3) szkoda kasy żeby sie wpieniać, że kolejna termopara sie zepsuła.

takie są moje odczucia ja tam olewam egt teraz mam tylko boost i oil temp. jestem z tego zadowolony.

 

pozdrawiam

mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem boost MotoMeter i wskazywał praktycznie idealnie. Ostatnio dokupiłem do niego temperaturę oleju, ale ten już nie chciał nawet wystartować :roll: Nie wnikaliśmy... Fantastyczni dali mi 2 AutoGauge, jaśniejsze - wreszcie widzę wskazówkę także w dzień, i póki co jest okej.

 

Boost pokazuje podciśnienie i doładowanie poprawnie.

Czujnik temp. jest w bloku i pokazuje 90-95 po rozgrzaniu. Zobaczymy, co pokaże na Cynie? :twisted:

 

Generalnie co do wskaźników, to podobnie jak KASIAiMIŚ - nie przesadzałbym z ich ilością. No, chyba że ma się mocno zdłubany samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może jest tak jak mówisz, nie wiem ile u mnie wystaje ale w/g mnie wszystko zależy od tego ile kilometrów robisz, piszesz 15roku?? ale ile to jest?? ja Ci napisze tak mi AG padł po 2miesiącach ale to było 12kkm. Greddy padł po 1,5roku ale to było 60kkm.

tak czy siak dla mnie egt jest bez sensu do jazdy na co dzień:

1) jak masz wszystko dobrze wystrojone to po co patrzeć że jest egt ok??

2) jak pokaże więcej czy mniej to co?? zepsuło sie?? denerwować sie że silnik popłynie?? bez sensu jak dla mnie.

3) szkoda kasy żeby sie wpieniać, że kolejna termopara sie zepsuła.

takie są moje odczucia ja tam olewam egt teraz mam tylko boost i oil temp. jestem z tego zadowolony.

 

Hejka,

ad rem. - rocznie robię około 25 -30 kkm. Czyli przez półtora roku ok. 40 k km.

 

Ad. 1 miałem strojone w poznańskim Mapteku ale jak zmieniłem IC i całkowicie orurowanie SAMCO (podciśnienia, sterowanie turbo, IC doloty) to nie bardzo mi się chciało jechać na korektę mapy. A dmuchnęło zdrowo mocniej, nie wiem może się chłopakom zwężka zamyliła :mrgreen: W peaku wzrosło z 1,0br do 1,2br zaś stabilne dawne 0,95br zmieniło się w stabilne 1,1 br. I było cool ale w zimie warning ustawiony na 900C potrafił się odezwać.

 

Ad. 2 Jeżeli przekroczenia ustawionego max. EGT są permanentne to tak sygnał, że coś się zepsuło (albo za mało paliwa się zrobiło - wtryskiwacze, pompa, albo za dużo powietrza zaczyna dmuchać - np. przycięty wastegate, aktuator do d....). Niskie EGT przy pełnym bucie (powiedzmy dochodzące do 800C) oznacza, że mamy jeszcze spore rezerwy do skorygowania mapy in agresja :mrgreen:

 

Ad. 3 Wskażnik EGT jest IMHO wskażnikiem najszybciej reagującym, pokazującym ewentualne, nadchodzące kaboom. Dla mnie wciąż pozostaje the number one :cool: Dodatkowo, miłość do tego wskażnika związana jest z rodzajem "zasilacza" - jeżdzę również na LPG :twisted:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...