Skocz do zawartości

Chłodnica SVX PROBLEM POMOCY


loudner

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie mam nowa - dorabiana, jak skoncze rozrzad to ją wsadzam. Tyle, że nowa jest bez chlodzenia oleju skrzyni biegów, bo do tego mam osobną małą chlodnice, którą zamontował któryś z poprzednich właścicieli.

Za moją płaciłem chyba coś ok.500zl, ale musze to jeszcze sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie ile. Aha, żeby ją zrobić to musiałem im zawieźć swoją pęknięta (też u góry) a oni dorobili nową - całą z metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mogła pęknąć od góry?

Bo góra jest z tworzywa - czas, wysokie temperatury, zmęczenie materiału i nie wytrzymała. Mi najpierw pękła u góry z prawej to zakleiłem to uszczelniaczem do zbiorników paliwa, pomogło choć troszke podciekało, ale to i tak był mały problem bo tydzień później pękła z lewej strony. Jutro postaram się dowiedzieć ile dokładnie za nią płaciłem.

 

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 9:18 pm ]

150 $

dolicz cło i 22% vat - ostatnio ściągałem rozrząd z usa i płaciłem jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zawsze problem :( . zastanawiam sie nad kupnem używanej ale tez nigdy nie wiadomo w jaki stanie będzie a druga sprawa to kosmiczne siano chcą za chłodnice. dzwoniłem to 700zł za używaną to trochę dużo. jutro dam to zakładu co naprawiają chłodnice może coś im sie uda zrobić z tym tzn wymienić calą górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze złapać tego gościa który mi ją załatwiał i się dowiedzieć co i jak.

Poniżej masz link do zdjęć chłodnicy oleju skrzyni - przypięta jest tak tylko na czas wymiany rozrządu, i tej nowej chłodnicy silnika.

Na tej nowej mam dospawane wszystkie mocowania itd, - tak jak było w orginalnej.

http://yfrog.com/9f05112009188jx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam jeszcze sprawę na czym polega ten guzik manual przy skrzyni

tzn, ze mozesz "niby" zmieniac biegi recznie, ale po 1. kiepsko to dziala, 2.nie poleca się tego ze wzgledu na te słabe automaty.

Ja tego guzika używałem może ze 2 razy żeby sprawdzić jak się na tym jeździ i wg. mnie kiepsko. Ogólnie robisz to tak:

1.Mając wrzucone P (Park) wciskasz manuala.

2.Zjezdzasz az na 1, ruszasz i jedziesz zmieniajac biegi pchajac lewarek do gory, ALE! da się zrobić redukcje z 2 na 1, ale juz z 3 na 2, i z 4(D) na 3 to już nie. Tzn. możesz jak wciśniesz guzik na lewarku, ale to jest wbrew sztuce jazdy automatem. I drugie ale, nie da się przeciągnąć żadnego biegu, tzn. jezeli przejedziesz na 1 do 7tys i nie popchniesz na 2, to on i tak sam zmieni bieg.

Także wg. mnie zabawa nie warta świeczki.

W zaleznosci od przebiegu (jaki masz? na liczniku? i realny?) moze jednak zastanow sie nad dodatkowo chlodnica oleju skrzyni, bo te niestety są dosyc slabym punktem svx'ow.

jak sie programuje klamkę.

ale że co, bo nie kumam :wink: :!:

 

p.s. przywitałbyś się na forum http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=947558#947558 i pochwalił swoim svx'em http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=947475#947475 :wink:

p.s.2. poproszę o pomuka :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wymieniłem chłodnicę . Taką dwuczęściową dorobili mi do imprezy N/A i chodzi mi już pięć lat . Trafił kamień i zrobiła się dziura . Wymienili cały środek - zostały tylko ramki . Zrobiłem to w zakładzie w Warszawie i kosztowało 500 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mi padla chłodnica w XT6 to regenerowałem dorobili mi boki z miedzi... Poszukac jakiegos starego warsztatu takiego co to robił chłodnice za PRL-u.W takich warsztatach sie ludziska nie boja takich tematów i znaja sie na robocie naprawde polecam .Ja jestem zadowolony i to bardzo!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
loudner napisał(a):

A dlaczego mogła pęknąć od góry?

 

Bo góra jest z tworzywa - czas, wysokie temperatury, zmęczenie materiału i nie wytrzymała.

 

albo też nieostrożny mechanik, który ściągał górny wąż z chłodnicy, mógł dopomóc staremu, zmurszałemu :lol: plastikowi z którego zrobiony jest górny zbiornik, poprzez zdejmowanie węża ,,na siłę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...