Jump to content

Nie działa ABS po naprawie taśmy


Demon0
 Share

Recommended Posts

Witam

W moim autku tj: Subaru Legacy kombi '99 2,5 GX AT jakiś czas temu uszkodzeniu uległa taśma od poduszki powietrznej i tempomatu w kierownicy, zdemontowałem naprawiłem ale przestawiłem niechcący czujnik położenia kierownicy no i po teście ( przejechaniu odcinka drogi) zapaliła się kontrolka ABS i komputer wyłączył ABS no i tempomat. Jesli ktos wie jak najprościej usunąć ten problem to proszę o odpowiedź. Czy wystarczy wykasowanie błędu, ustawienie w miarę kierownicy i oraz zdjęcie klemy aby się komputer nauczył na nowo ustawień, czy potrzebna wizyta w ASO i kalibracja czujników?

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

jak komp widzi,ze jedziesz cały czas na skręconych kołach, nie ma się co dziwić. nie wiem, czy po odłączeniu aku na pewno się zresetuje, ale powinno byc mozliwe skasowanie błędu i skalibrowanie krnąbrnego urządzenia....

P.S, a po co CI w ogóle ABS....? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że po skasowaniu błędu tak zrobić i może pomoże (komp sam się zresetuje i zatwierdzi nowe ustawienia)

PS. A no bo skoro jest to niech będzie sprawny zawsze można go wyłączyć :D ale sama świadomość że wszystko jest ok i subik jest w 100% sprawny lepiej wpływa na pogodę ducha :grin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...