Skocz do zawartości

Nie działa ABS po naprawie taśmy


Demon0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim autku tj: Subaru Legacy kombi '99 2,5 GX AT jakiś czas temu uszkodzeniu uległa taśma od poduszki powietrznej i tempomatu w kierownicy, zdemontowałem naprawiłem ale przestawiłem niechcący czujnik położenia kierownicy no i po teście ( przejechaniu odcinka drogi) zapaliła się kontrolka ABS i komputer wyłączył ABS no i tempomat. Jesli ktos wie jak najprościej usunąć ten problem to proszę o odpowiedź. Czy wystarczy wykasowanie błędu, ustawienie w miarę kierownicy i oraz zdjęcie klemy aby się komputer nauczył na nowo ustawień, czy potrzebna wizyta w ASO i kalibracja czujników?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komp widzi,ze jedziesz cały czas na skręconych kołach, nie ma się co dziwić. nie wiem, czy po odłączeniu aku na pewno się zresetuje, ale powinno byc mozliwe skasowanie błędu i skalibrowanie krnąbrnego urządzenia....

P.S, a po co CI w ogóle ABS....? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że po skasowaniu błędu tak zrobić i może pomoże (komp sam się zresetuje i zatwierdzi nowe ustawienia)

PS. A no bo skoro jest to niech będzie sprawny zawsze można go wyłączyć :D ale sama świadomość że wszystko jest ok i subik jest w 100% sprawny lepiej wpływa na pogodę ducha :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...