Skocz do zawartości

Jaki wydech???


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym Was zapytać o bardziej "otwarte" zamienniki seryjnego wydechu do Forestera 2.5XT.

 

Nie ukrywam, że temat poruszam ponieważ jeden z naszych Kolegów ma kompletny układ Supersprinta do Subaru do sprzedania i zastanawiam się nad jego zakupem.

Układ składa się z: od turbo - katalizator (podobno sportowy - czy to oznacza że bardziej otwarty?!?), rura 2,5 cala na tył bez żadnych puszek po drodze, i na końcu tłumik końcowy. Wszystko oryginał SS.

Czy po zamontowaniu czegos takiego poczuje róznicę w powerze samochodu (moc, moment, mniejsze spalanie, lepsze wchodzenie na obroty itp itd)? Bo mam nadzieję że klang się zmieni na bardziej boxer`owy.

 

Generalnie nic mi w Subaru nie brakuje (nie dawno kupiłem pojazd), ale skoro mogę miec kompletny oryginalny lepszy wydech to czemu nie. Pod warunkiem, że oczywiście on coś da.

 

Jakie są inne firmy, które produkują coś pasującego do Forestera? Ile trzeba kasy naszykowac na taki kompletny układ?

Wymiana samej puszki na koncu raczej mnie nie interesuje. Chciałbym podejść do problemu kompleksowo.

 

Ma ktos z Was SuperSprinta? Gdzie trzeba pojechac żeby go posłuchać?

 

Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zachorowalem na X-Force Varex:

 

Brzmienie na Forku:

 

Dzialanie: http://www.youtube.com/watch?v=cQ-k0NjF ... re=related

 

Tylko trzeba az z Nowej Zelandii to sciagac ale koszt to ok. 1k PLN wiec tragedii nie ma.

 

W trasie cichutki, glowa nie boli, a jak ma sie fantazje to mozna sobie pobulgotac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, jeśli chcesz być zadowolony w 100%, to kup H&S.

 

Ja kupilem i bylem nizadowolony... Sprzedalem zaraz po zalozeniu bo mi sie nie podobalo :shock:

 

Trzeba pamietac o tym ze Forek to nie sedan jak Impreza i bagaznik dziala jak pudlo rezonansowe. Przy glosnym wydechu glowe chce od halasu urwac. Na dluzsze trasy dla pasazerow z tylu nie do wytrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, na razie próbuję zaproponować wydech o przepięknym brzmieniu. Kwestię głośności jeszcze pomijam. :mrgreen:

 

P.S. Ja mam H&S z pełnym przelotem i wg mnie jest pierońsko cicho, a znajomi po wyjściu z auta twierdzą, że trochę im szumi w głowie po kilkunastu km jazdy. Problem jest taki, że nie mam okazji słuchać mojego wydechu z zewnątrz, ale jak już słyszę to mam nogi miętkie. :cool: :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, na razie próbuję zaproponować wydech o przepięknym brzmieniu. Kwestię głośności jeszcze pomijam. :mrgreen:

 

P.S. Ja mam H&S z pełnym przelotem i wg mnie jest pierońsko cicho, a znajomi po wyjściu z auta twierdzą, że trochę im szumi w głowie po kilkunastu km jazdy.

 

Wydech niumen'a brzmi naprawdę fajnie (jak pierwszy raz go usłyszałem to skojarzenie było "tak właśnie powinna brzmieć impreza"), ale jest głośny, także w środku. Co do wrażeń estetycznych i głośności - każdy ma swoje odczucia. Dla mnie jest zdecydowanie za głośny do codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne. Potwierdzam, ze H&S pieknie brzmi. Chociaz slyszalem ladniejszy dzwiek.

 

Zwykly back-box z STI MY05 zrobiony na przelotowy brzmial jeszcze piekniej. Nie zartuje.

 

Gdzie go szukać? Jest w Polsce jakiś diler?!?

Ile kasy trzeba szykować?

A co z mocą, momentem, zużycie paliwa, elastyczność??? Poprawi się coś, czy tylko mówimy o lepszym dźwięku?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne. Potwierdzam, ze H&S pieknie brzmi. Chociaz slyszalem ladniejszy dzwiek.

 

Zwykly back-box z STI MY05 zrobiony na przelotowy brzmial jeszcze piekniej. Nie zartuje.

 

Gdzie go szukać? Jest w Polsce jakiś diler?!?

Ile kasy trzeba szykować?

A co z mocą, momentem, zużycie paliwa, elastyczność??? Poprawi się coś, czy tylko mówimy o lepszym dźwięku?!?

 

Mowimy TYLKO o lepszym dzwieku. Gdybys chcial podejsc kompleksowo i zmienic caly wydech to z tego co sie orientuje bedziesz musial zrobic remap. Koszty beda spore w porownaniu do zmiany samego back-boxa. No a jak bedziesz mial juz tej mocy wiecej to trzeba by rozporki wstawic, upgrade hamulcow zrobic i zawieszenie najlepiej tez zmienic. Moze w 15k PLN sie zmiescisz jak zrobisz to z glowa.

 

Cena uzywanego back-box'a od STI MY05-06 waha sie w granicach 250-600 PLN w zaleznosci od stanu. Jak chcesz go zrobic na pelny przelot to musisz znalezc jakis warsztat co otworzy puszke, wybebeszy i zaspawa. Chyba ze trafi Ci sie gotowy jak mnie kiedys. Brzmial przepieknie tylko byl bardzo glosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, jest o tym bardzo duży wątek na forum "z kreską", jeśli jesteś zainteresowany to podam Ci link na PW, ja u siebie mam el-tec, cały wydech 3'' z kołnierzem od turbo, wygląda pięknie, gada również, cena, to ok. 2700 zł

 

Pod Konstancinem też niczego sobie wydechy robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zamontowanego właśnie SS, tylko, że bez katalizatora :twisted:

Jeśli chodzi o brzmienie, to wg mnie ładnie gada, ale nie za głośno. Podczas szybkiej jazdy w trasie raczej bardziej przeszkadza "huk" powietrza, niż wydech.

Nawet podczas długich tras nie przeszkadza, przynajmniej nie mi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...