Skocz do zawartości

Po odpaleniu obroty spadaja za nisko i wracaja


ares

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem odkad zrobilo sie zimno, zapalil mi sie check engine i po jakims czasie zgasl - standardowo chyba P0420 bo nie mam kata, tydzien temu znowu zapalil mi sie check i zauwazylem, ze przy odpaleniu cieplego silnika obroty spadaja na jakies 400-500 i po sekundzie wracaja na 700obr czyli ok, podczas jazdy gdy np wcisne sprzeglo obroty normalnie opadaja na 700obr dzieje sie to tylko zaraz po odpaleniu jakby przygasal i sie normuje, co moze byc tego przyczyna ? aktualnie nie mam nikogo kto by mi zczytal checka ale moze to byc poprostu P0420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje u mnie kilka dziwnych bledow, a po podpieciu profi interfejsu pokazuje tylko P0420 wiec chyba nie jest zbyt wiarygodny

 

No nie jest zbyt wiarygodny...ten profi interfejs. Jakie "dziwne" błędy pokazuje ecuexplorer? Co to znaczy dziwne? Nie wiesz jak je rozszyfrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bledy.jpg

 

po skasowaniu poprzez RESET ECU te bledy zostaja dalej,

samochod jezdzi normalnie, przyspiesza jak zwykle, nie szarpie, schodzi dobrze z obrotow, turbo pompuje rowno, pali tyle co zwykle, zadnej zauwazalnej roznicy albo usterki poza tym spadkiem obrotow zaraz po odpaleniu

 

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 7:07 pm ]

pomocy :(

wyglada mi na to, ze aktualne bledy w aucie to te 3 w historii, ktore nie pokrywaja sie z aktualnymi 0447 0546 i 0420 troche dziwne by to bylo ale tamte niby 'current' wydaja mi sie nie prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ecu explorer pokazuje blad czujnika temp w kolektoze ssacym zamiast błędu czujnika spalania stukowego. Migowe pokazuja czujnik stukowy a ecu explorer P0111. Ostroznie bym podchodzil co tego co ecu explorer pokazuje

A obrotu mozna ustawic ile ma byc z wlaczona klima i bez. Za to zmienic kata wyprzedzenia zaplony nie udalo mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...