Skocz do zawartości

Przycisk świateł awaryjnych - podświetlany?


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

mozna prosic zdjecie takiej zarowki lub jakis opis jej ? :)

 

Proszę Cię bardzo... Nie wiem jaki ma symbol niestety, w zaprzyjaźnionym sklepie elktronicznym Pani chwilkę szukała i znalazła.

 

Najlepiej jak ja wymontujesz i pokażesz w sklepie...

 

 

<a  href=http://img4.imageshack.us/img4/3908/75023846.jpg' alt='75023846.jpg'>w448.png[/img]

 

Żarówka jest w białej, gumowej obudowie. Spaloną wyjmij a nową trzeba wsadzić dokładnie jak starą i obciąć nadmiar tych drucików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT99 ten przycisk jest podświetlany na stałe, a właściwie to dopiero od dzisiaj zaczął, bo go naprawiłem.

Jeśli chodzi o jego demontaż to okazał być się mniej skomplikowany niż u Kolegi wyżej. Wystarczyło wypiąć z klipsów ażurową ramkę konsoli, dzięki czemu mamy dobry dostęp, aby chwycić przycisk od dołu palcami i wydłubać go. Żaróweczka kosztowała mnie 90 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT99 ten przycisk jest podświetlany na stałe, a właściwie to dopiero od dzisiaj zaczął, bo go naprawiłem.

Jeśli chodzi o jego demontaż to okazał być się mniej skomplikowany niż u Kolegi wyżej. Wystarczyło wypiąć z klipsów ażurową ramkę konsoli, dzięki czemu mamy dobry dostęp, aby chwycić przycisk od dołu palcami i wydłubać go. Żaróweczka kosztowała mnie 90 gr.

Właśnie o tym pisałem , ale niektórzy byli zdziwieni moją podpowiedzią , bo sami mają inne rozmieszczenie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT'99 ten przycisk jest podświetlony, ten obok też. Mała fotorelacja

 

Wyjmujemy 2 zaślepki, lekko podważając od przodu. Pod nimi śrubki, odkręcamy.

 

awaryjne1.jpg

 

Zdejmujemy schowek, trzeba pociągnąć do siebie energicznie acz z wyczuciem.

 

awaryjne2.jpg

 

Przyciski wyciągamy pomagając sobie płaskim śrubokrętem, lekko wychodzą jak się podważy.

 

awaryjne3.jpg

 

Pacjentów przenosimy na stół

 

awaryjne4.jpg

 

Przycisk od podgrzewania tylnej szyby, ma 2 żaróweczki z wąsami. Trzeba starą odwinąć i nawinąć nową. Wkurzające, ale jeszcze spoko. Ze złożeniem tez nie ma problemu. Aha, ja kupiłem ciut większe żaróweczki niż te, co byly ori, ale nie było problemu z montażem.

 

awaryjne5.jpg

 

awaryjne6a.jpg

 

awaryjne6b.jpg

 

awaryjne6c.jpg

 

Za to przełącznik awaryjnych to hardcore. Wymagana precyzja przy składaniu, jak macie chirurga w rodzinie to od razu udajcie się do niego po pomoc :) Na zdjęciu co zrobić z tą małą białą rzeczą, która od razu wypadnie. Wchodzi w nią jeszcze taka igiełka z ruchomej części przycisku.

 

awaryjne7.jpg

 

Efekt końcowy. No pięknie :)

 

awaryjne8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to przełącznik awaryjnych to hardcore. Wymagana precyzja przy składaniu, jak macie chirurga w rodzinie to od razu udajcie się do niego po pomoc :) Na zdjęciu co zrobić z tą małą białą rzeczą, która od razu wypadnie. Wchodzi w nią jeszcze taka igiełka z ruchomej części przycisku.

 

Racja, ale tylko za pierwszym razem. Ruchomego elementu przycisku nie trzeba oddzielać od obudowy. Pozostawiamy go w pozycji ON, przez co żadne sprężynki i dźwigienki nie wystrzelą podczas wydłubywania płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem sobie troche zaroweczek, bo musze jeszcze w innych przyciskach powymieniac. w weekend dzialam.

 

aha, zeby wyjac awaryjne i podgrzewanie nie trzba demontowac schowka :)

 

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 5:58 pm ]

żaróweczki wymienione.

 

w przelacznikach sa kapturki kolorowe do zaroweczki oznaczajacej wlaczenie funkcji.

 

W przyciskach halogenów najlpiej kupic zarowke R3 TS jednak chyba trudnosiagalne, wiec wymienia sie tylko zrodlo swiatla, bez oprawki.

 

nastepny etap do oswiezenie zarowek konsoli srodkowej. Ma ktos jakies zdjecie co powinno sie podsietlac? np suwak tmp i sily nawiewu sie swieci?

 

i jakie zarowki sa potrzebne do podswietlenia konsoli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym tematem - przypomniało mi się że ostatnio chciałem podziękować awaryjkami i w ciemnościach nie mogłem sobie trafić. Rozebrałem !- (dużo więcej w legasiu rozbierania niż w imprezie ) no i jest podświetlenie , wymieniłem żaróweczkę i jest teges :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Mam problem z demontażem panelu tworzącego schowek i kratki środkowego nawiewu, czyli to o czym mowa w wątku.

Zgodnie z powyższym instruktażem, odkręciłem dwie śrubki siedzące pod zaślepkami.

Następnie stanowczo pociągnąłem i dwa zaczepy puściły, ale nadal coś nie pozwala zdjąć panelu :evil:

Czy w forkach ten panel jest jakoś inaczej zamontowany niż w imprezach?

 

I jeszcze pytanie dodatkowe: potrzebuję zdemontować również kratki nawiewu po bokach. Próbowałem podważyć, ale po wygięciu do niebezpiecznego poziomu, postanowiłem odpuścić. Jakieś podpowiedzi?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojechałem wczoraj do sklepu moto po żarówkę do przycisku i przy okazji zakupy w ikei, bo kobieta głowę suszyła o jakieś półki na popierdółki. Ikea jak to Ikea - duży parking i prawie pusty przed zamknięciem, więc postanowiłem poukładać trochę te półki w bagażniku i... przycisk awaryjnych zaczął świecić. Widocznie mam jakąś speszyl-edyszyn z ukrytą funkcją przypominania o pogonieniu samochodu bokiem, bo do tej pory działa. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymienia wymienia ;-)

Przykładowo żarówki do tego panelu po lewej od kierownicy kosztują ~30 zł sztuka :mrgreen:

W elektroniku nieco taniej...

Pół godzinki roboty i gotowe.

Tylko trzeba uważać przy kapturkach bo lubią się potargać, np. wcześniej je wymoczyć w wodzie z płynem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...