Skocz do zawartości

Impreza GT- ważymy


kashmere

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam info z przerobki w klasyku na 6mt z sti my03-04.

wal napedowy gt 10,5kg; sti 9kg

skrzynia 5mt sti ra ze szpera helicalna i mocnym wisco 54,5kg; sti 85,5kg

kolo zam gt 8,5kg; sti 6,5kg

dyfer r160 z plytka ver 4 23kg; sti 26,5kg

poloski gt tyle kompletne 11,5kg; wzmocnione (przeguby wewnetrzne sti my07) na 450-500nm 13kg

 

klasyk bez poduszek, abs'u, otw. dachu, klimatyzacji, z pelnym srodkiem, z kompletnym silnikiem i napedem sti,

duperelami zawieszenia, nieco wiekszymi brembo pod 16", z prawie pelnym bakiem 1280kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

- Elektryczne szyby - 3kg

- Centralny zamek - 1kg

- ABS - 8kg

- Klima - 17 kg

- Szyberdach - 13kg

- Wspomaganie - 7kg

- Poduszka kierowcy - 6kg

- Poduszka kierowcy i pasażera - 13kg

- Tylna klapa z zamkiem - 10kg

- Maska ~ 15kg

- Stabilizator 22mm - przód - 3.9 kg

- Stabilizator 22mm - tyl - 5 kg

- Chlapacze - 250g szt.

- Instalacja do odpalania papierosów - 350g

- dojazdówka + lewarek od STI 03 - 15.75kg

 

Przerobki w klasyku na 6mt z sti my03-04.

- wal napedowy gt 10,5kg; sti 9kg

- skrzynia 5mt sti ra ze szpera helicalna i mocnym wisco 54,5kg; sti 85,5kg

- kolo zam gt 8,5kg; sti 6,5kg

- dyfer r160 z plytka ver 4 23kg; sti 26,5kg

- poloski gt tyle kompletne 11,5kg; wzmocnione (przeguby wewnetrzne sti my07) na 450-500nm 13kg

 

 

 

GT

- MY00- seria na ciężkich 17", wersja full szwajcar(szyber, klima, poduchy) pełny bak, brak dojazdowki. - 1295 kg.

 

-MY99-(klima, poduszka pasażera, szyber, abs, dojazdówka, instalacja pod hak-25kg) 1/4 baku, mechanik ~80kg - 1345kg

 

-klasyk bez poduszek, abs'u, otw. dachu, klimatyzacji, z pelnym srodkiem, z kompletnym silnikiem i napedem sti,

duperelami zawieszenia, nieco wiekszymi brembo pod 16", z prawie pelnym bakiem - 1280kg.

 

COUPE

- z klimą i pełnym wyposażeniem oraz full bakiem na 17 - 1221 kg

 

GL

- z kierownikiem (85kg) i pustym bakiem, w bagażniku termosik z herbatką, plecak kanapek, torba ubrań, gumofilce, dojazdówka, parę kilo różnych kluczy, pod fotelami kubki po kawie, papierki po hamburgerach, kebabach chyba z 3 tygodni, na dywanikach po kilogramie błota , hak - 1240kg

 

- 2.0 automat, abs szyber, 2xair bag wygłuszone drzwi.hak LPG zatankowany w 50% i PB w 40% bez nikogo na pokładzie i bez koła zapasowego fele 16 - 1260kg

 

TURBODZIADEK

- w połowie zalany, z abs, klimą, szybrem... ale tylko połową gratów w środku ważył ~1350kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie ważyłem bitumów odbijanych z podłogi, nadkoli, przedniej i tylnej grodzi, ale jest tego dobre wiadro, kilkanaście kilo do dwudziestu kilku na bank.

Szyby drzwiowe mają normalnie grubość 5mm, a w jednym mam chyba od RA 4mm grubości....to też daje różnicę w wadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam i mnie jedno zastanawia.... mam Nardi Torino i waży 1330kg (tak piszę w dowodzie) a seryjnie nie mam absu poduszek i klimatyzacji :)

 

Coś Ci sie pomyliło. Ja mam GT Nardi 555 i na tabliczce pod maską i w dowodzie jest 1230kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci sie pomyliło. Ja mam GT Nardi 555 i na tabliczce pod maską i w dowodzie jest 1230kg.
Też tak mam pod maską a w dowodzie jest więcej i jeszcze nie piszę GT tylko WRX :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracajcie uwagi na wpisy w dowodzie. Często są błędy.

 

Swego czasu ważyłem Żabę. 1370 kg :shock: Z tym, że sporo piachu było w dywanikach i błota na nadkolach :razz: Pomijając inne skarby w bagażniku :wink: .

Jak się autko poskłada po remoncie to podjadę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem się za wykręcanie środka (doszedłem już do przednich siedzeń :D ) i byłem w szoku jak zobaczyłem ile tam jest kg.... same śruby od tylnej kanapy,podkładki,nakrętki + jej oparcia i pasy to dobre z 25kg. 1240 ważył z połową baku, zobaczymy ile zostanie jak go rozbiorę całego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Update:

 

- tarcze hamulcowe Zimmerman 293 zwykłe ~ 16 kg

- tarcze hamulcowe Ferodo 266 zwykłe ~ 11 kg

(może ktoś chce się odchudzić jeżdżąc bez hamulców, brakuje wagi zacisków :mrgreen::D )

 

- kanapa +oparcie ~ 17kg

- dywaniki+wygłuszenia ~ 15kg

-Sprzęgło kompletne Exedy/Sachs OEM nowe ~ 7 kg.

(Co prawda nie zrzuci się wagi wyrzucając sprzęgło ale może można będzie porównać z jakimś nie-OEM-owym.)

- Elektryczne szyby - 3kg

- Centralny zamek - 1kg

- ABS - 8kg

- Klima - 17 kg

- Szyberdach - 13kg

- Wspomaganie - 7kg

- Poduszka kierowcy - 6kg

- Poduszka kierowcy i pasażera - 13kg

- Tylna klapa z zamkiem - 10kg

- Maska ~ 15kg

- Stabilizator 22mm - przód - 3.9 kg

- Stabilizator 22mm - tyl - 5 kg

- Chlapacze - 250g szt.

- Instalacja do odpalania papierosów - 350g

- dojazdówka + lewarek od STI 03 - 15.75kg

 

Przerobki w klasyku na 6mt z sti my03-04.

- wal napedowy gt 10,5kg; sti 9kg

- skrzynia 5mt sti ra ze szpera helicalna i mocnym wisco 54,5kg; sti 85,5kg

- kolo zam gt 8,5kg; sti 6,5kg

- dyfer r160 z plytka ver 4 23kg; sti 26,5kg

- poloski gt tyle kompletne 11,5kg; wzmocnione (przeguby wewnetrzne sti my07) na 450-500nm 13kg

 

 

 

GT

- MY00- seria na ciężkich 17", wersja full szwajcar(szyber, klima, poduchy) pełny bak, brak dojazdowki. - 1295 kg.

 

-MY99-(klima, poduszka pasażera, szyber, abs, dojazdówka, instalacja pod hak-25kg) 1/4 baku, mechanik ~80kg - 1345kg

 

-klasyk bez poduszek, abs'u, otw. dachu, klimatyzacji, z pelnym srodkiem, z kompletnym silnikiem i napedem sti,

duperelami zawieszenia, nieco wiekszymi brembo pod 16", z prawie pelnym bakiem - 1280kg.

 

COUPE

- z klimą i pełnym wyposażeniem oraz full bakiem na 17 - 1221 kg

 

GL

- z kierownikiem (85kg) i pustym bakiem, w bagażniku termosik z herbatką, plecak kanapek, torba ubrań, gumofilce, dojazdówka, parę kilo różnych kluczy, pod fotelami kubki po kawie, papierki po hamburgerach, kebabach chyba z 3 tygodni, na dywanikach po kilogramie błota , hak - 1240kg

 

- 2.0 automat, abs szyber, 2xair bag wygłuszone drzwi.hak LPG zatankowany w 50% i PB w 40% bez nikogo na pokładzie i bez koła zapasowego fele 16 - 1260kg

 

TURBODZIADEK

- w połowie zalany, z abs, klimą, szybrem... ale tylko połową gratów w środku ważył ~1350kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...