Jump to content

Chlupanie z tyłu w GT 99.

Szczęka
 Share

Recommended Posts

Koledzy, zastanawia mnie dziwny odgłos dochodzący z tyłu. Kojarzy mi się z chlupaniem i bulgotaniem cieczy, jakby coś ją mieszało. Odgłos pojawia się jedynie podczas jazdy, szczególnie wyraźny podczas wolnego toczenia się, gdyż inne hałasy go nie zagłuszają. Czy to może olej z dyferencjale tak chlupać? Innych niepokojących dźwięków typu "koło fortuny" nie stwierdziłem.

Drugi zastanawiający mnie odgłos pojawia się podczas hamowania silnikiem. Można to opisać melodyjnym brzęczeniem. Z większym natężeniem pojawia się jedynie w ściśle określonym paśmie obrotów silnika. Być może to tylko rezonans jakichś luźniejszych elementów i nie ma powodu do niepokoju, ale wolę podzielić się uwagą z innymi użytkownikami GTków.

:smile: na pewno żaden olej nie chlupocze...zapomnij....może chlupotać paliwo, albo woda we wnęce koła zapasowego :smile: czasem w tylnych lampach.... :!: :grin: ale nie olej....tego nie byłbyś w stanie usłyszeć....a jakies rezonatory po spodem, to raczej często spotykany objaw, sam wydech w sobie lub blachy osłonowe, które maja zwyczaj obgnić albo się odtelepać od wydechu i sobie podzwaniają, niegroźne ale wkurzające....rzadziej dzieje się coś w sprzęgle lub skrzyni, ale tu juz wymagana by była szybsza reakcja... :smile:

Paliwa w zbiorniku też nie będzie słychać . Może gdzieś piasek dostał się do zawieszenia i ociera ?

Ato brzęczenie , to tak jak napisał Elek . Może też być ocieranie tarcz o osłony hamulców .

Paliwa w zbiorniku też nie będzie słychać .

Z tym akurat bym polemizował - często przy niskich prędkościach (np. podczas manewrowania) słychać chlupanie paliwa w zbiorniku. Pod warunkiem, że auto nie jest zatankowane "pod korek" i jest w nim cicho. Miałem tak w kilku autach.

Dzięki za odpowiedzi.

Do pracy sprzęgła i skrzyni nie mam żadnych zastrzeżeń.

Intensywność chlupotania wyklucza możliwość zebrania się gdzieś wody. Skoro dyfer wykluczacie to mnie uspokoiło częściowo :-P. Dzisiaj i tak oddaje auto na mały remont zawieszenia, więc przy okazji może i ten problem się wyjaśni. Oleje też profilaktycznie wymienie.

Intensywność chlupotania wyklucza możliwość zebrania się gdzieś wody

czwartek w GLu miał mała wannę wody...w progach :)