Skocz do zawartości

Chlupanie z tyłu w GT 99.


Szczęka

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zastanawia mnie dziwny odgłos dochodzący z tyłu. Kojarzy mi się z chlupaniem i bulgotaniem cieczy, jakby coś ją mieszało. Odgłos pojawia się jedynie podczas jazdy, szczególnie wyraźny podczas wolnego toczenia się, gdyż inne hałasy go nie zagłuszają. Czy to może olej z dyferencjale tak chlupać? Innych niepokojących dźwięków typu "koło fortuny" nie stwierdziłem.

 

Drugi zastanawiający mnie odgłos pojawia się podczas hamowania silnikiem. Można to opisać melodyjnym brzęczeniem. Z większym natężeniem pojawia się jedynie w ściśle określonym paśmie obrotów silnika. Być może to tylko rezonans jakichś luźniejszych elementów i nie ma powodu do niepokoju, ale wolę podzielić się uwagą z innymi użytkownikami GTków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: na pewno żaden olej nie chlupocze...zapomnij....może chlupotać paliwo, albo woda we wnęce koła zapasowego :smile: czasem w tylnych lampach.... :!: :grin: ale nie olej....tego nie byłbyś w stanie usłyszeć....a jakies rezonatory po spodem, to raczej często spotykany objaw, sam wydech w sobie lub blachy osłonowe, które maja zwyczaj obgnić albo się odtelepać od wydechu i sobie podzwaniają, niegroźne ale wkurzające....rzadziej dzieje się coś w sprzęgle lub skrzyni, ale tu juz wymagana by była szybsza reakcja... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa w zbiorniku też nie będzie słychać .

 

Z tym akurat bym polemizował - często przy niskich prędkościach (np. podczas manewrowania) słychać chlupanie paliwa w zbiorniku. Pod warunkiem, że auto nie jest zatankowane "pod korek" i jest w nim cicho. Miałem tak w kilku autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Do pracy sprzęgła i skrzyni nie mam żadnych zastrzeżeń.

Intensywność chlupotania wyklucza możliwość zebrania się gdzieś wody. Skoro dyfer wykluczacie to mnie uspokoiło częściowo :-P. Dzisiaj i tak oddaje auto na mały remont zawieszenia, więc przy okazji może i ten problem się wyjaśni. Oleje też profilaktycznie wymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...