Jump to content

Naprawa "łożyska w skrzyni biegów"

okonskik69
 Share

Recommended Posts

Wiem , że to może być zbyt ogólne pytanie, ale i tak je zadam :

Rozważam zakup Forka MY98 i w moim głównym obiekcie zainteresowań "uszkodzone jest łożysko w skrzyni" (wg opisu właściciela). Objawia się to tym, że "skrzynia hałasuje". Zastanawiam się czy to częsta usterka (widziałem ze 2 egzemplarze z takim problemem na Alledrogo). Jestem w Holandii, oglądałbym jutro to autko, tylko nie wiem jakie byłyby orientacyjne koszty i trudność naprawy tej usterki. Może ktoś się z tym zetknął w swoim sprzęcie ? :roll:

Auto ma ponoć przebieg 130 tys.km ( taak wiem nierealne :), ale to chyba nic nie wnosi :wink: )

Wie ktoś coś ? (Pomuki się niecierpliwią :smile: )

Wątpię czy ci ktoś powie dokładnie ile to kosztować może, bo na odległość nigdy nie będzie pewności które to łożysko i czy aby na pewno tylko łożysko.

Najlepiej udać się z celem zakupu do ASO, wydać troszkę kasy, ale mieć pewność co nie bangla, a przy okazji sprawdzą blachy, silnik i inne rzeczy :)

Tego się spodziewałem, miałem tylko nadzieję że ktoś miał z takim "wyciem" do czynienia, i wie jakiego wysiłku wymaga naprawa. Wiadomo...skrzynia z jednego trybiku i jednego łożyska się nie składa ;/ Na holenderskie ASO ciężko zarobionych jurków nie będe wydawał :twisted:

no tak.. niestety wszystkie łożyska mają to do siebie, że jak umierają to wyją ;)

Niemniej jednak proponuję chociaż zadzwonić i zapytać ile kosztuje takie sprawdzenie, bo może być miły zaskok ;)

Wiem , że to może być zbyt ogólne pytanie, ale i tak je zadam :

Rozważam zakup Forka MY98 i w moim głównym obiekcie zainteresowań "uszkodzone jest łożysko w skrzyni" (wg opisu właściciela). Objawia się to tym, że "skrzynia hałasuje". Zastanawiam się czy to częsta usterka (widziałem ze 2 egzemplarze z takim problemem na Alledrogo). Jestem w Holandii, oglądałbym jutro to autko, tylko nie wiem jakie byłyby orientacyjne koszty i trudność naprawy tej usterki. Może ktoś się z tym zetknął w swoim sprzęcie ? :roll:

Auto ma ponoć przebieg 130 tys.km ( taak wiem nierealne :), ale to chyba nic nie wnosi :wink: )

Wie ktoś coś ? (Pomuki się niecierpliwią :smile: )

Najczęsciej w takich przypadkach jest łozysko na wałku zdawczym, generalnie to pikuś , łozysko OEM coś 400 zł , olej, godzina roboty i po sprawie , choć oczywiście cięzko jednoznacznie stwierdzić czy to akurat to łożysko, bo może być w samej skrzyni i wtedy trzeba skrzynie ściagać i rozpoławiac, ale jeśli zęby są całe , łożyska samej skrzyni są tanie i nie ma sie co przejmować

Pierwszy raz czytam , że w skrzyni umiera łożysko po takim przebiegu :evil: Coś z tym przebiegiem Ci pokręcili . Może drugi raz robi milion km ? :mrgreen:

Dzięki dzięki za uwagi, chyba jednak dzisiaj tą maszynke obejrze ...

Może jedno łożysko, może drugie, a może wisko?

No właśnie...jak ocenić stan wiskozy ? Ruszać powoli ze skręconymi kołami ?

Może drugi raz robi milion km ? :mrgreen:

To by był chyba rekord na miarę Outbacka skądśtam skądśtam :mrgreen:

carfit , dzięki za pomocne info, może się ta historia skończy na wypadzie do NS :wink:

Panowie w ASO jeśli są rozgarnięci to wiedzą do czego może posłużyć stetoskop

Słusznie, ponoć ktoś już facetowi tą naprawę wycenił, na...925 E :evil: Oczywiście w PL wyszłoby taniej, pytanie o ile. I jak to auto zniosłoby 1700 km drogi. Pewnie odpowiedź jest oczywista - uda są dwa : albo się uda albo się nie uda :twisted:

...
Może jedno łożysko, może drugie, a może wisko?

No właśnie...jak ocenić stan wiskozy ? Ruszać powoli ze skręconymi kołami ?

...

Tak, albo 1-R, też powoli na skręconych... jak zacznie walić to sprawa jest jasna.

Łożyska raczej słychać od razu, wiskozę bardziej z miarę rozgrzewania.

Koszt naprawy /wymiany jest chyba większy niż w przypadku ingerencji w skrzynie... :roll:
Wiskoza pewnie z 2500 plus robota . Łożysko pewnie taniej wyjdzie , ale ile łożysk do wymiany , to okaże się po rozebraniu i może wyjść drożej za łożyska .

Auć... :evil: Cóż, jadę w teren, pewnie wrócę z jakimś łupem... :wink:

I okaże się czy stwierdzenie "nie miała baba kłopotu...kupiła sobie Forka" będzie uzasadnione :smile:

[ Dodano: Czw Paź 29, 2009 10:57 pm ]

No i...kupiłem paździerza :twisted: A co dalej - zobaczymy :smile: