Skocz do zawartości

KJS Niepodległość 2009 Lotnisko w Nowym Mieście nad Pilica


Konrados

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi tłumikami , to nie przesadzajcie . Na terenie tej byłej jednostki jest osiedle mieszkaniowe i mieszkańcom nie musi się podobać . Młodzi ludzie kupowali mieszkania po kilkanaście tysięcy i teraz jest dużo małych dzieci . Hałas może spowodować , że to będzie ostatnia taka impreza . Z powodu bliskości z osiedlem , ten teren stracił na znaczeniu dla wojska w pierwszej kolejności . Jak ktoś wybiera się forkiem , to jest sporo dzikiego terenu do zabawy w dolinie Pilicy i lasach . Okolica piękna - zwłaszcza latem . Uprzedzam , że w okolicy brak restauracji - jedna na wjeżdzie od Grójca . Szpital o rzut beretem - jakby co :mrgreen: Blacharz bliziutko - jakby co :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tłumikami , to nie przesadzajcie . Na terenie tej byłej jednostki jest osiedle mieszkaniowe i mieszkańcom nie musi się podobać . Młodzi ludzie kupowali mieszkania po kilkanaście tysięcy i teraz jest dużo małych dzieci . Hałas może spowodować , że to będzie ostatnia taka impreza . Z powodu bliskości z osiedlem , ten teren stracił na znaczeniu dla wojska w pierwszej kolejności . Jak ktoś wybiera się forkiem , to jest sporo dzikiego terenu do zabawy w dolinie Pilicy i lasach . Okolica piękna - zwłaszcza latem . Uprzedzam , że w okolicy brak restauracji - jedna na wjeżdzie od Grójca . Szpital o rzut beretem - jakby co :mrgreen: Blacharz bliziutko - jakby co :mrgreen:

 

A to osiedle, jest na terenie lotniska? Bo ja tam nie zanotowałem żadnego osiedla na terenie, a dwa weekendy tam jeździłem i każdego ponad 120 km zrobiliśmy. Myślę, że wydechy aż takiego hałasu nie zrobią. Ale w sumie nie wiem gdzie jest to osiedle.

 

A wracając do restauracji to jest fajna kanjpa/ ośrodek http://www.dworeknadpilica.pl/

 

No jest jeszcze "restauracja" w której będzie rozdanie- Restauracja Leo... ale to zupełnie inna liga niż dworek na pilicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restauracja Leo.

O tym myślałem , bo to i BIEDRONKA i restauracja . Tam kiedyś było DAEWO . Ten zajazd nad Pilicą , to jest od niedawna i nie wiem czy czynny , ale może....Osiedle jest przy bramie i trochę w głębi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zajazd nad Pilicą , to jest od niedawna i nie wiem czy czynny , ale może....Osiedle jest przy bramie i trochę w głębi .

 

Działa, działa i jeszcze pachnie nowością... jadłem tam jakieś 3 tygodnie temu. Polecam :)

 

Osiedle przy bramie... hmm ale chyba nie na terenie Lotniska, tylko po drugiej stronie Tomaszowskiej?

No nic, bede tam jutro to się rozejrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mielismy na badaniu kontrolnym przygode z Sedzia ktory stwierdzil, ze gasnica jest za stara ( kupiona 14 miesiecy ) i on nie moze nic zobic, mielismy druga "wazna" gasnice wiec nic sie nie stalo. Po powrocie postanowilem sprawdzic o co chodzi z ta gasnica no i utknolem w martwym punkcie. Moim zdaniem wyglada to tak:

Zgodnie z regulaminem http://www.pzm.pl/userfiles/2009-pliki/ ... 010409.pdf ZAŁĄCZNIK nr 2, samochod powinien miec przynajmniej jedna gasnice najlepiej zamontowana w zasiegu rak zalogi ( punkt 3 ). Wzorcowa Karta Badania Kontrolnego w pkt.5 wymienia tylko GASNICE ( bez dodatkowego opisu co do jej stanu ). Nie znalazlem nic wiecej na temat gasnicy, wynika wiec z tego, ze moze to byc dowolna gasnica. Napisalem do AK MAK ale dostalem odpowiedz w formie przypowiesci :

( Witam!

Według Regulaminu Ramowego KJS: Do startu w KJS dopuszczone są pojazdy zgodne z homologacją producenta Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, w zakresie dopuszczenia do ruchu posiadający ważną rejestrację. Tak samo na Karcie Badania Kontrolnego jest napisane: Światła Stop - czy to oznacza że mają być, czy mają się świecić?

Mam nadzieję że ta odpowidź wystarczy.

pozdrawiam

............ )

Moze ktos bardziej oblatany w tych przepisach powie mi gdzie dokladnie jest napisane, ze ta gasnica ma miec wazne "badania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, wczytywalem sie w to wczesniej i nie przypominam sobie, zeby tam bylo cos o badaniach. Co ciekawsze, w kodeksie ruchu drogowego (czy jak to zwa) jest zapisane ze samochod musi miec sprawna gasnice. I zadnej definicji sprawnosci! Nigdzie nie napisali, ze nie starsza niz rok od produkcji albo zakupu, badz tez ze musi miec aktualna nalepke od strazaka itp. Te legalizacje ktorych wymaga policja to jest swobodna interpretacja przepisow.

 

Tyle ze dochodzenie swego u dziadka z PZMotu to mniej wiecej tak jak wymaganie dopelnienia warunkow umowy od przewodnika wycieczki gdzies w Azji czy Afryce :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiedle przy bramie... hmm ale chyba nie na terenie Lotniska, tylko po drugiej stronie Tomaszowskiej?

No nic, bede tam jutro to się rozejrzę

Byłem dzisiaj , miejsce b. dobre , dla mnie lepsze niz Ulez bo sa drogi dojazdowe-prawie os-owe :roll: , żadnego osiedla nie widzialem chyba , ze pod ziemią :wink: wiec sie nie rozgladaj....

AK

ps.bylismy z Kuba M..... i któras Cyna moze tam bedzie....(zimowa :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju . Nie wiedziałem w którym miejscu będzie jazda . Jak Pan jechał do bramy , to trochę wcześniej jest osiedle i te bloki też są na terenie jednostki . To jest na wysokości szpitala . Czasami mieszkańcy narzekali jak lataliśmy na motolotniach . Miasto stara się o lotnisko CARGO w tym miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...