Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

moze ktos wie jak nazwac ''rurke'' w poniższym temacie,  żeby zamówić w ASO. Bo z kierownikiem w ASO nie bardzo moge sie dogadac o co mi chodzi. Cieknie mi ustrojstwo i subaryne mi uziemilo.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70930-wrx-03r-cieknacy-plyn-chlodniczy-pod-przepustnica/

Za jakiekolwiek info dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że tych rurek jest w diabły, ja jadę do serwisu, przeglądam schematy instalacji i wybieram cześć, którą potrzebuję. Najlepiej zabrać ją ze sobą. Niestety nie wszystkie rurki zostału ochrzczone przez "rodziców" stąd i ta pewnie też nie będzie miała nazwy - nadano tylko numerek tak, jak to robili nasi zachodni sąsiedzi w pewnych obozach. Domyślam się, że jest to rurka grzania przepustnicy. Jeśli tak to możesz zrobić jak u mnie zrobiono: zdemontować i zaślepić ale zapewnić obieg płynu przez tą cześć instalacji. Jeśli to nie od tego to możemy tą rurkę nazwać wstrętną, małą, cieknącą suką, która wymaga pieszczot u mechanika.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że tych rurek jest w diabły, ja jadę do serwisu, przeglądam schematy instalacji i wybieram cześć, którą potrzebuję. Najlepiej zabrać ją ze sobą. Niestety nie wszystkie rurki zostału ochrzczone przez "rodziców" stąd i ta pewnie też nie będzie miała nazwy - nadano tylko numerek tak, jak to robili nasi zachodni sąsiedzi w pewnych obozach. Domyślam się, że jest to rurka grzania przepustnicy. Jeśli tak to możesz zrobić jak u mnie zrobiono: zdemontować i zaślepić ale zapewnić obieg płynu przez tą cześć instalacji. Jeśli to nie od tego to możemy tą rurkę nazwać wstrętną, małą, cieknącą suką, która wymaga pieszczot u mechanika.

Chyba faktycznie zrobie  tak jak napisales   zdemontuje ustrojstwo i pojade do ASO  zamówić nowa jak znam zycie raczej nie bedzie ustrojstwa na miejscu i trzeba bedzie poczekac, ale coz siła wyzsza. Szkoda ze nie moge dogadac sie z kierownikiem w ASO bo bym tylko zamowil i pojechał odebrac , a tak 2 razy przez caly PN bede musial sie przepychac. Izotom dziekuje za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryka dziekuje za podpowiedz zadzwonilem do ASO i mily pan kierownik powiedzial ze smialo moge wyslac na meila zdjecie sprawdzi i odpowie na kiedy bedzie i jakie koszta.

Dziekuje i Pozdrawiam.

P.S

Czy w najbliższym czasie bedzie jakis spot  w PN lub okolicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczku to ci się udało.... z tą suką  :P  Robimy jakiś peleton do Wisły?

Ofkors. 9.15 wyjeżdżamy z Podolan czyli około 9.45 stacja Shell na Katowickiej.

Gryka dziekuje za podpowiedz zadzwonilem do ASO i mily pan kierownik powiedzial ze smialo moge wyslac na meila zdjecie sprawdzi i odpowie na kiedy bedzie i jakie koszta.

Dziekuje i Pozdrawiam.

P.S

Czy w najbliższym czasie bedzie jakis spot  w PN lub okolicy ??

Do foto dodaj nr VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izotom mam pytanie czy jak zaślepiłeś ten otwor grzania przepustnicy to cos sie dzieje?? Ma na cos to wpływ oprócz tego ze nie ogrzewa przepustnicy? Dogadałem sie w koncu z kierownikiem z ASO o jaka rurke chodzi i okazało sie , ze jest to rurka co wchodzi w kolektor wodny , ale nie występuje ona jako osobna cześć dlatego nie miala oznaczenia i jest dostepna tylko z kolektorem wodnym koszt nowego 1200zl. Wiec chyba zrobie tak jak pisałeś i zaślepię ten otwór . Jak kiedyś bede wymieniał uszczelki pod kapami to wymienię ten kolektor. Na  aledrogo widzialem takie po 70zl jedynie z ASO zamówię kpl nowych uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być lekkie zaburzenia zwłaszcza na biegu jałowym i na zimnym silniku. Ja sprawę uzgodniłem z Piotrem z Kocara i zrobił mi to dobrze. Ale na czas letni nie powinno sprawiać to większego problemu. Jednak przed okresem zimowym coś z tym koniecznie zrób: albo nowe albo wywal całkiem. Fajnie też jest wywalić takie śmieszne klapki, chyba VGT, przy głowicach na kolektorach ssących. Silniczki, które je napędzają wcześniej czy później szlak trafia i znowu nie kupisz jednego tylko dwa i kosztują sporo. Piotr mi zdemontował za jednym zamachem z tymi rurkami. Nie pytaj o szczegóły, lepiej podjedź do ... i sam się dowiedz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie-ASO Poznan- orientujecie sie jak wygladaja z cenami? Szukam magikow ktorzy zaloza mi down pipe i zrobia remap. Dodatkowo chcialabym sie dowiedziec jak moge w mojej imprezie zapobiec UPG. Najchetniej pojechalabym do Carfit ale daleko :)

 

Chyba ze polecacie inne warszaty w okolicy?

 

Zmieniajac temat jedzie ktos z was na JapFest we Wroclawiu? 26-27 lipiec. Moja subaryna sie dostala B) i prawdopodobnie wyjezdzam w piatek wieczorem 25lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...