Skocz do zawartości

Jakich zimówek używają Forumowicze w Tribekach?


wlyszkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Napiszcie, które zimówki jak się spisują w Waszych Tribecach? Proponuję specjalny test dla Tribek bo to auta innych gabarytów/masy niż pozostałe Subaru - takie kategorie i standardowo oceny od 1 do 5 (5 najlepsze):

 

1. sucha nawierzchnia

2. mokra nawierzchnia

3. śnieg

4. lód

5. poziom hałasu

6. szybkosć zużycia (ścieralność)

7. zmiana spalania względem letnich (duży wzrost - najgorsze)

8. atrakcyjny wygląd

9. cena (okazyjnie tanio - 5 :lol: )

 

Podsumowanie: komentarz + czy kupicie kolejne takie same na zimę - rekomendacja dla innych Forumowiczów. Z góry dzięki w imieniu wszystkich którym się to przyda - m.in. własnym :grin:

 

Dodatkowo o zimówkach w Subaru można poczytać w tym wątku:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=107486

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Od ok 2 m-cy mam założone Pirelli Scorpion ICE & SNOW 255/55/18, sprawdziłem już chyba w każdych warunkach więc podzielę się opinią:

 

1. sucha nawierzchnia - 5 żadnych problemów, prowadzenie idealne *

2. mokra nawierzchnia - 5 żadnych problemów, prowadzenie idealne *

3. śnieg - 5 żadnych problemów

4. lód - 5 na tyle ile możliwa jest jazda po lodzie

5. poziom hałasu - 4 odrobinę głośniejsze od wielosezonowych OEMów GY

6. szybkosć zużycia (ścieralność) - tego nie wiem, na razie nie zauważyłem zużycia

7. zmiana spalania względem letnich (duży wzrost - najgorsze) - 5 - nie odczuwam zmiany spalania, chociaż dokładnie nie mierzyłem na odcinku testowym

8. atrakcyjny wygląd - 3 - zwykły wygląd, beż żadnych atrakcji

9. cena (okazyjnie tanio - 5 ) - 4 - dobry stosunek ceny do jakości wg mnie.

 

* - mała gwiazdka: jako opona asymetryczna trudniej prowadzi się w koleinach (ściąga na boki - raz w lewo, raz w prawo kiedy dotyka ścianek kolein), przy krótkim odcinku kolein nie zmienia to wg mnie ogólnej bardzo dobrej oceny opony ale jeśli miałbym przejechać 300km trzymając kurczowo kierownicę oburącz to może zmienię zdanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam

 

A czy ktoś próbował na zimę założyć felgę 17 i większy profil opony? Czy to ma w ogóle sens? Kiepskie drogi, dziury, etc.

235/65/17 :idea: :?: nie wiem czy nie za duże balony będą... no i felgi z odpowiednim ET :idea: bo OEM ma ET55 i nic dobrać nie idzie z 18" przynajmniej...

 

Jeszcze na alu OEM można chyba 235/60/18 założyć.. ale nie wiem czy odczujesz poprawę.

 

Można już gratulować zakupu Tribeki :idea: :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy ktoś próbował na zimę założyć felgę 17 i większy profil opony? Czy to ma w ogóle sens? Kiepskie drogi, dziury, etc.

Moje doswiadczenia z jezdzenia po gorach passatem:

Snieg doskonale wyrownuje dziury w drodze (odcinek zieleniec-lasowka-bystrzyca klodzka zima jest idealnie gladki i lekko podlodowacialy a latem droga zamienia sie w alfabet braille'a), wiec sprawa profilu opony jest drugorzedna. Latem mam 195/65/15 a zima 195/55/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zamontować taki rozmiar? Będzie pasował na standardową felgę?

 

235/60/18

sprawdź tu aby mieć pewność ale powinno być OK

http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

 

z tego też wynika, że powinno być OK a właściwie nawet lepiej - może chyba tylko spaść ochrona przed rysami przy krawężnikach.. :idea:

http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/ ... 32,15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

skoro powstal watek o oponach letnich, to wypada odswiezyc watek i o zimowkach :D

 

kilka tygodni temu zalozylem zimowki - Nokian WR G2 SUV235/65-R17 108V XL

przynajmniej na razie wrazenia dosc pozytywne: oponki dosc ciche, w obecnych warunkach spisuja sie bez zastrzezen 9z rana lekki minus zazwyczaj)

 

p.s. czekam na snieg :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam skromne doświadczenia, ale założyłem w październiku nowe Micheliny Latitiude Alpine i na razie jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak będzie na śniegu. No i kupiłem je jeszcze w wakacje, więc cena super - teraz byłoby ciężko cokolwiek za to kupić. Generalnie dobre prowadzenie na suchym i mokrym, powyżej 10C robi się słabo, no ale to letnie temperatury dla tej opony. Dobre trzymanie na boki. Poza tym dosyć ciche, LS2 były głośniejsze...

 

PS. Żeby już spadł ten śnieg :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja używam. Jest OK, jedynie w zakrętach trzeba uważać, bo rant nie jest "zimowy" i jest tendencja do uciekania. Jak jeździsz po mieście to ok. Ja w górach i daję radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
(...) kilka tygodni temu zalozylem zimowki - Nokian WR G2 SUV235/65-R17 108V XL

przynajmniej na razie wrazenia dosc pozytywne: oponki dosc ciche, w obecnych warunkach spisuja sie bez zastrzezen 9z rana lekki minus zazwyczaj)

 

p.s. czekam na snieg :mrgreen:

no coz, u nas w sobote sypnelo, pojezdzilem troche po bialym i musze stwierdzic, ze generalnie Nokiany spisuja sie ok (ruszanie, hamowanie, trzymanie sie drogi w zakretach - bez zastrzezen)

 

to moja pierwsza zima z Beka i jazda po sliskim to jednak zupelnie inna bajka niz jazda Impreza czy Forkiem... "nadwaga" i szerokosc opon daja o sobie znac - manewr wyprzedzania, tj. wyjazd na cudzy i powrot na swoj pas, kiedy trzeba "rozbijac" bryje mokrego sniegu, nie jest zbyt komfortowy (a przy szerszych oponach o seryjnym rozmiarze, tj. 255/55-R18, mysle, ze byloby jeszcze gorzej :roll: )

 

-- 23 sty 2012, o 11:17 --

 

maly update: w ten weekend pojezdzilem sporo po bialym (i mokro-bialym), i Nokiany spisuja sie ok, jestem kontent 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...