Jump to content

Czym Sat Assist różni się od ISR drugiej generacji?


Flipper
 Share

Recommended Posts

Jest nam niezmiernie miło, że inne Firmy motoryzacyjne doceniają nasze starania o podwyższenie bezpieczeństwa na drogach i idą w nasze ślady. Volkswagen wprowadził do oferty jako wyposażenie opcjonalne system Sat Assist. Ten satelitarny system ratownictwa służy do informowania służb ratunkowych o wypadku oraz zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą.

 

Sat Assist w oparciu o odczyty specjalnych czujników, reagujących na nienaturalne zmiany położenia, powiadamia automatycznie centrum monitorujące o możliwym wypadku. Tam w oparciu o namiary odbiornika GPS, oraz mapy cyfrowe następuje lokalizacja pojazdu. Kolejnym krokiem jest poinformowanie służb ratunkowych oraz kontakt głosowy z kierowcą pojazdu celem uzyskania dodatkowych informacji.

 

W sytuacji, gdy kierowca samochodu wyposażonego w ten system jest świadkiem wypadku, może również przyśpieszyć przybycie służb ratunkowych. Służy temu funkcja wywołania głosowego operatora w centrum monitorującym. Ta funkcja może być też wykorzystana do wezwania pomocy drogowej, czy też pomocy w przypadku zasłabnięcia jednej z osób podróżujących samochodem.

 

Zmiana położenia samochodu bez kluczyka w stacyjce inicjuje sygnał do operatora, który po konsultacji z właścicielem pojazdu powiadamia policję. Ta ma ułatwioną sytuację, gdyż wraz z informacją o kradzieży samochodu otrzymuje też od razu jego lokalizację.

 

Jak widać system ten praktycznie realizuje te same funkcje, co druga generacja systemu ISR. Jedyna różnica między nimi to ta, iż ISR wraz z rocznym abonamentem każdy nabywca Subaru otrzymuje standardowo bez żadnej dopłaty, natomiast Sat Assist oferowany jest, jako opcja i wymaga dopłaty 1220,- złotych.

 

Jest nam bardzo miło, że inne firmy podążają tym samym tropem, co Subaru. Może dzięki temu uda nam się zmniejszyć ilość ofiar wypadków w naszym kraju. Wszak nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważnym jest skrócenie czasu przyjazdu służb ratowniczych na miejsce wypadku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...