Skocz do zawartości

jakie opony do OBK 2,5 XT...bo już sie pogubilem


adalien

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam dylemat mam juz jakiś czas outbacka i zmienialem kilka razy opony ( felgi ) teraz jeżdze na 215/55/17 . chciałem sobie kupić teraz pożadne zimówki takie jak zaleca producent ...i ...nie wiem jaki rozmiar bo na naklejce na aucie napisane jest 225/55/17??? ale do końca nie wiem czy to rozmiar zalecany do mojego auta chciałem kupić jakies 16" .

 

mam OBK 2,5 turbo z 2006 roku z USA może ktoś ma takie auto i pomoże w wyborze ??....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład:

 

215/60/16

205/65/16

225/55/16

 

w necie jest strona (chyba jakoś tak - www.opony.pl) z przelicznikami i zamiennikami opon, ważne, żeby średnica a tym samym obwód opony był taki sam lub zbliżony do tych oryginalnych, chodzi np. o wskazania licznika.

no i oczywiście kup 4 takie same opony (auto4x4)

 

im wyższy profil, tym bedziesz wygodniej podróżował w zimie....

:lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupowąc opony 4*4 czy lepiej dać sobie spokój i kupić pożądne "osobówki" ...jazda u mnie to 80% asfalt czasami wypad nad jezioro na bojer ale to zaledwie kilka kilometrów polną dobrą drogą ..teraz mam 225 4x4 i jeździ się na nich okropnie są głośne pływaj ....co prawda są to tylko jakies firestony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupowąc opony 4*4 czy lepiej dać sobie spokój i kupić pożądne "osobówki" ...jazda u mnie to 80% asfalt czasami wypad nad jezioro na bojer ale to zaledwie kilka kilometrów polną dobrą drogą ..teraz mam 225 4x4 i jeździ się na nich okropnie są głośne pływaj ....co prawda są to tylko jakies firestony

 

kup zwykłe zimówki, na co Ci opony do terenówki....napisałem 4x4, w znaczeniu, że masz auto z napędem na 4 koła i musisz mieć 4 takie same opony, sorki, ale nie każdy to wie... :grin: ja jestem zdania, że na zimę lepiej kupic węższe opony, do swojego forestera S Turbo kupiłem 205/70/15 z agresywnymi lamelkami, i wystarczy.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adalien, :arrow: http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2006.html

Tires : 225/55 R17 95V high performance all season

 

http://www.1010tires.com/tiresfilter.asp

2006 Subaru Outback

Change Vehicle

 

Stock Size:

225/55R17

 

http://www.tirerack.com/tires/SelectTir ... Base+Model

Original Equipment Size: 225/55-17

 

Tu masz jeszcze dla modelu 2008: http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=178277

Tyres front 215/55 R 17

rear 215/55 R 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Dunlop SP Winter Sport 3D 215/65R16 98 H

 

co powiecie o takich oponkach w takim profilu to tylko 1% wyższy profil dokłąnie 6mm

 

???

 

gicio, będzie Pan zadowolony.... :grin: a ten 1% to pestka....trochę pojeździsz i się wyrówna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie i po czym jeździsz w zimie....jak tylko miasto, odśnieżone, czysto itd, możesz podróżować na 17", ale jak czasami zboczysz do lasu, na powiatowe....drogi, jakiś offroadzik...radziłbym wyższy profil i mniejszą średnicę felgi....a jak znam nasze drogi wkoło Olsztyna i sam Olsztyn, i indolencję naszych służb oczyszczania miasta....16" albo i 15' :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do stanu asfaltu u mnie na mazurach ( bo uważam sie za mazura nie za warmiaka :-) ) to masz racje....na niskim profilu jak jeździłem w poprzednim aucie to minim 1 w miesiącu byłem w wulkanizacji...

 

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 2:23 pm ]

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 2:17 pm ]

i decyzja juz chyba podjęta kupuje Dunlop SP Winter Sport 3D 215/65R16 98 Hcena przestępna ( 471zł taniej nie znalazłem )...mam tylko nadzieje że dam rade na takim wysokim profilu jeżdzić bo raczej lubie twarda jazde no ale nie powinno być tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dylemat mam juz jakiś czas outbacka i zmienialem kilka razy opony ( felgi ) teraz jeżdze na 215/55/17 . chciałem sobie kupić teraz pożadne zimówki takie jak zaleca producent ...i ...nie wiem jaki rozmiar bo na naklejce na aucie napisane jest 225/55/17??? ale do końca nie wiem czy to rozmiar zalecany do mojego auta chciałem kupić jakies 16" .

 

mam OBK 2,5 turbo z 2006 roku z USA może ktoś ma takie auto i pomoże w wyborze ??....

 

W USA sa 225 u nas sa 215, ja mam podane (i homologowane) 215/60 R16 (takie mam zimowki) oraz 215/55 R17 (takie mam letnie). IMHO 225 sa za szerokie na nasze koleiny, ja z checia bym zapodal wezsze, gdyby nie ta homologacja :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... na USA w wersji 2.5 wolny ssak też jest chyba 215, 225 to domena XT i H6. Jakkolwiek nie ma co wydziwiać - nie ma wielkiej różnicy między jednymi a drugimi w koleinach, przypuszczam też, że zmiana profilu na wyższy będzie skutkowała mniejszą pewnością siebie w zakrętach;) Wg mnie ten fabryczny 225/55 to nader przyzwoity kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w MY2005 wg:

http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2005.html

byly tylko 225/60 R16 i 225/55 R17

 

w MY06 tez:

http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2006.html

w MY07 i MY08 tez jedynie 225 ...

W Legacy bylo inaczej ale mowilmy o OBK.

 

Odnosnie szerokosci to nie wiem jak jest na 225 bo nie jezdzilem, moj serwisant twierdzi, ze to za szerokie oponki na pl drogi (sam ma OBK US), ja uwazam ze nawet 215 to za duzo ...a jakas roznica byc musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz 225 i gdyby nie to że są strasznie głośne byłoby super są nawet stabilniejsze od 215

 

 

ponawiając moje pytanie......czy ktoś jeździł na prowilu 215/65/16??

 

wiem że na 60 to wszyscy jeździli ale chcąć założyć zaminnik amerykańskiego 225/55/17 najbliższa jest opona 215/65/16 to tylko 6mm różnicy w wysokości .....

 

różnica w cenie miedzy 225/55/17 a 215/65/16 jest ponad 150 zł na oponie więc jest o co walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz 225 i gdyby nie to że są strasznie głośne byłoby super są nawet stabilniejsze od 215

tzn w czym stabilniejsze ?

 

Ja kupilem samochod z oponami 215/65 R16, ja przeszedłem po sezonie na zalecane 215/60 R16 to auto zrobilo sie ciut twardsze (w koncu to 11mm roznicy wys profilu), wyrazniej bylo czuc te same dziury w drodze do pracy :mrgreen: .

Jak chcialem dokupic po uszkodzeniu jedna opone 215/65, to musialem szukac w kat. "dla dostawczych" :mrgreen:, bo tam najczesciej ten rozmiar goscil. Mysle, ze lepszymjbedzie rozmiar 215/60, szybciej sie kupi, auto bedzie nie za miekkie i zgodne z zaleceniami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zalecane są 225/55/17 więc najbliższa 16 to 215/65/16 i dlatego pytam sie o ten profil

jak założyłem letnie 215/60/16 to moim zdaniem 255/55/17 były o niebo lepsze ..koleiny czuć taksamo w obydwu oponach a przy szerszej w zakrętach jest znacznie lepiej

 

 

ale pytanie było o zimówki bo do tej pory zawsze jeździłem na profilu 60 i nie było źle ale chiałem kupić coś bliżej orginału ( czyli te na 65 są bliższe ) ..w dobrych oponach na 65 jest spory wybór ( tzn wszystkie czołowe firmy mają opone w tym rozmiarze ) ...i pytanie czy właśnie na 65 ktoś jeździła i czy różnica w " bujaniu " jest znaczna w porównaniu do opony io niższym profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...