Skocz do zawartości

Dojazdówka WRX na zacisk STI


wodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy dojazdówka z WRX da się załozyć na zacisk STI (chociażby tył, o przodzie nie marzę nawet).

 

Tak mnie ostatnio taka myśl dopadła czy jest w ogóle sens to wozić w bagazniku, czy trzba pomyśleć o innym rozwiązaniu.

 

Wiem, moge sam sprawdzić, ale może ktoś już to sprawdził ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo z tym zapasem sti, przecież jest inny rozstaw śrub chyba? Czy sie mylę:?: Ja też mam zmienione zaciski z przodu, wprawdzie nie brembo tylko 6 tł. tarox, ale dojazdówka też nie wejdzie, dlatego podglądnąłem ten temat, może wyrzucić ten zapas, hmm? W sumie byłoby lżej o pare kg :lol: Tylko co zamiast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, pomuka dostaniesz, jak mi taką znajdziesz ;-)

 

Ewentualnie dodatkowy komplet felg STI 5x100, to wrzucę na nie sliki, jedno koło do bagażnika i zapas jak znalazł :-)

 

SZWED, pierwsze roczniki STI new age EU miały 5x100 i to pięknie pasuje do WRX.

 

Wow, ilu zainteresowanych:

link do forum kupię/sprzedam

 

Może to trzeba zacząć produkować? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa - dobrze, że mam chociaż ubezpieczenie Fuuuuul asistance

 

Też tak myślałem - kurczę, obłożony jestem ze wszystkich stron...

 

A jak co do czego przyszło, to tutaj holujemy tylko do xxkm, tutaj ewentualnie za dopłatą itp. itd.

 

imgw napisał/a:

wlasnie sobie kupilem jakis siuwaks do pompowania przebitej opony -za jakies 21 plnow

 

 

No też się zastanawiam nad tą opcją.

 

No tak - działa przy uszkodzeniu typu gwoździk, kamyk itp. A co jak się przy^&*$(oli w kamol albo krawężnik i opona nie nadaje się do jazdy, felga krzywa itd.? Pełnowymiarowa zapasówka nigdy Cię nie zawiedzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! :smile: używałem kiedyś tego g...kupy zwanego Reifendoktor, czyli powietrze plus syfilis w puszce aerozolowej, niby do zalepiania dziur w oponach, niby takie coś zamiast koła zapasowego....małe dziury lepi, prawda, dziury po śrubie 8mm - nie....ale najciekawsze jest to, ze po zastosowaniu tego specyfiku można oponę wyrzucić na śmietnik, żaden wylkanizator jej już nie naprawi.... :sad: kupa i tyle....zastanawiam się czy te puszki dawane przez producentów do luksusowych samochodów zamiast koła zapasowego (nawet chyba do smarka :smile: ) są też takiej gównianej jakości jak te sprzedawane na stacjach i w sklepach moto.? :shock: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy te puszki dawane przez producentów do luksusowych samochodów zamiast koła zapasowego (nawet chyba do smarka :smile: ) są też takiej gównianej jakości jak te sprzedawane na stacjach i w sklepach moto.? :shock: :grin:

 

niestety tak :idea: w RS4 złapałem kapcia, tam rezerwy nie ma, jest kompresor i spray gówno warty, musiałem jeżdzic taxówka zeby znaeźć w woj. bielskim wulkanizatora zeby miał opone uzywke 255/35/R19, generalnie dramat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złapałem w niemczech śrubę 8mm w oponę...na stacji benzynowej....wylatała pewno jakiemuś rodakowi... :grin: usłyszałem tupanie i zatrzymałem się....patrzę, śruba....nie chciało mi się zmieniać koła, w tv widziałem jak to cudo z puszki działa....kupiłem, wyciagnąłem śrubę, wpsikałem to łajno do środka, wyleciało całe przez dziurę :smile: a opona się nie ruszyła....no i trzeba było zmienić kółko...następnego dnia u wulkanizatora dowiedziałem się, że nie da rady już nic zrobic z oponą, bo to coś zniszczyło zewnętrzną warstwę gumy wewnątrz (trochę nielogo...) tej opony i mogę ją wyrzucić....powinno być zakazane.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w sumie jak się podejdzie do tego globalnie, to wychodzi na no to, że fabryce się bardziej opłaca wrzucić taki zestaw naprawczy, niż koło, nawet dojazdowe. Z drugiej strony, z punktu widzenia użytkownika (nowego audi, bmw), to wydaje mi się, że i tak ich większość sama koła nie zmienia, tylko wzywa assistance.

 

Po chwili zastanowienia wyszło mi, że ja awaryjnie zmieniałem koło w WRX raz (przez 4 lata użytkownia auta), a rocznie robię około 25tys. (czyli wyszło 1 na 100tys przebiegu). Pamiętam do dziś - był to środek zimy, śniegu po pas, ja w cholernych włoskich pantoflach i garniturze - do tej pory pamiętam jak zmarzłem. A jeszcze wtedy dopiero zauważyłem, że w serwisie mi założyli nakrętki zabezpieczające 17, a inne śruby i klucz były 19tki (albo odwrotnie).

 

Jaki wnioski?

1. Włosi nie mają pojęcia o robieniu butów :-)

2. Jak jest zimno i jest kapeć - wsiąść do ciepłego środka i assistance.

3. Jak na assistance trzeba za długo czekać - jechać na feldze do domu/wulkanizatora i mieć wszystko w dupie.

 

Niemniej chciałbym mieć tą dojazdówkę, na wypadek scenariusza, że łapię kapcia, a jestem gdzieś, gdzie do cywilizacji daleko i na feldze się nie dojedzie.

 

Aha, znam przynajmniej jedno inne auto, gdzie w instrukcji jest napisane, że jak guma z przodu, to dojazdówka na tył, a tył na przód.

 

Kolejna refleksja - obyśmy tylko takie gumy łapali. Eh życie.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w RS4 nie ma dojazdówki BMW tez to wprowadza u mnie nie ma koła zapasowego jest spray i uwazaja,ze skoro daja run flaty w kazdym aucie to sie dojedzie do serwisu...na szczescie odpukac nie musialam tego stosowac w zadnym aucie...

 

Nikt tylko nie wspomina że na Run Flacie do serwisu dojedziesz ale jak to jest dłuższy odcinek to ta opona jest do wyrzucenia bo się ring zdeformuje :(

 

Jedyny plus Run Flatów to to ze można torowiska na profilu 45 przelatywać bez zwalniania :P

No i to ze jak ci guma przednia strzeli przy 2 zł na liczniku to rolki nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...