Skocz do zawartości

Jaki podnośnik (typu żaba) ?


Ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajta ludki, chce kupic podnosnik tak do 2ton, coby i do Solberga i SUVka zonki pasil.

Ogladalem BigRed - fajne, porzadnie wykonane, ale cholernie drogie w porownaniu z innymi np. Yato albo Bass.

Ma ktos jakies doswiadczenie w temacie ? Jaki i gdzie ? Warto wydac te pincet pln na BigRed czy te tansze tez beda OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 3 lata temu (albo i wiecej) zabe w tesco za 55zl w promocji. Spisuje sie dobrze a uzywam go czesto. Podniosla tez centralnie przod/tyl imprezy. Ogolnie sa ok, ale zdaza sie ze padnie silownik. Mosisz zwrocic uwage na maksymalna wysokosc jaka podnosza, bo moze duzego SUWa nie podniesc wystarczajaco wysoko. Ja swoj musialem "obnizyc" bo przy obnizonym zawieszeniu w felicii nie chcial wejsc. Do tego trzaba jakas gumowa podkladke podlozyc zeby nie podrapas auta. Drozsze maja juz taka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie terz to już wszystko jedno jaka marka, jak 99% jest robione w chińskiej respublice ludowej.... :grin: jeżeli nie podnosisz auta codziennie, możesz kupic jak radził Harvi, byle co, i tak będzie działało. Tylko nie wyrzucaj paragonu....bo często nie bangla nawet pierwszy raz... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajta ludki, chce kupic podnosnik tak do 2ton, coby i do Solberga i SUVka zonki pasil.

A dlaczego zaba a nie butelkowy? Pytam, bo ja jestem bliski kupna butelkowego. Wdzialem nawet taki wczoraj, 3t i wysokosc 19-37cm

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajta ludki, chce kupic podnosnik tak do 2ton, coby i do Solberga i SUVka zonki pasil.

Ogladalem BigRed - fajne, porzadnie wykonane, ale cholernie drogie w porownaniu z innymi np. Yato albo Bass.

 

Ja mam Yato i jak się podniesie auto to powoli opada i chyba nasila się to bo teraz to już po 1h jest nadole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zaba a nie butelkowy

1. Butelkowy ma najczęściej mniejszą końcówkę, więc i nacisk rozkłada się na mniejszą powierzchnię.

2. Najczęściej jest wyższy niż żaba i ciężej go podłożyć, zwłaszcza, jak masz obniżony zawias, albo jak złapiesz panę...

3. Żaba przesuwa się, kiedy dzwigasz auto, butelkowy może się przechylić/przewrocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem coś takiego. Zaleta - można wsunąć się bez strachu pod samochód. Jakby ktoś z Warszawy i okolic chciał pożyczyć - nie ma problemu (jakby ktoś np. ze Szczecina też chciał po to wpaść to też nie ma problemu). Na znanym serwisie aukcyjnym zapłaciłem 80 zł za sztukę. Wystarczy wpisać podjazd lub najazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ~pisał Kazio, przed kupnem sprawdź koniecznie wysokość samochodu.

Przednie kółka są dosyć istotne, bo im szerzej rozstawione i większe/szersze tym łatwiej ustawić żabę na średnio równej nawierzchni (kostka granitowa) czy niekoniecznie twardej jak beton/asfalt (utwardzona droga gruntowa, trawa :wink: ). No i muszą być odpowiednio mocne, ale jak producent pisze, że do 2t, to chyba wie co robi? :roll:

Mnie w moim wkurza rączka. Jest za krótka i kiepsko wyprofilowana. Obniżony samochód z dużymi zwisami jest ciężko podnieść, ponieważ masz bardzo mały prześwit, a co za tym idzie krótki skok lewarka.

 

Crem, a jak na tym zmienisz koło, a najlepiej od razu dwa? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi a wiesz zajade do tych w Norauto i zerkne co oni tam maja.

 

kazio jakos nie wierze w te rzeczy za 50PLN, jak cos ma byc porzadne to musi kosztowac i juz :mrgreen:

 

emotorsport BigRed jest z USA :twisted: a Bass to polska firma, wiec niekoniecznie, zastanawia mnie ta roznica w cenie, BigRed jest dwukrotnie drozszy

 

Znalazlem cosik w miare w walizce razem z dwoma kobylkami - tez obejrze z bliska.

 

Poza tym lukass jeszcze nie zglupiałem :mrgreen: lubie sie czasami pobrudzic, ale w rekawiczkach i krótko :mrgreen::mrgreen:

Zabka do moich domowych zastosowan i okazyjnych upalanek bedzie idealna, po prostu nie chce miec z nia za duzo problemow, wiec np dluga raczka jest wazna, co mi podpowiedzial w Ulezy kolega z tej szalonej srebrnej Hondy TypeR :mrgreen:

A kobylki tez sie przydadza, zeby czasami sobie polezec i na wydech popatrzec :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cosik w miare w walizce razem z dwoma kobylkami - tez obejrze z bliska

Swego czasu będąc w Anglii zanabyłem sobie zestaw RAC, składający się z podnośnika (żaba), kobyłek (szt 2) i rozkładanych klinków pod kółka (również szt 2), przeceniony na 12 albo 15 funtów. Cały ten zestaw do dziś świetnie mi się sprawuje, a pracy ma na pewno więcej niż u przeciętnego kierownika... W końcu 5 pojazdów do czegoś zobowiązuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazio jakos nie wierze w te rzeczy za 50PLN, jak cos ma byc porzadne to musi kosztowac i juz

To dobry klient z Ciebie :twisted:

Te podnosniki sa ok jak chcesz zmenic kilka razy do roku kola... Mi i kolegom dobrze sie spisuja. Co do 2 ton to ja bym tak serio tego nie bral, podniosa samochod ktory wazy 2tony, czyli podniosa max 1 tone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Żaba przesuwa się, kiedy dzwigasz auto, butelkowy może się przechylić/przewrocić.

A czy jest rozsadne / dozwolone korzystanie z zaby ustawionej nie-do-konca-prostopadle do osi samochodu? Pytam, bo mam nieduzo miejsca w garazu i najlepiej byloby podjechac zaba pod katem innym niz 90st.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazio jakos nie wierze w te rzeczy za 50PLN, jak cos ma byc porzadne to musi kosztowac i juz

To dobry klient z Ciebie :twisted:

Te podnosniki sa ok jak chcesz zmenic kilka razy do roku kola... Mi i kolegom dobrze sie spisuja. Co do 2 ton to ja bym tak serio tego nie bral, podniosa samochod ktory wazy 2tony, czyli podniosa max 1 tone :)

 

Hola Mości Panowie... :lol:

 

jak auto waży 1600kg, a podnosisz jedno koło, to pozostałe 3 przejmują +/- 3/4 ciężaru, a podnosisz 1/4 czyli 400kg (tak około) czyli lewarek z rodziny żabowatych o udźwigu 1T też wystarczy.... :lol: a co dopiero 2T.... :lol: gorzej jak na równym i twardym zmieniasz dwa koła naraz, są dwie techniki:

1. z boku, pod podłużnicę, ok 30-40cm od poczatku progu, unosi się cała strona, uwaga - nie podstwiać pod próg... :lol:

 

2.tył-przód, raz pod dyfer, raz pod takie wzmocnienie przedniej belki, przykręcane do niej na 4 śruby... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z boku, pod podłużnicę, ok 30-40cm od poczatku progu, unosi się cała strona, uwaga - nie podstwiać pod próg...

 

2.tył-przód, raz pod dyfer, raz pod takie wzmocnienie przedniej belki, przykręcane do niej na 4 śruby...

 

Chodzilo mi wlasnie o takie podnoszenie piszczac max 1T... liczac ze przod jest ciezszy niz tyl.

Podnoszac po jednym kole tez podnosimy wiecej niz 1/4 ciezaru...

Krzysiek N. ostatnio posnosil swojego legacy tak ze prawie stal na jednym kole :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podnoszenia po jednym kole wystarczy w zupełności mała żabka, czyli kijanka... :smile: taka za 50-100 zyli, a do podnoszenia pod most czy przód, radziłbym już taką średnią, w handlu najtańsze kosztują 300-400pln, mają udźwig 2-2,5-3T, tak wystarczy na długo, z tym, że jest ze trzy razy cięższa i dwa razy wieksza niż ta najmniejsza 1T, i trochę niewygodna do wożenia na np. jakąś pojeźdżawę.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...