Jump to content

Zawieszenie


gentile

Recommended Posts

Pytanie brzmi, czy ten typ tak ma czy też jest to anomalia w stosunku do zachowania standardowego. A charakterystyka zawieszenia w moim foresterze 2.0 2005r. jest twarda jak łoże fakira. O ile na idealnej nawierzchni nie ma problemu o tyle poprzeczne nierówności, nierówne łączenia powierzchni asfaltu skutkują twardymi puknięciami rezonującymi dość upierdliwie na desce rozdzielczej, tłuczenie -brzęczenie. Objawy eskalują sie na bruku którego pokonywanie to istna golgota, efekt twardego tłuczenia rezonującego w całej kabinie jest delikatnie mówiąc ...zaskakujący jak na tę klasę auta. Mam porównanie do civica 4d który co prawda dramatycznie buja ale nierówności wybiera w sposób znacznie mniej dotkliwy dal uszu i..pozostałych elementów percepcji .

Wiem ze temat się pojawiał i diagnoza to gumki stabilizatora w zawieszeniu. Auto ma 66 tys przebiegu, czy faktycznie ten element-zużycie może być odpowiedzialny za powyższe objawy?

Początkowo podejrzewałem zbyt wysokie ciśnienie w oponach, jednak po sprawdzeniu okazało sie nominalne, 1.9 tył, 2.0 przód. Opony są zjechane na brzegach, środek jeszcze ma dużo "mięcha". Byłbym wdzieczny za sugestię co do genezy zjawiska.

Pozdrawiam

Oczywiście auto dopiero co nabyte, jeżdzę od 2 tygodni

Link to comment
Share on other sites

zapraszam również do siebie

 

w razie co więcej na pw

 

ja też mam różne pukania ale to jest zależne od temp zewnętrznej. W lato jest najciszej :D

 

nie pukało tylko na początku, i w testowym forku :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...