Skocz do zawartości

Pytanie z dziedziny tych filozoficznych ;)


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Które z aut konkurencji ma najbardziej Waszym zdaniem zbliżoną charakterystykę do Forestera MY06 ??

Chodzi mi o zawiesznie/prowadzenie/napęd 4x4. By nie była to typowa terenówka ale na wjazd w teren powalała, a równocześnie dawała frajdę z połykania asfaltowych zakrętów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z aut konkurencji ma najbardziej Waszym zdaniem zbliżoną charakterystykę do Forestera MY06 ??

ŻADEN :mrgreen:

Chodzi mi o zawiesznie/prowadzenie/napęd 4x4. By nie była to typowa terenówka ale na wjazd w teren powalała, a równocześnie dawała frajdę z połykania asfaltowych zakrętów :)

Gdy szukałem dla siebie odpowiedniego auta, mając dość konkretne kryteria, w efekcie na placu boju pozostał Forester i... Allroad. Ponieważ audi to zupełnie nie moja bajka, a forek jak najbardziej, pozostało tylko jedno - MIEĆ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z aut konkurencji ma najbardziej Waszym zdaniem zbliżoną charakterystykę do Forestera MY06 ??

Chodzi mi o zawiesznie/prowadzenie/napęd 4x4. By nie była to typowa terenówka ale na wjazd w teren powalała, a równocześnie dawała frajdę z połykania asfaltowych zakrętów :)

 

Myślę, ze najbardziej pdobną charakterystykę mają raczej Forestery MY 05 i MY 07.... :lol: Forester jest tak specyficznym i niepowtarzalnym pojazdem, że nie widzę możliwości porównania do niego jakiegokolwiek innego pojazdu, bo byłoby to uwłączające dla Forestera.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, że nie na pewno....volvo jest wyższe, ma wyżej srodek ciężkości i jest bardziej niż Foreś SUVem...a Forester to uniwersalne połączenie dynamicznej kultowej Imprezy (ta sam płyta podłogowa), z kombi, z lekką terenówką (napęd na 4 i krótkie zwisy), auto przestronne, zwinne i wygodne.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻADEN

też tak myślałem :mrgreen:

w efekcie na placu boju pozostał Forester i... Allroad

Ale 4x4 w Allroadzie to zupełnie inne, że tak powiem cywilne rozwiązanie , opierające się interwencji w chwili utraty przyczepności przez jedno z kół, sprostujcie jeśli się mylę :oops:

 

volvo xc70

chyba za wysokie, idąc tą drogą znajdziesz wiele konkurentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 4x4 w Allroadzie to zupełnie inne, że tak powiem cywilne rozwiązanie , opierające się interwencji w chwili utraty przyczepności przez jedno z kół, sprostujcie jeśli się mylę :oops:

Nie wiem jak zbudowany jest napęd quatro i nie chcę się wymądrzać snując jakieś teorie, ale tak czy siak, ten napęd jest bardzo dobry, radzi sobie dobrze na śniegu, myślę że jeśli szukamy konkurencji, to tylko tutaj. W kontekście samochodów osobowych rzecz jasna...

 

A volvo? Napęd awd w volvo to kpina z poważnych ludzi. Trudno to porównać do czegokolwiek. Ja w volvo 850 z napędem tylko na przód nie miałem takich problemów na śniegu jak crosscountry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiam na równi Forka i Allroada, oczywiscie że się różnią. Mimo jednak że są tak różne, jakimś cudem przyjmując te same kryteria wyboru auta, to właśnie te dwa stanęły na końcu obok siebie, coś w tym jest... Oba to podwyższone kombi ze świetnymi napędami, a każde zupełnie inne. A jednak... podobne :)

Są inne, ale przecież nie próbujemy znaleźć "drugiego forka" bo już wiemy, że nie ma :mrgreen: Gdy jednak mam wskazać coś "zbiżonego", stawiam na Allroada.

Choć z taką samą mocą, jak kocham Forestera, nie przepadam za audi... :???:

 

[ Dodano: Sob Paź 17, 2009 3:08 pm ]

Ale ja tam sie nie upieram, jak są jakies inne propozycje, chętnie posłucham - a jeśli są jakieś o połowę tańsze, to w ogóle byłoby super... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham Forestera, nie przepadam za audi...

 

zostawmy na boku sentymenty :grin:

 

Quatro jest też używane w Q3, którego prześwit jest już większy niż Allroadzie :razz:

Jest tez BMW X1 z Xdrive.

 

Choć osobiście jestem zdania, że żadne "quatro" nie zastąpi stałego napędu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z aut konkurencji ma najbardziej Waszym zdaniem zbliżoną charakterystykę do Forestera MY06 ??

Chodzi mi o zawiesznie/prowadzenie/napęd 4x4. By nie była to typowa terenówka ale na wjazd w teren powalała, a równocześnie dawała frajdę z połykania asfaltowych zakrętów :)

 

suzuki grand vitara - lepszy w terenie gorszy na czarnym

audi allroad, subaru outback, vovlo cx70 - gorszy w terenie lepszy na czarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z aut konkurencji ma najbardziej Waszym zdaniem zbliżoną charakterystykę do Forestera MY06 ??

Chodzi mi o zawiesznie/prowadzenie/napęd 4x4. By nie była to typowa terenówka ale na wjazd w teren powalała, a równocześnie dawała frajdę z połykania asfaltowych zakrętów :)

 

Jak bym nie znalazł Forestera 2.5XT, to po zimie zamierzałem zakupić VW Tiguan 2.0 TSI 200KM manual.

Poza tymi dwoma nie widzę żadnej dalszej alternatywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻADEN

 

absolutnie, żaden :mrgreen:

 

A volvo? Napęd awd w volvo to kpina z poważnych ludzi. Trudno to porównać do czegokolwiek. Ja w volvo 850 z napędem tylko na przód nie miałem takich problemów na śniegu jak crosscountry...

 

mój kumpel taki ma, zachowuje się tak jak by miał otwarte wszystkie dyfry. To były jaja w tym roku w wieżycy, biedak na parking nie mógł wjechać, wirowało jedno koło a na desce wyświetlało się asr czy coś takiego i odłączało moc silnika. żenada. Forek też nie jest święty bo ma przód otwarty a na tyle słabutkie lsd ale daje radę bo jak kretyn nie odłącza silnika.

 

Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...