Jump to content

I Rajd o Puchar Pleszewa


Agniess

Recommended Posts

„Od KJS do WRC”

 

Dnia 07.11.2009 na terenie miasta Pleszew i okolic zostanie rozegrany

„ 1 Rajd o Puchar Pleszewa”. Impreza sportowa będzie miała charakter KJS.

 

Imprezę poprowadzi Maciej Wisławski, najbardziej doświadczony i utytułowany pilot rajdowy w naszym kraju.

 

Celem imprezy jest organizacja rajdu KJS razem z całą oprawą jak w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd rozpocznie honorowa ceremonia startu na pleszewskim rynku, razem z przejazdem przez rampę oraz konferencją prasową.

Następnie zawodnicy rywalizować będą na odcinkach specjalnych zlokalizowanych w mieście oraz okolicach. Na jednej z prób funkcję sędziego obejmie sam „Wiślak”.

 

Oprawę fotograficzną na rajdzie zapewni Marcin Kaliszka, właściciel firmy Rally Foto z Krakowa, który od ponad 10 lat profesjonalnie zajmuje się fotografią rajdową na najwyższym poziomie.

 

Mamy nadzieję, że możliwość poczucia się jak w mistrzostwach Polski zawodnikom startującym w pierwszym etapie rajdowej kariery, jeszcze bardziej podsyci ich do walki o licencję rajdową i być może któryś z nich w przyszłości będzie świętował zwycięstwo na jednym z rajdów RSMP, a może nawet WRC.

Po zakończeniu rywalizacji na odcinkach specjalnych zawodnicy oraz kibice będą mogli świętować ukończenie rajdu na Rally Party, w nietuzinkowo przygotowanym specjalnie a tę okazję klubie.

 

Drugim celem jaki założyliśmy sobie organizując taką imprezę jest przybliżenie szerszemu gronu widzów ezoterycznego świata rajdów samochodowych oraz promocja tej dyscypliny sportu w województwie Wielkopolskim, gdzie niewątpliwie jest ona mało popularna.

 

więcej informacji na stronie WRC PLESZEW

 

W tym samym dniu jest SuperOS na Torze Poznań, koliduje, jednak z tego co widzę, podejście do imprezy jest bardzo profesjonalnie i myślę, że warto się tam wybrać :cool:

 

to kto jedzie? :smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...