Skocz do zawartości

"NEW GUY" Impreza 2.0 96 - 99r (????????) PROŚBA


RedSquare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chociaz jestem tu u was na forum nowy i to mój pierwszy post to licze na wasze chocćby małe zainteresowanie i pomoc.

Mianowicie chciałbym sobie zakupić subaru impreze (niestety nie gt bo mnie nie stac ale może kiedyś) i mam pewną na oku i chociaż przejrzałem to forum, kilka innych oraz odwiedziłem inne strony z informacjami na temat imprezy to nadal nie jestem aż taki mocny w temacie dlatego zwracam się do was szanownych forumowiczów o pomoc w zaznajomieniu się z tym niezwykłym autem. Konkretniej to chciałbym znac wasza opinie na temat SUBARU IMPREZY 2.0 96r.(RX). Czyw warto ją kupić?? no i to wszystko co sie w tym zawiera... czyli jaka jest awaryjność, co z zawieszeniem, wady tego modelu (np. słyszałem że skrzynie są słabe, sprzęgła), i co z blachą czy auto z tego rocznika moze mieć rdze i jesli tak to gdzie najczesciej.

Wiem Wiem że te pytania moga was załamac, osłabić,znudzic itd. ale dla mnie to ważne ponieważ chciałbym sobie kupić taką i mam już upatrzoną ale się waham czy wziąść żeby nie umoczyć pieniędzy i zostac na lodzie.

Oraz czy znacie moze jakis sklep internetowy gdzie mógłbym znaleźć części do tego modelu. Tak Tak szukałem ale wszystko jest tak porozrzucane i nic nie jest dokładnie opisane co do kompatybilności z danym modelem ani opisu częsci.

BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY za każdą rade wskazówke czy sugestie :)

Z GÓRY DZIĘKUJE !!

Pozdrawiam :mrgreen:

(do Adminów: mam nadzieje że nie wyrzucicie mojego tematu. napisałem go w tym dziale bo uznałem że będzie najbardziej odpowiadał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NEW GUY" Impreza 2.0 96r. RX (??????????) prośba

 

Witam
witamy NIU-GEJ :cool:
mam pewną na oku
pokaż którą, może ktoś zna
Czyw warto ją kupić?
warto, fajny samochód :cool:
słyszałem że skrzynie są słabe, sprzęgła)
spszęgło może i tak, ale skrzynia jest nie do zajechania
czy znacie moze jakis sklep internetowy gdzie mógłbym znaleźć części do tego modelu
najlepiej tutaj na forum
DZIĘKUJE
proszę :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej tutaj na forum

w miare dobre w miare NIEkosmicznych cenach:

Amortyzatory tył, tuleje wahaczy przednich, sworznie dolne, świece, podpora wału

po wstepnym przejrzeniu przez mojeego kumpla mech. te części sa "niepewne"...

:???:

 

Jakie sa wady tego auta??

 

a oto i to subaru o którym pisałem:

 

http://www.fothost.pl/upload/09/42/13defacc.jpg

http://www.fothost.pl/upload/09/42/8e753af2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedSquare, Imprezy bez turbo to bardzo BEZawaryjne autka. Amortyzatory, tuleje czy sworznie nawet jeśli trzeba w tym aucie wymienić to nic strasznego. Nie są to drogie części - a na pewno nie znacząco droższe od innych aut z podobnych roczników. Co do podpory wału to jestem zaskoczony, że kolega/mechanik ją podejrzewa. Podpora (razem z wałem napędowym) w N/A jest taka sama jak w GT i chyba dość trudno ją zabić :wink:

 

Co do blacharki. Te roczniki lubiły rdzewieć. Obejrzyjcie koniecznie auto od dołu. Z zewnętrznych blach leciały głównie tylne błotniki.

 

Awaryjność sprzęgła i skrzyni. Moim zdaniem nie ma problemu jeśli ktoś nie przegina pały za kółkiem. Same z siebie te elementy w N/A się raczej nie popsują.

 

I dla porządku. Impreza GT-look z 96 zwie się GL-Sport. RXy były dopiero od 99 roku (nowa deska rozdzielcza).

 

Wierz mi, Impreza bez turbo wbrew temu co wielu sądzi potrafi dać dużo fun`u z jazdy, do tego jest tania w utrzymaniu (ze względu na rzadko występujące awarie). Świetne auto na początek przygody z AWD. Jedyny IMO minus to nieco za wysokie jak na tę moc spalanie. Ale na to też można coś poradzić. Patrz wątek -> http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... iew=newest :wink:

 

Aha i na koniec.

Oraz czy znacie moze jakis sklep internetowy gdzie mógłbym znaleźć części do tego modelu

Na tym forum jest zakaz reklamy firm konkurencyjnych w stosunku do gospodarza forum czyli SIP (polecam regulamin). Niestety nie ma możliwość żeby ktoś Ci podawał linki do sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne auto na początek przygody z AWD.

Jeździłem już audi s6 330KM z napedem na 4 łapy (niestety nie moją) dlatego tez chce coś z awd. Mogłem wziąść od kumpla ta s6 ale strwierdziłem że do 4.2 v8 powinno sie dostawać swoją stacje paliw ;]

 

Co do :

Impreza GT-look z 96 zwie się GL-Sport. RXy były dopiero od 99 roku

b]pablonas[/b] nie chce podważaj twojej wiedzy ale ta impreza 2.0 to wersja RX 125km orginalny japoniec i jest z 96r.

 

Dzięki adaś i pablonas za informacje bardzo mi się przydały

 

mam jeszcze pytanko : czy wiecie może gdzie mógłbym sobie poczytać o takiej imprezie tylko chodzi mi o Praktyczne przydatne informacje odnoście tego auta z tych roczników i w tym modelu (bo dużo jest o gt'u a o tym mało :( )

 

:mrgreen: A druga rzecz to jakie byście polecili amortyzatory do tej wersji 2.0 125KM bez turbo. Tym autkiem bede jeździł na codzień co nie oczywiście nie znaczy ze nie bede chciał sobie i pryzcisnąć no i od czasu do czasu może jakieś KJS'y ale nic extremalnego ;)

No a co za tym wszytskim idzie to czy znacie jakies sposoby na dodanie troche mocy do tego autka (i nie chodzi mi zeby zrobić zaraz z niego 230KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce podważaj twojej wiedzy ale ta impreza 2.0 to wersja RX 125km orginalny japoniec i jest z 96r.

jak z 96 to 115km, jak nie wierzysz to zobacz pod maskę (jest przepływka-> 115km, nie ma-> 125km)

 

A druga rzecz to jakie byście polecili amortyzatory do tej wersji 2.0 125KM bez turbo. Tym autkiem bede jeździł na codzień co nie oczywiście nie znaczy ze nie bede chciał sobie i pryzcisnąć no i od czasu do czasu może jakieś KJS'y ale nic extremalnego

ja bym polecał KYB AGX.

 

No a co za tym wszytskim idzie to czy znacie jakies sposoby na dodanie troche mocy do tego autka (i nie chodzi mi zeby zrobić zaraz z niego 230KM)

swap silnika i paru pierdół na 2,2 albo 2,5

albo na 2.0T (a to już 'trochę' więcej gratów do przełożenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się na tą imprezą (z Kraśnika) ale przebieg troche mnie zniechęcił - chociaż w sumie nawet duży przebieg przy odpowidnim dbaniu o silnik nie stanowi problemu. Gość twierdzi, że auto bezwypadkowe, lakier oryginał. Instalacja gazowa z BLOSEM ponoć świetnie się sprawdza. Kupiłem coś innego też 2,0 a że ktoś wspomniał o dużym spalaniu to powiem, że u mnie na sekwencji wychodzi średnio 12,5/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na wstępie chce przeprosić że pisze to w tym temacie i dziale ale wpisałem to w odpowiednim dziale ale żadnego odzewu więc pisze tutaj i mam nadzieje że znajdziecie chwilke na wyrażenie swoich opinii :mrgreen:

 

Więc co myślicie o tych subarkach??

cały czas szukam ale nie wiem dokładnie czym się kierować przy wyborze imprezy :neutral: a bardzo bym chciał mieć to auto :mrgreen:

 

oto kilka imprez które znalazłem:

1) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10243982

2) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9360060

3) http://moto.allegro.pl/item798168967_su ... kombi.html

 

4) http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... geNumber=1

5) http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/show ... geNumber=1

 

Bo może którąś z tych znacie...

A może macie coś godnego polecenia??

za wszystkie opinie i komentarze Wieeeeeeeeelkie Dzięki :!: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...